Jakie imię ma Bóg,który jest Chrystusem ze ST i NT?

Dyskusje o zrozumieniu istoty i atrybutów Boga
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jakie imię ma Bóg,który jest Chrystusem ze ST i NT?

Postautor: ami » 17 cze 2011, 12:59

Jakie imię יהוה ma Bóg,który jest Chrystusem ze Starego i Nowego Przymierza?

Imperator napisał:Bog Starego Testamentu to Jezus Chrystus. Bog Nowego Testamentu to Jezus Chrystus. Cala Biblia mowi o Jezusie.LINK

Wj.3,(14) Odpowiedział Bóg Mojżeszowi: יהוה I dodał: Tak powiesz synom Izraela: יהוה ;posłał mnie do was.(15) Mówił dalej Bóg do Mojżesza: Tak powiesz Izraelitom: יהוה; Bóg ojców waszych, Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba posłał mnie do was. To jest imię ( יהוה) moje na wieki i to jest moje zawołanie na najdalsze pokolenia.

1Kor 10:4 „i wszyscy ten sam napój duchowy pili; pili bowiem z duchowej Skały, która im towarzyszyła, a Skałą tą był Chrystus.”


W czasie Starego Przymierza z Żydami przebywał Bóg o imieniu יהוה; jako ten sam Chrystus,którym był w Nowym Przymierzu.Jakie jest imię יהוה;, tego Boga? י

Hebr.13,8 יהוה; Chrystus,wczoraj i dziś,ten sam i na wieki.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 07 lis 2011, 10:34

Bóg ST i NT to ten sam Bóg Wszechmogący.
Jezus nie jest Bogiem Wszechmogącym.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 07 lis 2011, 12:07

nesto pisze:Bóg ST i NT to ten sam Bóg Wszechmogący.
Jezus nie jest Bogiem Wszechmogącym.
Oczywiscie ze jest


(15) Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? (16) Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg: Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich, i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. (17) Przeto wyjdźcie spośród nich i odłączcie się od nich, mówi Pan, i nie tykajcie tego, co nieczyste, a Ja was przyjmę (18) i będę wam Ojcem, a wy będziecie moimi synami i córkami - mówi Pan wszechmogący.

(2 list do Koryntian 6:1-18, Biblia Tysiąclecia)


I teraz powiedz Kto mieszkał wśród nas
Kto chodził wsród NAS
Kto Jest JEDYNYM PANEM WSZECHMOGĄCYM


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 07 lis 2011, 13:40

Przecież Bóg w ST też chodził z Izraelem i mieszkał wśród nich.
Dlaczego wszystkie proroctwa bierze się dosłownie wtedy gdy są wygodne lub odrzuca, gdy nie pasują..
Kontekst życia i śmierci Jezusa jest prosty. Jezus nie jest Bogiem Wszechmogącym.
Często mówi się, że w kimś jest Bóg, że ktoś jest od Boga itp. Aniołowie utożsamiani są bezpośrednio z Bogiem, a ich obecność z obecnością Boga.
Jednak, gdy chodzi o Chrystusa zapominacie o tym i mówicie "Bogiem jest" zamiast "od Boga jest" i bluźnicie pomimo dobrych intencji.


Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin_
Posty: 433
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin_ » 07 lis 2011, 13:48

nesto pisze:Kontekst życia i śmierci Jezusa jest prosty. Jezus nie jest Bogiem Wszechmogącym.

Ponieważ?


"Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować."
Jezus Chrystus

Osoby, które mogą nie czekać na moje odpowiedzi na ich teksty skierowane do mnie: Lash, KAAN.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 07 lis 2011, 13:56

Pisałem już i piszę cały czas o tym:
Jezus modlił się i udał się do "Boga mojego i Boga waszego" tzn. do Boga Wszechmogącego.
Jeśli byłby Jego osobą, to udałby się do Boga, połączył z Bogiem itp.
On wyraźnie stwierdza, że Jego Bóg jest większy od niego, że Jezus jest naszym Bratem, że jest Posłańcem, że posłaniec nie może być większy od swojego Pana, który go posłał, itp itd. Przed śmiercią "Boże mój czemuś mnie opuścił" itp.
Nie widzą tylko ci, którzy nie mają oczu.

nawet w Koranie Islamiści czytają:
5:116 I oto powiedział Bóg: "O Jezusie, synu Marii! Czy ty powiedziałeś ludziom: Bierzcie mnie i moją matkę za dwa bóstwa, poza Bogiem?" On powiedział: Chwała Tobie! Nie do mnie należy mówić to, do czego nie mam prawa. Jeślibym ja tak powiedział, Ty przecież wiedziałbyś o tym. Ty wiesz, co jest w mojej duszy, a ja nie wiem, co jest w Twojej. Zaprawdę, Ty dobrze znasz rzeczy ukryte!
5:117 Ja im powiedziałem tylko to, co Ty mi nakazałeś powiedzieć: Czcijcie Boga, mojego Pana i waszego Pana! Ja byłem świadkiem ich, jak długo przebywałem wśród ludzi; a kiedyś mnie wezwał do Siebie, Tyś został ich pilnym stróżem, wszak jesteś świadkiem każdej rzeczy!

Skąd wasze dziwaczne twierdzenia "Trójjedyny" itp. - nie wiem. Szalone to jest.


Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin_
Posty: 433
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin_ » 07 lis 2011, 14:00

nesto pisze:Nie widzą tylko ci, którzy nie mają oczu.

Więc skoro masz oczy, to zauważ, że Jezus jednak nie zaprotestował, kiedy Tomasz powiedział, że on jest jego Panem i Bogiem. Gdyby nie był Bogiem to powinien zaprotestować...


"Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować."

Jezus Chrystus



Osoby, które mogą nie czekać na moje odpowiedzi na ich teksty skierowane do mnie: Lash, KAAN.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 07 lis 2011, 14:48

Dyskutuje się tutaj w kółko o Tomaszu i o tym jak nazwał Jezusa.
Jeśliby np. jakiś wariat powiedział: Jezus jest fortepianem - wtedy wszyscy pisaliby: Jezus miał trzy natury ludzką, boską i na dodatek był fortepianem.
Nie dajmy pojedynczym określeniom zabrać Biblii sensu, i stworzeniu nie przypisujmy miana Boga Wszechmogącego.
Możesz nazywać Go Bogiem "kolokwialnie" w przenośni itp - bo jest Królem Królów i dana jest mu wszelka władza.
DANA jest mu wszelka władza.
DANA DANA DANA - czy to czytasz? czy rozumiesz sens?
Bóg DAŁ Jezusowi władzę.
Kto coś może dać BOGU samemu?
NIKT - Bóg ma wszystko, jest wszystkim i we wszystkim.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Yarpen Zirgin_
Posty: 433
Rejestracja: 20 cze 2011, 11:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Yarpen Zirgin_ » 07 lis 2011, 15:02

nesto pisze:Dyskutuje się tutaj w kółko o Tomaszu i o tym jak nazwał Jezusa.
Jeśliby np. jakiś wariat powiedział: Jezus jest fortepianem - wtedy wszyscy pisaliby: Jezus miał trzy natury ludzką, boską i na dodatek był fortepianem.

Św. Tomasz nie jest "jakimś wariatem", a Jezus nie jest fortepianem. Gdyby Zbawiciel nie był Bogiem, a inni apostołowie nie wierzyli tak jak Tomasz, to na Tomasza posypały by się gromy tak ze strony pozostałych apostołów, oraz zaprzeczenie od Chrystusa.
No niestety, nesto, ale takie są fakty.

Nie dajmy pojedynczym określeniom zabrać Biblii sensu, i stworzeniu nie przypisujmy miana Boga Wszechmogącego.

Ty uważasz Jezusa za stworzenie. Apostołowie, czemu Jezus nie zaprzeczył, uważali Chrystusa za Boga.

Możesz nazywać Go Bogiem "kolokwialnie" w przenośni itp - bo jest Królem Królów i dana jest mu wszelka władza.

W przenośni, nesto, to kogoś lub coś mogę jedynie nazwać "bogiem". Dla mnie bowiem, nie wiem jak dla Ciebie, Bóg jest jeden i nikomu, kto nim nie jest, nie przypiszę tego miana.

nesto pisze:DANA jest mu wszelka władza.
DANA DANA DANA - czy to czytasz? czy rozumiesz sens?
Bóg DAŁ Jezusowi władzę.
Kto coś może dać BOGU samemu?
NIKT - Bóg ma wszystko, jest wszystkim i we wszystkim.

A może zwrócisz wreszcie uwagę na ten prosty fakt, że Bóg Ojciec rodząc Syna DAŁ mu w tym momencie wszelką władzę?


"Sługa nie jest większy od swego pana. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować."

Jezus Chrystus



Osoby, które mogą nie czekać na moje odpowiedzi na ich teksty skierowane do mnie: Lash, KAAN.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 lis 2011, 13:19

nesto pisze: Przecież Bóg w ST też chodził z Izraelem i mieszkał wśród nich.

Chodził miedzy nimi?
GDZIE?

Ta Zapowiedź z kapł 26:12 Zrealizowała sie w Chrytusie
nesto pisze:
Dlaczego wszystkie proroctwa bierze się dosłownie wtedy gdy są wygodne lub odrzuca, gdy nie pasują..

:lol: - mierzysz swoją miarą
nesto pisze: Kontekst życia i śmierci Jezusa jest prosty. Jezus nie jest Bogiem Wszechmogącym.

:lol: ilu masz panów?
Masz wrzechmogoącego Pana czy nie?
nesto pisze: Często mówi się, że w kimś jest Bóg, że ktoś jest od Boga itp. Aniołowie utożsamiani są bezpośrednio z Bogiem, a ich obecność z obecnością Boga.

i inne basnie nietrynitarian.
nesto pisze: Jednak, gdy chodzi o Chrystusa zapominacie o tym i mówicie "Bogiem jest" zamiast "od Boga jest" i bluźnicie pomimo dobrych intencji.


Bowiem Tak "blużnią" apostołowie
18) Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, /o Nim/ pouczył.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 16 lis 2011, 09:49

@Lash
Czy ty czytałeś całą Biblię?
Nie znalazłeś tam fragmentów utażsamiających Aniołów bezpośrednio z Bogiem?
Nie zauważyłeś, że czasami Bóg mówi, że tam czy gdzieś indziej się objawił, a potem opisywany jest Anioł Boży, który to czy tamto robił?

Odpowiedz na to proste pytania, bo wydajesz się być tym zdziwiony.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 lis 2011, 12:16

nesto pisze: @Lash
Czy ty czytałeś całą Biblię?
Tak
A zapomniałem kto drukował ... :(
i wdyawnictwo nie zawsze czytyam :/ ;)

nesto pisze:Nie znalazłeś tam fragmentów utażsamiających Aniołów bezpośrednio z Bogiem?
Co znaczy słowo Anioł ?
nesto pisze: Nie zauważyłeś, że czasami Bóg mówi, że tam czy gdzieś indziej się objawił, a potem opisywany jest Anioł Boży, który to czy tamto robił?
Co znaczy Anioł
nesto pisze: Odpowiedz na to proste pytania, bo wydajesz się być tym zdziwiony.


Nie nie jestem niczym zdziwiony :D


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 16 lis 2011, 12:30

Anioły w Biblii
Są istotami duchowymi nadrzędnymi względem ludzi – Ps 8, 6; Hbr 2, 7,
Stworzeni przed człowiekiem – Hi 38, 4-7,
Nie żenią się, ani za mąż nie wychodzą – Mk 12, 25,
Jest ich ogromna liczba – Ps 68, 18; Mt 24, 31; Hbr 12, 22; Ap 5, 11,
Nie należy ich wielbić – Kol 2, 18-19; Ap 19, 10; 22, 8-9; (zasada: co masz, czego nie otrzymałeś?),
Służą ludziom Hbr 1, 14; i ich ochraniają Ps 34, 8,
Służyli Jezusowi Mt 4, 11; Mk 1, 13; Łk 22, 43,
Część z nich upadła Jud 6; 2P 2, 4; i służy szatanowi Ap 12, 9; Mt 25, 41.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 16 lis 2011, 12:43

nesto pisze:Anioły w Biblii
Są istotami duchowymi nadrzędnymi względem ludzi – Ps 8, 6; Hbr 2, 7,
Stworzeni przed człowiekiem – Hi 38, 4-7,
Nie żenią się, ani za mąż nie wychodzą – Mk 12, 25,
Jest ich ogromna liczba – Ps 68, 18; Mt 24, 31; Hbr 12, 22; Ap 5, 11,
Nie należy ich wielbić – Kol 2, 18-19; Ap 19, 10; 22, 8-9; (zasada: co masz, czego nie otrzymałeś?),
Służą ludziom Hbr 1, 14; i ich ochraniają Ps 34, 8,
Służyli Jezusowi Mt 4, 11; Mk 1, 13; Łk 22, 43,
Część z nich upadła Jud 6; 2P 2, 4; i służy szatanowi Ap 12, 9; Mt 25, 41.

Zadałem ci odmienne pytanie
Co znaczy słowo ANIOL W BIBLI
wiem czym sa Serafiny i Chrubiny

Czy ty wiesz co to jest ANIOŁ?
Wiesz ze Jan chrzciciel to Anioł i Jezus tez?
to nie zmiania nic w ich naturze?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 16 lis 2011, 12:58

Lash pisze:Czy ty wiesz co to jest ANIOŁ?
Wiesz ze Jan chrzciciel to Anioł i Jezus tez?
to nie zmiania nic w ich naturze?


O co ci chodzi?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Bóg”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości