Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: josta » 20 wrz 2015, 02:12

Ja nie napisałam, że "to , ze Jezus został arcykapłanem to jest toższame z tym, ze pozostali kapłani znikneli lub sa bez znaczenia"?
Gdzie tak napisałam??

Ale proszę, znalazłam fragmenty, które tyczą się róznic między arcykaplanstwem Jezusa a kaplanami/arcykapłanami ziemskimi, skoro o to prosiles:

(10) Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.
(11) Wprawdzie każdy kapłan staje codziennie do wykonywania swej służby, wiele razy te same składając ofiary, które żadną miarą nie mogą zgładzić grzechów.
(12) Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga
Hbr 10:10


Wazność jego ofiary w porównaniu do ofiar skladanych w swiatyni ziemskiej:
Chrystus bowiem wszedł [...] do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga,
(25) nie po to, aby się często miał ofiarować jak arcykapłan, który co roku wchodzi do świątyni z krwią cudzą.
(26) Inaczej musiałby cierpieć wiele razy od stworzenia świata. A tymczasem raz jeden ukazał się teraz na końcu wieków na zgładzenie grzechów przez ofiarę z samego siebie.
(27) A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd,
(28) tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: navi31 » 20 wrz 2015, 02:20

no ale przecież nie tego tyczy się temat, w każdej hierachii jest arcykapłan
ale jest też kapłan , ktory także jest wazny
skąd pomysł by uniewaznić kapłanów
(tu też zbaczam , bo chodzi w temacie o wstawiennictwo , a nie kapłanów
ale tym sie zajmie pewnie Rembov jutro, ja mowie przy okazji.)


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
keres1372
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2015, 01:51
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: keres1372 » 20 wrz 2015, 03:00

josta pisze:keres1372, a czemu dokladnie to przeczy?


Widać dokładnie że Jeremiasz wstawia się za swym ludem, czyli nie tylko Duch Święty - które jest Bogiem - i Jezus - Który też jest Bogiem - Wstawia się za ludźmi


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: Rembov » 20 wrz 2015, 07:23

navi31 pisze:Ja osobiście znalazłem jeden fragment, tylko dlatego, ze ludzie go uzywają:

Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus

jednak ci sami nie zauważają dalszego fragmentu :

który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie.

wiec sory w mojej opinii również, nie ma takiego cytatu, a jak jest to oświeć nas :hihi:

Poza tym, jak widać w podkreślonym fragmencie, ten cytat odnosi się do pośrednictwa, a ja pytam o WSTAWIENNICTWO.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: josta » 20 wrz 2015, 10:57

navi31 pisze:no ale przecież nie tego tyczy się temat, w każdej hierachii jest arcykapłan
ale jest też kapłan , ktory także jest wazny
skąd pomysł by uniewaznić kapłanów


navi31, jeśli zarzucasz mi, że nieuwazniłam kapłanów to proszę zacytuj dokładnie to moją wypowiedź i się do niej odniosę, bo nie wiem szczerze mówiąc którą masz na myśli.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: Rembov » 20 wrz 2015, 11:08

"Fajny" offtop, josta. A może tak byś jednak wskazała ten fragment Pisma Świętego, o który proszę?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: josta » 20 wrz 2015, 11:14

Rembov, przepraszam Cię za offtop, nie był zamierzony z mojej strony.
Napisałam wczesniej do navi31, że fragment, ktory pytasz to rozdziały 5-10 listu do Hebrajczykow. Wyjasniają, że Jezus jako arcykaplan wyznaczony przez Boga wszedł do Miejsca Najświętszego gdzie wstawia się za nami. Natomiast 9:7 mowią o tym, że do Miejsca Najświętszego ma wstęp tylko jedna osoba: arcykapłan - czyli w tym wypadku tylko Jezus.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: Rembov » 20 wrz 2015, 11:20

josta pisze:Rembov, przepraszam Cię za offtop, nie był zamierzony z mojej strony.
Napisałam wczesniej do navi31, że fragment, ktory pytasz to rozdziały 5-10 listu do Hebrajczykow. Wyjasniają, że Jezus jako arcykaplan

A ja prosiłem o fragment, w którym zapisano nauczanie, że tylko Jezus i/lub Duch Świety WSTAWIAJĄ się za nami u Boga Ojca. Nie prosiłem o wykład na temat arcykapłaństwa Chrystusa i tego, co według ciebie to oznacza.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: josta » 20 wrz 2015, 11:23

No i to jest ten fragment. Nie potrafisz fragmentu biblii przeczytać? Tam masz dokładnie nawet słowo użyte "wstawia się za nami w niebie". Dokłoadnie opisane jak to się odbywa i na jakiej zasadzie.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: Rembov » 20 wrz 2015, 11:26

josta pisze:No i to jest ten fragment. Nie potrafisz fragmentu biblii przeczytać?

Przeczytałem kilka razy i ciągle nie znajduję tam nauki, że tylko Chrystus wstawia się za nami. A ja właśnie o taki fragment proszę.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: josta » 20 wrz 2015, 11:36

A kto jeszcze ma się wstawiac skoro "sam wszedł raz na zawsze do Miejsca Najświętszego" do którego "ma dostęp tylko arcykapłan", gdzie "wstawia isę za nami przed Bogiem"?
Rembov, wybacz, ale nie bede pisac do Ciebie postów przez 30 min z cytatami i wszystkim wylozonym, żeby dostac odpowiedz w stylu: "nie", "bzdury", "prosiłem o dwa wyrazy a Ty napisałas trzy":).


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: Rembov » 20 wrz 2015, 11:41

Proste pytanie zamknięte (odpowiedź "tak" lub "nie"):

Czy znasz jakikolwiek wers lub fragment, gdzie zapisano że TYLKO Chrystus wstawia się za nami u Boga?

Jeżeli nie, to dziękuję za rozmowę, bo naciągane interpretacje nie są odpowiedzią, i poproszę innych protestantów o wypowiedzi, bo może oni znają taki fragment.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: Oberyn. » 20 wrz 2015, 14:19

Co za sofista :lol: Twoje rozumowanie jest tak samo pożalowania godne jak rozumowanie unitarian i pochodnych, którzy krzyczą "Gdzie w Biblii jest napisane o Trójcy?". Nie ma użytego słowa "Trójca", wiec nie ma Trójjedynego Boga. Dla nich dogmat o Trójcy to naciąganie.

Śmiechu warte, Rembovie. Kończ waść, wstydu oszczędź.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: Rembov » 20 wrz 2015, 14:23

Czyli nie znasz takiego fragmentu. Nie prościej tak napisać zamiast mnie atakować personalnie?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Tylko Duch Święty i Jezus wstawiają się za nami?

Postautor: josta » 20 wrz 2015, 15:56

Rembov pisze:Proste pytanie zamknięte (odpowiedź "tak" lub "nie"):

Czy znasz jakikolwiek wers lub fragment, gdzie zapisano że TYLKO Chrystus wstawia się za nami u Boga?

Jeżeli nie, to dziękuję za rozmowę, bo naciągane interpretacje nie są odpowiedzią, i poproszę innych protestantów o wypowiedzi, bo może oni znają taki fragment.



Moja odpowiedź: tak.

Pozwól ze odpowiem tym, co sam mi napisałeś:
"Dlatego, przykro mi to pisać, ale pokazałeś wybiórcze podejście do Pisma Świętego."


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości