Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 08 lis 2017, 22:54

Maria-Magdalena pisze:
KAAN pisze:Od kiedy zaufałem Bogu nie miałem wątpliwości w mojej wierze w zbawienie z łaski na podstawie wiary. Rekolekcje ignacjańskie nic ci nie pomogą, może pomóc tylko Bóg przez swoje Słowo i Ducha.

Bardzo się mylisz KAAN. Rekolekcje ignacjańskie właśnie są takim osobistym, wręcz intymnym spotkaniem Boga z człowiekiem. Właśnie poprzez cisze, milczenie i wsłuchiwanie się w To co ON chce mi powiedzieć.
Nic nie usłyszysz, Bóg mówi przez swoje Słowo a nie katolickie rekolekcje.
To że Tobie się nie udało, że nie czułeś tej bliskość będąc na rekolekcjach ignacjańskich nie oznacza że Boga w nich nie ma.
To także nie oznacza że Bóg tam jest.
Ty masz swoją, ja swoją. Pychą jest postawa, w której negujesz obecność Boga gdziekolwiek indziej niż u protestantów.
Neguję oszukiwanie ludzi że w fałszywej religii obecny jest prawdziwy Bóg.
Jeśli kiedykolwiek doświadczyłeś miłości Boga, Jego miłosierdzia to nigdy od Niego się nie odwrócisz. Nie zwątpisz.
Tu nie mam albo-albo. Tu jest pewność, zaufanie, wiara, nadzieja, miłość.
Tak, jeśli się nawrócisz tak, ale jeśli polegasz na rytuale, sakramentach, uczynkach i ceremoniach katolickich nie doświadczysz miłości Bożej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 08 lis 2017, 22:56

Suzuja pisze:Skąd wiesz co oni chcą?
Z Biblii. Słowo mówi że kto uwierzy tego Bóg zbawia, więc ci nie wierzą, ale kombinują jak by zachować coś dla siebie ze starego życia i tracą wszystko co miało być od Boga.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: wybrana » 08 lis 2017, 23:28

@Mario-Magdaleno, Bóg jest zawsze tam, gdzie jest człowiek, który pragnie Boga. Bóg nie patrzy na budynki, instytucje, ale patrzy na człowieka - na jego serce. Człowiek jest Świątynią Boga, a jego serce jej ołtarzem. Bóg jest z człowiekiem, a jeżeli człowiek pragnie Boga i zaprosi Boga do swojego serca, to może zamieszkać w tym sercu człowieka.
Wiara, to relacja miedzy Bogiem a człowiekiem. Albo te relacja będzie wzrastała, albo będzie malała. Podstawą nasze wiary jest modlitwa, bo ona jest naszym orężem i przyjmowanie Prawdy Bożej. Świadectwo tej prawdzie dał nam Jezus Chrystus. Jeżeli pragniesz poznać tą prawdę, to przeczytaj dokładnie Biblię - Nowy Testament, bo tylko tam ją poznajemy. Nie wierz ludziom, bo człowiek może nas zwieść, ale uwierz Jezusowi - Jego nauką.
Ja po poznaniu nauk Jezusa, wiem co to jest Prawda Objawiona i Wola Boża wobec ludzi. Jeżeli masz jakieś rozważania w sobie, to na modlitwie proś Jezusa o światło wiary. Wsłuchaj się w głos Boga, ale pamiętaj też, że głos, który czasem usłyszysz może też być zwiedzeniem. Głos Boga jest zawsze delikatny i nic nie narzucający. Głos złego potrafi być nachalny i bardzo często oskarżający, bo zły duch walczy ostro bez żadnej subtelności. Dlatego bardzo jest nam pomocna modlitwa, bo czasem sami możemy nie dać rady, by to rozeznanie mieć. Modlitwa rano i wieczorem oraz pełne oddanie się Jezusowi da nam światło wiary.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Noemi » 09 lis 2017, 09:29

modlic mozna sie caly dzien ,kazda pora jest dobra


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: wybrana » 09 lis 2017, 09:56

Noemi pisze:modlic mozna sie caly dzien ,kazda pora jest dobra


A nawet i w nocy - w słowach i myślach.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Maria-Magdalena
Posty: 340
Rejestracja: 15 lip 2016, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Maria-Magdalena » 09 lis 2017, 21:24

KAAN pisze:Nic nie usłyszysz, Bóg mówi przez swoje Słowo a nie katolickie rekolekcje.

To także nie oznacza że Bóg tam jest.

Ty byłeś na tych rekolekcjach ignacjańskich, czy tylko napisałeś że byłeś, tak pod publiczkę?
Odezwał się znawca tematu. Buhahaha.
Po owocach poznacie jak mówi Pismo Święte.
Przypatrz się z uwagą na owoc Ignacego Loyoli założyciela zakonu Jezuitów, i porównaj z "owocem " założyciela protestantów Marcina Lutra.
Dzień do nocy. U Loyoli spójny zakon, i Lutra rozproszeni protestanci w tak wielu denominacjach, że aż należy zapytać czy to nadal protestanci czy heretycy, którzy głoszą że jedynie ich religia jest słuszna, jedyna i prowadzi do zbawienia.
Masakra!

Neguję oszukiwanie ludzi że w fałszywej religii obecny jest prawdziwy Bóg.

Jako protestant wiesz to najlepiej. Nie da się ukryć.
Tak, jeśli się nawrócisz tak, ale jeśli polegasz na rytuale, sakramentach, uczynkach i ceremoniach katolickich nie doświadczysz miłości Bożej.

Czym według ciebie jest nawrócenie?
Zmianą rytuałów?
Litości!

Wybacz mi że wpadłam w taki protestancko ton. Kto z kim przystaje...

wybrana pisze:@Mario-Magdaleno, Bóg jest zawsze tam, gdzie jest człowiek, który pragnie Boga.

A jak człowiek Boga nie pragnie to Boga nie ma?

Wiara, to relacja miedzy Bogiem a człowiekiem.

Relacja Boga z człowiekiem to w moim przekonaniu obcowanie , wspólnota, dialog.
Wiara to ufność, pewność. Choć jest jeszcze kilka innych określeń słowa wiara
https://sjp.pwn.pl/slowniki/wiara.html

Podstawą nasze wiary jest modlitwa,

Czym w Twoim rozumieniu jest modlitwa?

Świadectwo tej prawdzie dał nam Jezus Chrystus. Jeżeli pragniesz poznać tą prawdę, to przeczytaj dokładnie Biblię - Nowy Testament,

A który Nowy Testament masz na myśli - katolicki czy protestancki?

Głos Boga jest zawsze delikatny i nic nie narzucający. Głos złego potrafi być nachalny i bardzo często oskarżający, bo zły duch walczy ostro bez żadnej subtelności.

A możesz mi powiedzieć skąd masz taką pewność, że właśnie tak jest?

Modlitwa rano i wieczorem oraz pełne oddanie się Jezusowi

Tu mogę powiedzieć że jesteśmy zgodne. Jakkolwiek pojmujemy słowo modlitwa i zwrot pełne oddanie się Jezusowi.

wybrana pisze:
Noemi pisze:modlic mozna sie caly dzien ,kazda pora jest dobra


A nawet i w nocy - w słowach i myślach.

Można też modlić się sercem. Istnieje coś takiego, co nazywa się modlitwa serca :)


Wskutek braku umiaru dobro zamienia się w zło, a cnota w wadę.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: magda » 09 lis 2017, 22:29

Maria-Magdalena pisze:Przypatrz się z uwagą na owoc Ignacego Loyoli założyciela zakonu Jezuitów, i porównaj z "owocem " założyciela protestantów Marcina Lutra.
Dzień do nocy. U Loyoli spójny zakon, i Lutra rozproszeni protestanci w tak wielu denominacjach, że aż należy zapytać czy to nadal protestanci czy heretycy, którzy głoszą że jedynie ich religia jest słuszna, jedyna i prowadzi do zbawienia.
Masakra!


Ty tez porównaj sobie Hitlera i nazistów jak dobrze zorganizaowani jakie prężne państwo i te naroby co najechali słowianie ani zorganizowani ani zjednoczeni , Jak wiesz djabeł ma juz mało czasu jest bardzo zorganizowany spójny natomiast ci których on gnębi i najeżdza zawsze są porospraszani i w gorszej kondycji. No masz racje takie porównania są super np też Pol0pot i czerwoni kmerzy a jaka organizacja prężna a ci biedni rozproszeni niezorganizaowani Kambodżanie pożal sie Boże samo dno , masakra.Zło zawsze sie dobre organizuje łatwo mu bo jest ich wielu a ci co idą waska bardzo trudną drogą i jeszcze atakowani po drodze przez djabła zawsze jakos marnie wypadają . Zawsze trzeba porównywać Np Zakon Faryzeyszy i Radę Najwyższą jak dobrze zorganizowana, wypisz wymaluj spójna jak zakon Lojoli a taki marny Jezus ubiczaowany, apostołowie rozproszeni co za masakra jak w ogóle mozna myśleć że to jacyś znaczący ludzie są a ze ten Jezus to król wszechświata , koń by sie uśmiał. Masakra jeszcze wiejsza masakra,Jak widzisz Takie porównania całkiem dobrze wychodzą ;P

Maria-Magdalena pisze:Jako protestant wiesz to najlepiej. Nie da się ukryć.


Własnie wie bo z takiej fałszywej religii własnie uciekł do Boga.

Maria-Magdalena pisze:Czym według ciebie jest nawrócenie?
Zmianą rytuałów?
Litości!


Rytuały macie wy katolicy , Nawracasz sie do prawdziwej Ewangelii i do Jezusa tego prawdziwego który umarł za człowieka i zgładził jego grzechy a nie fałszywego Jezusa eucharystycznego który umiera bezkrwawo i nie oczyszcza grzechu ludzkosci , porzucasz fałsz i bałwochwalstwo, rodzisz się na nowo jako czyste w Jezusie dziecko Boze

Maria-Magdalena pisze:Litości!


Będzie ci tej litości wiele potrzeba , az mi cię żal sie zrobiło, taka w szponach djabła i zagubiona , szkoda mi cię.

Maria-Magdalena pisze:A jak człowiek Boga nie pragnie to Boga nie ma?


Dla tego człowieka go nie ma. Tak jak dla ciebie go nie ma ty masz swojego Ojca świetego , swoje gipsowe bałwany Lojolę i fałszywą Marię , biedna jesteś że nie pragniesz tego prawdziwego Boga,

Maria-Magdalena pisze:A który Nowy Testament masz na myśli - katolicki czy protestancki?


Każdy oprócz katolickiego i świadków jehowy, to najbardziej fałszywe religie świata, znależ sobie przekład dosłowny czy jakis świecki NT jest ich kilka

Maria-Magdalena pisze:Czym w Twoim rozumieniu jest modlitwa?


powiem ci czym nie jest nie jest klepaniem mantry na rózańcu i rozmowa z pomalowanymi deskami lub z bryłami gipsu w kształcie królowej nieba

Wróciłaś żeby tu mącic i wypisywać swoje katolickie brednie , po co , kto cię tu potrzebuje a czego ty tu szukasz?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 09 lis 2017, 23:27

Katolicy i Protestanci siebie są warci


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: kontousunieteMtl » 10 lis 2017, 00:22

Suzuja pisze:Katolicy i Protestanci siebie są warci



Wiesz, Suzuja, sa chwile, kiedy mysle podobnie....ze to tylko dwie strony tego samego medalu.... :->


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 10 lis 2017, 00:47

A nie jest Tak? Jedni oskarżają drugich. Wszyscy zapomnieli co nauczał Jezus. Chrześcijańska postawa i miłość do bliżniego aż bije na kilometr. Ora et labora


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: KAAN » 10 lis 2017, 10:21

Maria-Magdalena pisze:Odezwał się znawca tematu. Buhahaha.
Znam się na tym, katolickie imprezy nie przedstawiają prawdy, nie są pod opieką Ducha Świętego. Różnego rodzaju rekolekcje nie maja na celu nauczenie katolików prawdy Słowa, ale mają za zadanie promowanie ideologii katolickiej.
Po owocach poznacie jak mówi Pismo Święte.
No właśnie, owoce katolicyzmu są robaczywe.
Przypatrz się z uwagą na owoc Ignacego Loyoli założyciela zakonu Jezuitów,...
Owocem jezuitów jest utrwalenie władzy katolickiej i ideologiczne oszustwo milionów ludzi. Znałem generała jezuitów w Krakowie, okazał się TW ps. Anteusz, to on ogłupiał wielu , młodych ludzi wpychając ich w kult maryjny i oszukując co do peawdy objawionej.
i porównaj z "owocem " założyciela protestantów Marcina Lutra.
Luter pokazał wielu ludziom prawdę o zbawieniu i Biblii.
Dzień do nocy. U Loyoli spójny zakon..,
Prowadzący ludzi do piekła, bez prawdy i wiary.
i Lutra rozproszeni protestanci w tak wielu denominacjach...
W ktorych wielu znalazło prawdę i wiarę.
którzy głoszą że jedynie ich religia jest słuszna, jedyna i prowadzi do zbawienia. Masakra!
Ci którzy tak gloszą to katolicy, masakra.
Neguję oszukiwanie ludzi że w fałszywej religii obecny jest prawdziwy Bóg.

Jako protestant wiesz to najlepiej. Nie da się ukryć.
W istocie.
Tak, jeśli się nawrócisz tak, ale jeśli polegasz na rytuale, sakramentach, uczynkach i ceremoniach katolickich nie doświadczysz miłości Bożej.
Czym według ciebie jest nawrócenie?
Zmianą rytuałów?
Litości!
Nie napisałem że nawrócenie to zmiana rytuałów, to ty tak piszesz i piszesz źle, nie rozumiesz czym jest łaska, wiara, zbawienie, tak wychował cię katolicyzm. Myślisz że impreza pod szyldem Ignacego to kontakt z samym Bogiem. Litości!
Wybacz mi że wpadłam w taki protestancko ton. Kto z kim przystaje..
W nic nie wpadłaś, tkwisz nadal w tonie katolickim, wielu już było takich jak ty katolików na tym forum.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: magda » 11 lis 2017, 21:53

właśnie oglądałam film o kontrreformacji i jezuitach z Lojolą w roli głownej , jaki to był nikczemny człowiek a podstępny i kłamliwy aż sie niedobrze robi.

Motyl pisze:Wiesz, Suzuja, sa chwile, kiedy mysle podobnie....ze to tylko dwie strony tego samego medalu


właśnie djabeł i antychryst chce zebyś tak myślała Bergolio bardzo nad tym pracuje żeby pokazać ze wszystkie religie to to samo po prostu różne drogi do Boga i jak widać zwodzi wielu.

Pan Jezus uczył inaczej ze jest droga szeroka i wielu nią idzie i droga wąska którą niewielu znajduje

Suzuja pisze:Katolicy i Protestanci siebie są warci


owszem ci protestanci co poszli za światem jak KRK i co sa z nim w ekumenii , nie zapomnij że są tacy protestanci co nie poszli w żadnej mierze na układy z kościołem antychrysta, może wam sie nie podobają ale trudno nie każdy jest sprzedajny i zbrata się z kościołem djabelskim.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: Suzuja » 11 lis 2017, 22:03

Antychrysta XD. Twój Kościół palił niewiernych podczas inkwizycji. To w imię komunistycznej nauki Lutra chłopi musieli ginąć. Nikt z Was(ktorzy plujecie jadem) nie pójdzie do raju bo macie w sobie nienawiść do Katolików i innych "niewiernych". Uważacie że za sama wiarę Bóg was wpuści do nieba? Wiara bez uczynków jest bezwartościowa


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: kontousunieteMtl » 11 lis 2017, 22:26

magda pisze:właśnie djabeł i antychryst chce zebyś tak myślała Bergolio bardzo nad tym pracuje żeby pokazać ze wszystkie religie to to samo po prostu różne drogi do Boga i jak widać zwodzi wielu.

Pan Jezus uczył inaczej ze jest droga szeroka i wielu nią idzie i droga wąska którą niewielu znajduje



Magdo....wszystkie religie naleza do swiata....tworza system religii falszywej, ktory nalezy opuscic czym predzej.....

Kosciol zalozony przez Jezusa nie nalezy do swiata, a tym samym nie jest zadna religia.....Chrzescijanstwo to styl zycia...a Kosciol to spolecznosc z Chrystusem w Duchu i Prawdzie.....rzeczywistosc wylacznie duchowa..... :->

Bergolio i jego przedsiewziecia w ogole mnie nie interesuja... :->


Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy według katolików Jezus jest Bogiem?

Postautor: diedmaroz » 11 lis 2017, 22:53

Kościół to też społeczność z innymi wierzącymi.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości