Bóg Ojciec czy Jezus?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
krzysiek_enoch
Posty: 290
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:54
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krzysiek_enoch » 04 sie 2015, 14:28

KAAN pisze:Co do starszego to fantazjujesz, nie ma takiego przypadku w naszych zborach
To widocznie słabo tropisz herezje inwizytorze ;)
Ten wasz KWCh nie jest jednak takim monolitem jak Ci się wydaje.
Ale to dla mnie już przeszłość, nie będę wracać do tematu.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 04 sie 2015, 14:41

krzysiek_enoch pisze:
KAAN pisze:Co do starszego to fantazjujesz, nie ma takiego przypadku w naszych zborach
To widocznie słabo tropisz herezje inwizytorze ;)
Ten wasz KWCh nie jest jednak takim monolitem jak Ci się wydaje.
Ale to dla mnie już przeszłość, nie będę wracać do tematu.


To mowisz ze byl tam jakis w zborze ktory OTWARCIE byl unitarianem i wszyscy to akceptowali?


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 04 sie 2015, 15:33

W KWCh? Eee, jakieś bajki :-)


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 04 sie 2015, 15:40

krzysiek_enoch pisze:Ale to dla mnie już przeszłość, nie będę wracać do tematu.


Skoro piszesz takie rzeczy to powinieneś je uwiarygodnić, albo nie pisać. A jeśli zamiast rzeczowego uzasadnienia "nie będziesz wracał do tematu", to mocno rzutuje na wiarygodność tego co piszesz.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 04 sie 2015, 15:49

A ja znam mnostwo, ale to mnostwo antytrynitarianow ktorzy byli profesorami greki i jezyka hebrajskiego, studiowali teologie na Harvardzie, Oxfordzie i Cambriudge i nagle, nie uwierzysz... wszyscy doszli do wnisoku ze doktryna o Trojcy to jedyna prawdziwa nauka. Ale nie zradze ci ich nazwisk, bo to nie zgodne z prawem :-P


Awatar użytkownika
agent terenowy
Posty: 1965
Rejestracja: 02 maja 2009, 19:01
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: HOŻUF ;)
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agent terenowy » 04 sie 2015, 16:00

A oto profesor nietrynitarny, żeby nie było, że wszyscy profesorowie języków starożytnych w Trójcę wierzą.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Rolf_Furuli
Sama znajomość języka trynitarza nie czyni.
Ariusz pisał po grecku a w Trójcę nie wierzył.


Im bardziej miękki fotel,
tym trudniej z niego wstać
Awatar użytkownika
krzysiek_enoch
Posty: 290
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:54
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krzysiek_enoch » 04 sie 2015, 16:10

Inny ciekawy przykład:

https://en.wikipedia.org/wiki/Crawford_Howell_Toy

Crawford Howell Toy (1836–1919), American Hebrew scholar, was born in Norfolk, Virginia, on 23 March 1836. He graduated at the University of Virginia in 1856, and studied at the University of Berlin from 1866 to 1868. From 1869 to 1879 he was professor of Hebrew in the Southern Baptist Theological Seminary (first in Greenville, South Carolina, and after 1877 in Louisville, Kentucky), and in 1880 he became professor of Hebrew and Oriental languages at Harvard University, where until 1903 he was also Dexter lecturer on biblical literature.

Soon after Toy went to be the professor of Hebrew and Semitic languages at Harvard, he broke his ties with Southern Baptists and became a practicing Unitarian.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 04 sie 2015, 16:19

A przekład to gdzie zgubiłeś?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 04 sie 2015, 16:40

A oto profesor nietrynitarny, żeby nie było, że wszyscy profesorowie języków starożytnych w Trójcę wierzą.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Rolf_Furuli
Sama znajomość języka trynitarza nie czyni.
Ariusz pisał po grecku a w Trójcę nie wierzył.


Nabijalam sie przeciez z tymi profesorami, bo wymyslacie rozne rzeczy, wiec chcialam tylko pokazac ze my tez mozemy zmyslac, ale nie robimy tego. Przynajmnie nie ja, poza tym ironicznym wpisem.

Znajomosc greki akurat nie przydaje sie tak bardzo, jak znajomosc hebrajskiego bo to wlasnie ze Starego Testamentu najbardziej pragnie sie udowodnic Trojce. Rolf Furuli jest Swiadkiem Jehowy wiec on zapewne widzi w Biblii "niezbite dowody" na to ze Jezus byl archaniolem Michalem, co nie zmienia faktu ze znajomosc jezykow starozytnych jest niezbedna do rozstrzygania doktrynalnych sporow, nawet jesli wielu uzywa takich umiejetnosci do uwierzytelniania swoich falszywych nauk.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 sie 2015, 17:25

krzysiek_enoch pisze:
KAAN pisze:Co do starszego to fantazjujesz, nie ma takiego przypadku w naszych zborach
To widocznie słabo tropisz herezje inwizytorze ;)
Ten wasz KWCh nie jest jednak takim monolitem jak Ci się wydaje.
Ale to dla mnie już przeszłość, nie będę wracać do tematu.
Więc rozpowszechniasz kłamstwa tak jak agent, diabeł atakuje wierzących, i ty mu w tym pomagasz, szatan jest ojcem kłamstwa.

Objawienie św. Jana 22:15 Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
krzysiek_enoch
Posty: 290
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:54
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: krzysiek_enoch » 04 sie 2015, 17:30

KAAN pisze:
krzysiek_enoch pisze:
KAAN pisze:Co do starszego to fantazjujesz, nie ma takiego przypadku w naszych zborach
To widocznie słabo tropisz herezje inwizytorze ;)
Ten wasz KWCh nie jest jednak takim monolitem jak Ci się wydaje.
Ale to dla mnie już przeszłość, nie będę wracać do tematu.
Więc rozpowszechniasz kłamstwa tak jak agent, diabeł atakuje wierzących, i ty mu w tym pomagasz, szatan jest ojcem kłamstwa.

Objawienie św. Jana 22:15 Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je.
Z powodu takiego właśnie Twojego podejścia nie kontynuuję tematu.
Myslę, że przypadek Serweta w dzisiejszej Polsce wcale nie byłby taki niemożliwy :/


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 sie 2015, 17:34

krzysiek_enoch pisze:
KAAN pisze:
krzysiek_enoch pisze:
KAAN pisze:Co do starszego to fantazjujesz, nie ma takiego przypadku w naszych zborach
To widocznie słabo tropisz herezje inwizytorze ;)
Ten wasz KWCh nie jest jednak takim monolitem jak Ci się wydaje.
Ale to dla mnie już przeszłość, nie będę wracać do tematu.
Więc rozpowszechniasz kłamstwa tak jak agent, diabeł atakuje wierzących, i ty mu w tym pomagasz, szatan jest ojcem kłamstwa.

Objawienie św. Jana 22:15 Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je.
Z powodu takiego właśnie Twojego podejścia nie kontynuuję tematu.
Myslę, że przypadek Serweta w dzisiejszej Polsce wcale nie byłby taki niemożliwy :/
Myślę ze powinieneś wytłumaczyć się ze swoich kłamstw, a nie uciekać, czekam na dowody twoich twierdzeń. Wystarczy że napiszesz: starszy zboru w ...... na PW.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 04 sie 2015, 17:40

krzysiek_enoch pisze:Z powodu takiego właśnie Twojego podejścia nie kontynuuję tematu.
Myslę, że przypadek Serweta w dzisiejszej Polsce wcale nie byłby taki niemożliwy :/


No, coz widocznie klamiesz. Chyba ze ten starszy dziala w ukryciu a nie otwarcie, czyli potwierdzasz to co pisalam wczesniej o podstepnej indoktrynacji anty-trynitarianow, bo wy zawsze dzialacie w ukryciu tak jak szatan.


Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 04 sie 2015, 19:04

Ariela pisze:Czyli nie wierzysz ze Jezus jest Bogiem?

Musisz jeszcze raz przeczytać mój post, gdyż już na to pytanie odpowiedziałem. Z tym Harvardem to strzeliłaś w stopę ponieważ Harvard Divinity School zreformował właśnie unitarianin profesor Charles William Elliot. Wyszło stamtąd wielu unitariańskich teologów m.in prof. Earl Morse Wilbur czy prof. George H. Williams. Nie wspominając takich postaci jak William Ellery Chaning czy Ralph Waldo Emerson.

No, coz widocznie klamiesz. Chyba ze ten starszy dziala w ukryciu a nie otwarcie, czyli potwierdzasz to co pisalam wczesniej o podstepnej indoktrynacji anty-trynitarianow, bo wy zawsze dzialacie w ukryciu tak jak szatan.

Musisz być osobą bardzo nieszczęśliwą skoro każdemu przypisujesz nieczyste intencje. Ja działam publicznie pod swoim imieniem i nazwiskiem. Nie czuję się w obowiązku informować każdego o tym w co wierzę oraz co uznaję mój rozum za fałsz. Wielokrotnie znajomi mnie zapraszali na nabożeństwa czy do KWCH czy do Zielonoświątkowców. Kiedyś kolega usilnie mnie zachęcał do rozmowy z jednym pastorem KWCH, który ponoć posiadł talent oratorski Demostenesa (żart) i jest młotem na heretyków, ale pastor stwierdził, że z unitarianami nie rozmawia :-D a i mi z fundamentalistami pełnymi uprzedzeń niezbyt po drodze.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 04 sie 2015, 19:50

Realista pisze:
Ariela pisze:Czyli nie wierzysz ze Jezus jest Bogiem?

Musisz jeszcze raz przeczytać mój post,

Ktory?

Z tym Harvardem to strzeliłaś w stopę

Obudz sie kochany, to byla ironia. Pisalam o tym wczesniej. Nabijalam sie z waszego zmyslania. Nie mowilam powaznie o tych profesorach.


Musisz być osobą bardzo nieszczęśliwą skoro każdemu przypisujesz nieczyste intencje.

A co ma szczescie do podejrzliwosci? :D Jesli ktos nalezy do trynitarialnego kosciola, a zaprzecza Trojcy, to albo cos jest nie tak z tym kosciolem albo kosciol o tym nie wie bo ktos sie z tym ukrywa. To tak jakby ktos byl przelozonym synagogi ortodoksyjnej i uznawal Jezusa za Mesjasza. Albo ta synagoga nie bylaby ortodoksyjna albo przelozony dzialalby w ukryciu. Czy ty nie dostrzegasz absurdalnosci waszych oskarzen?

Podam jeszcze lepszy przyklad. To tak jakbym powiedziala, znam wiele spolecznosci Ku Klux Klanu w ktorych przelozonymi sa czarni ludzie. Jakbys zareagowal? Powiedzialbys: albo to nie sa prawdziwe spolecznosci Ku Klux Klan albo ci czarni tak dobrze sie maskuja. Nie wiem czym sie tak zachwycacie, ze spotkaliscie jakis odstepcow ktorzy poklepuja was po ramieniu, ale to nie sa na pewno trynitarianie tylko sympatycy waszej herezji, bo zaden trynitarianin nie bedzie bratal sie z kims kto klamie na temat Boga.


Ja działam publicznie pod swoim imieniem i nazwiskiem. Nie czuję się w obowiązku informować każdego o tym w co wierzę oraz co uznaję mój rozum za fałsz.

A powinienes, bo to co robisz jest oklamywaniem ludzi. To tak jakbym zadawala sie z ortodoksyjnymi Zydami, modlila sie z nimi, chodzila do ich synagog i nie poinformowala ich o tym ze uznaje Jezusa za Boga. To nie wporzadku i tyle. I tak nie robia chrzescijanie.

ale pastor stwierdził, że z unitarianami nie rozmawia :-D a i mi z fundamentalistami pełnymi uprzedzeń niezbyt po drodze.


To nie sa uprzedzenia. Klamiesz na temat Ewangelii i pragniesz jakiejs akceptacji... Pisze wyraznie w Biblii ze Jezus zasiadl po prawicy Ojca w Niebie, czyli siedzi obok Niego na tronie, a ty mi mowisz ze Bog jest jedna osoba? To obok kogo siedzi? Obok siebie samego? I ty mowisz ze to uprzedzenia.... Jak mozna byc uprzedzonym do falszywej nauki? Jak mozna byc upzredzonym do szatana? :D



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości