Potop

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga

Potop był?

Tak
28
80%
Nie
0
Brak głosów
Nie wiem
2
6%
To alegoria
5
14%
 
Liczba głosów: 35
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: magda » 27 lis 2017, 12:10

diedmaroz pisze:Nie umiałabym uwierzyć w WW.


I prawidłowo bo WW nie było dałam link powyżej do artykułu udowadniajacego ze taka rzecz jak rozszerzający się wszechświat i WW nie miały miejsca, pewnie nikt nie spojrzał na to , Ateisci katoliccy powinni najpierw tu udowodnic jakim sposobem powstała w wyniku wielkiego wybuchu matematyka ( juz pomijam prawa fizyki) i jakim cudem skoro wierzą tylko w materie ,wierzą jednocześnie w istnienie matematyki, dziwnego bardzo precyzyjnego narzędzia należacego całkowicie do swiata niematerialnego i abstrakcyjnego, przecież według nich taki swiat nie ma prawa istnieć i powstać w wielkim wybuchu, muszą też udowodnic w jaki sposób powstały złażone , nawet bardzo struktury wszechświata czesto nieredukowalne bez nastepnej niematerialnej rzeczy która niby powstała w chaotycznym WW jakim jest informacja a wręcz ogrom skomplikowanej informacji , nawet gdyby powstały w WW cząstki materialne i nawet gdyby nigdy nie miała struktury falowej a tylko materialną i cudem ( zaznaczam ze cudem bo bez udziału inteligencji powstała ta ogromna informacja to też nie powstałby zaden wszechswiat w dodatku z naszą świadomością włącznie, bez czyjejs woli bez tego "Stań się!" a do tego musi być już jakas istota obdarzona wolą, inteligencją i mająca pewien bardzo skomplikowany plan. Proszę mi udowodnic ze z warunkiem początkowym NICOŚĆ !!!! to wszystko mogłoby powstać a nawet ten bardzo kretyński WW jeśli tego ateista nie udowodni nie ma co wypisywać tych bredni obrażajacych Boga. przypominam szczezuja ze nastepny punkt po czwartym ,którego już załapałeś to u nas na tym forum to jest ban i ze pilnuj się teraz bo juz masz niewiele do wylecenia z t,ąd , poczytaj sobie regulamin czy masz tu prawo obrażać Boga wielkim wybuchem i czy masz prawo obrazac tu piszących, pilnuj się bo jesteś nad przepaścią, wylecisz i będzie ci przykro ze cie ktos wykopał i jeszcze sie załamiesz bo już jesteś mocno zdesperowany skoro przyszedłeś wywnętrzeć sie ze swoją głupotą wielkiego wybuchu przed protestantami , to na prawdę wielki poziom desperacji, moze idź pogadaj z jakimś ksieżulem o WW to ci dobrze zrobi.:ban?: .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 27 lis 2017, 15:39

Suzuja pisze:Kaan, jeżeli według Ciebie stwierdzenie że ktoś kłamie to obraza
Tak, to jeden z najgorszych epitetów, bo kłamstwo jest wymysłem szatańskim i szatan jest ojcem kłamstwa. Kłamstwo to celowe wprowadzanie w błąd innego człowieka, to bardzo paskudny grzech, jeden z najgorszych. Dlatego za posądzanie ludzi o kłamstwo będziesz za każdym razem dostawał punkt.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: kontousunięte1 » 27 lis 2017, 15:47

W pełni się zgadzam (choć to może bez znaczenia), że kłamstwo jest potwornym grzechem. Może niewyobrażalne szkody zrobić drugiemu człowiekowi i to na wielu płaszczyznach. Chyba nic mnie tak nie brzydzi, jak kłamstwo właśnie.


Awatar użytkownika
emwu
Posty: 106
Rejestracja: 25 lis 2017, 20:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: emwu » 27 lis 2017, 16:28

KAAN pisze:Tak, to jeden z najgorszych epitetów, bo kłamstwo jest wymysłem szatańskim i szatan jest ojcem kłamstwa. Kłamstwo to celowe wprowadzanie w błąd innego człowieka, to bardzo paskudny grzech, jeden z najgorszych. Dlatego za posądzanie ludzi o kłamstwo będziesz za każdym razem dostawał punkt.


Bardzo słusznie, nie można każdego o innych poglądach nazywać kłamcą.


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: krecik » 28 lis 2017, 10:28

Głownie do Założycielki wątku :-)

Jak dla mnie sprawa jest oczywista iż Potop był realnym wydarzeniem. Gdyż Biblię należy przyjmować jako jedną spójną całość, z tym to chyba wszyscy zgodzą się ?
Czy logiczną rzeczą jest uważać zapis w Ewangelii Mateusza 24;37-39 za alegorię ?
" Albowiem jak było za dni Noego, takie będzie przyjście Syna Człowieczego. Bo jak w dniach owych przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali, aż do tego dnia, gdy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, że nastał potop i zmiótł wszystkich, tak będzie i z przyjściem Syna Człowieczego. "

Czy drugie przyjście Syna Człowieczego na ziemię będzie fizycznym wydarzeniem ? Odpowiedz na to pytanie jest jednocześnie odpowiedzią odnośnie prawdziwości globalnego Potopu.


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: nadrozd » 28 lis 2017, 17:55

Echhhhh....
A ja miewam momenty ze chcualbym by ewolucja była prawdziwa.... A niestety nie jest :(

Rano czekajac w zimnie na autobus... I nie majac kalesonków....pomyslalem se ze to dziwne ze ja tu na zimnie bez futra na nogach marzne....
A taka małpa bidulka grzeje sie w afryce w futrze...

Dobor naturalny ewidentnie nie promuje cech korzystnych.

A i bardzo chcialbym miec ogon... Jak małpa
... Zwłaszcza jak przewijam z pieluchy syna a yen ucieka ja i chce zapiąc te zapiecie z przodu. Ale jakby 3 ciej reki brakuje :(... Zna ktoś te uczucie ?

Szkoda ze ewolucja to tylko bajka :(


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: kontousunięte1 » 28 lis 2017, 19:01

Jesli ewolucja jest prawdą :oops: to człowiek jest chyba na początku drabiny, a nie na szczycie.
Świetny przykład dałeś nadrozd.
Zwierzaki dzikie mogą sobie zimą zapewnić przetrwanie w prawie każdych warunkach; futra przystosowane do temperatury. A my? Wiatr zawieje i już katary, kaszel itd.
Poród u mojej ostatniej suczki był straszny; 6 szczeniaków w miarę gładko poszło i ona opiekując się nimi na bieżąco, rodziła przez 12 godzin siódmego szczeniaka. I natychmiast ogarniała całość. Czyściła, karmiła, tuliła itd.
Jedzenie: jedzą co popadnie, często nieświeże, niektóre zwierzaki ...tylko padlinę i co? Nic. Nie chorują. A my? Już nie będę mnożyć przykładów, bo każdy może mnóstwo przytoczyć.
No, ale niby mamy rozum, jako jedyni na ziemi. I co zrobiliśmy z tym rozumem. Piekło atomowe zrobiliśmy. Garstka debili ma pieniądze i trzyma miliardy ludzi w szachu. I kto do tego dopuścił? My, rozumne istoty.
Jedni mają tyle, że nawet nie zliczą, a inni po śmietnikach chleba szukają.
E...lepiej się zamknę. ;-)


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: nesto » 29 lis 2017, 10:41

KAAN pisze:
nesto pisze:To oszustwo jest zwykłe..
To co cytuje Magda to prawda, na całym świecie są takie pnie drzew, to dość popularna skamieniałość.

Podaj źródło swej wiedzy.
Ogólniki mnie nie interesują. Gdzie jest taka skamielina konkretnie.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 29 lis 2017, 13:13

Krecik, wątpię. Ale jeżeli ktoś w to wierzy to spoko


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: krecik » 29 lis 2017, 14:54

Suzuja pisze:Krecik, wątpię. Ale jeżeli ktoś w to wierzy to spoko


Rozumiem że dla Ciebie zarówno Potop i drugie Przyjście Syna Człowieczego ta alegoria ? Dzięki za szczerość :-) poznaję forumowiczów. Stanie się według Twojego życzenia...


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: nesto » 29 lis 2017, 15:21

KAAN pisze:
Suzuja pisze:Kaan, jeżeli według Ciebie stwierdzenie że ktoś kłamie to obraza
Tak, to jeden z najgorszych epitetów, bo kłamstwo jest wymysłem szatańskim i szatan jest ojcem kłamstwa. Kłamstwo to celowe wprowadzanie w błąd innego człowieka, to bardzo paskudny grzech, jeden z najgorszych. Dlatego za posądzanie ludzi o kłamstwo będziesz za każdym razem dostawał punkt.


A co na to Luter?
Otóż to:
"Kłamać z konieczności albo dla wygody, albo usprawiedliwiając się – takiego kłamstwa nie będzie się traktować jako rzeczy przeciwnej Bogu; był On gotów wziąć takie kłamstwa na siebie” (źródło: Lenz, Briefwechsel, t. 1, s. 375).

„Jakąż krzywdę mogłoby to wyrządzić, gdyby człowiek powiedział dobre, mocne kłamstwo w godnej sprawie i dla dobra kościołów chrześcijańskich?” (źródło: Lenz, Briefwechsel, t. 1, s. 373)


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: Suzuja » 29 lis 2017, 18:38

krecik pisze:
Suzuja pisze:Krecik, wątpię. Ale jeżeli ktoś w to wierzy to spoko


Rozumiem że dla Ciebie zarówno Potop i drugie Przyjście Syna Człowieczego ta alegoria ? Dzięki za szczerość :-) poznaję forumowiczów. Stanie się według Twojego życzenia...


Potop tak. Przyjście nie


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 30 lis 2017, 11:29

nesto pisze:
KAAN pisze:
nesto pisze:To oszustwo jest zwykłe..
To co cytuje Magda to prawda, na całym świecie są takie pnie drzew, to dość popularna skamieniałość.

Podaj źródło swej wiedzy.
Ogólniki mnie nie interesują. Gdzie jest taka skamielina konkretnie.

Poczytaj tu:
http://www.creationliberty.com/articles/polystrate.php
http://www.icr.org/article/classic-polystrate-fossil/

Szukaj wiedzy, wysil się trochę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: KAAN » 30 lis 2017, 11:31

nesto pisze:
KAAN pisze:
Suzuja pisze:Kaan, jeżeli według Ciebie stwierdzenie że ktoś kłamie to obraza
Tak, to jeden z najgorszych epitetów, bo kłamstwo jest wymysłem szatańskim i szatan jest ojcem kłamstwa. Kłamstwo to celowe wprowadzanie w błąd innego człowieka, to bardzo paskudny grzech, jeden z najgorszych. Dlatego za posądzanie ludzi o kłamstwo będziesz za każdym razem dostawał punkt.

A co na to Luter?
A co mnie obchodzi Luter? Poza tym takie teksty wyrywa się z kontekstu i same w sobie często są kłamstwem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
emwu
Posty: 106
Rejestracja: 25 lis 2017, 20:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Potop

Postautor: emwu » 30 lis 2017, 11:44

Używanie wypowiedzi Lutra, na dodatek wyrwanych z kontekstu historycznego, to absurdalny sposób argumentowania przeciwko protestantom. Luter nie odkrył niczego nowego, lecz wypowiedział głośno prawdy w sposób oczywisty, jednoznacznie opisane w Biblii, jak zbawienie z łaski przez wiarę. Wystąpił też przeciwko jednoznacznym, rażącym nadużyciom, jak handel odpustami.

Żaden ze znanych mi protestantów nie modli się do Lutra ani nie traktuje jego pism jako źródła Boskiej wiedzy. To nie katolicyzm, w którym owieczki są zachęcane do naśladownictwa rozmaitych "świętych". Taki sposób argumentacji dowodzi jedynie głębokiego skażenia katolicyzmem, który wypacza umysły. Luter nie jest wzorem do naśladowania ani źródłem nowych objawień, tylko człowiekiem, który wykazał niewątpliwe bohaterstwo pokazując nadużycia katolicyzmu i wskazując na oczywiste prawdy Słowa Bożego.

Każdy chrześcijanin może się obyć bez znajomości choćby jednego zdania napisanego przez Lutra - w niczym mu to nie zaszkodzi, bo prawda jest w Biblii i Jezusie a nie w Lutrze.



Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości