Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Postautor: Artakserkses » 19 kwie 2020, 22:23

Jak w temacie.

Ja najbardziej nie lubię monofizyckiego patriarchatu Aleksandrii i pochodzących zeń monofizyckich Kościołów Etiopii i Erytrei. Niebezpieczne praktyki wyjątkowo licznych postów i zjudaizowanie w postaci obrzezania. Do tego tatuowanie chrzczonych niemowląt :eek: Dziwaczny kanon Biblii.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Postautor: KAAN » 20 kwie 2020, 12:16

Artakserkses pisze:Jak w temacie....
Mam problem... Bo Kościół - Zbór Boży jest jeden, stanowią go wszyscy zbawieni czasu łaski, to jak go nie lubić :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Artakserkses
Posty: 251
Rejestracja: 08 sty 2017, 14:35
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Postautor: Artakserkses » 21 kwie 2020, 16:33

Chodzi mi o inne znaczenie tego słowa... Może lepiej byłoby użyć ,,denominacja", ,,chrześcijański związek wyznaniowy".

Nie chodzi o koncepcje w stylu ,,stanowią go wszyscy zbawieni", ,,jeden, święty, powszechny i apostolski", ,,kościół pielgrzymujący/walczący, triumfujący, cierpiący". Chodzi mi raczej o ,,Kościół Ewangelicko-Augsburski", ,,Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny" itd.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Postautor: KAAN » 21 kwie 2020, 16:44

Artakserkses pisze:Chodzi mi o inne znaczenie tego słowa... Może lepiej byłoby użyć ,,denominacja", ,,chrześcijański związek wyznaniowy".

Nie chodzi o koncepcje w stylu ,,stanowią go wszyscy zbawieni", ,,jeden, święty, powszechny i apostolski", ,,kościół pielgrzymujący/walczący, triumfujący, cierpiący". Chodzi mi raczej o ,,Kościół Ewangelicko-Augsburski", ,,Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny" itd.
Ja nigdy nie powiem że kogoś nie lubię bo jest w jednym albo drugim wyznaniu, mogę nie lubić tych co odciągają tych ludzi od prawdziwej Ewangelii, tych nie lubię i nazywam ich zwodzicielami, fałszywymi prorokami itd. Znakomita większość ludzi w denominacjach jest oszukana przez przewodników tych organizacji religijnych i brnie w fałszywą wiarę, jest mi szkoda tych ludzi i jak tylko mogę to próbuję ich wyciągać z bagna religii i pokazywać drogę wiary raz na zawsze przekazanej świętym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Postautor: alessa » 23 gru 2020, 17:52

Denominacji jest kilka tysięcy, wiec jeśli każda z nich ma rację to która Ewangelia jest prawdziwa a w której są ludzie co odciągają od niej?


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego
Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"
Obrazek
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Postautor: KAAN » 24 gru 2020, 10:11

alessa pisze:Denominacji jest kilka tysięcy, wiec jeśli każda z nich ma rację to która Ewangelia jest prawdziwa a w której są ludzie co odciągają od niej?
Trzeba pilnie studiować Biblię w swojej wspólnocie świętych i poznać to co głoszą w danej denominacji. Porównując te dwie rzeczy z modlitwą i wiarą można otrzymać pouczenie od Ducha Świętego jaka jest "jakość" głoszonej doktryny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
alessa
Posty: 588
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:51
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Postautor: alessa » 24 gru 2020, 13:43

Każdy kościół twierdzi że ma prawdę a jego członkowie że mają rację.


Przez wiarę z miłości do Boga Sabat świecąca, którego tajemnica z łaski objawiona jest przez Ducha Świętego

Potem ujrzałem anioła, mającego odwieczną Dobrą Nowinę do obwieszczenia tym, którzy siedzą na ziemi, wszystkim narodom, szczepom różnojęzycznym i ludom. Wołał on głosem donośnym: "Ulęknijcie się Boga i dajcie Mu chwałę, bo nadeszła godzina Jego sądu. Oddajcie pokłon Temu, który uczynił niebo i ziemię, i morze, i źródła wód!"

Obrazek
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Postautor: KAAN » 24 gru 2020, 23:35

alessa pisze:Każdy kościół twierdzi że ma prawdę a jego członkowie że mają rację.
Twierdzenia nie mają swojej wagi, tylko konfrontacja ze Słowem ma wskazuje gdzie jest prawda.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Postautor: Terebint » 25 gru 2020, 00:31

Zahipnotyzowanych własną mądrością fanatyków. Znajdą się w każdej denominacji. Ale liderami zdają się być małe kościoły protestanckie.


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Postautor: KAAN » 25 gru 2020, 00:52

A konkretnie, merytorycznie? Gdzie według ciebie leży prawda?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jakiego Kościoła najbardziej nie lubisz?

Postautor: Pankracy » 29 gru 2020, 07:50

Kościoła odstępczego



Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości