Seks, zbrodnie i Watykan

Bieżące aspekty życia w kościołach nieprotestanckich
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Seks, zbrodnie i Watykan

Postautor: Hardi » 01 mar 2012, 02:40

Program "Panorama" korporacji BBC z 2006 roku pokazujący jak wyglądało przez lata i wygląda nadal w większości państw na świecie traktowanie przez kościół katolicki przestępstw popełnianych przez swoich funkcjonariuszy.
Totalna bezkarność, ukrywanie kryminalistów w sutannach i brak współpracy z władzami świeckimi. Wszystko to za pełną wiedzą i przyzwoleniem, a nawet według ścisłych nakazów najwyższej hierarchii kościelnej na czele z kardynałem Ratzingerem, obecnym papieżem Benedyktem XVI.
Dokument Watykanu nakazujący ochronę przestępców krzywdzących dzieci nazywa się "Crimen Sollicitationis".
Film został wyprodukowany przez BBC, która również jest właścicielem praw do niego.


źródło i link do filmu

część 1 http://www.youtube.com/watch?v=73WzpdwKhhk

część 2 http://www.youtube.com/watch?v=p60n6riL ... re=related

część 3 http://www.youtube.com/watch?v=x368tUTX ... re=related

część 4 http://www.youtube.com/watch?v=SVYfEIo8 ... re=related

[ Dodano: Czw Mar 01, 2012 02:40 ]
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wyjatko ... omosc.html pisze:Crimen Sollicitationis - to tajny dokument, datowany na 16 marca 1962 r., opracowany przez watykańskich urzędników, zatwierdzony przez papieża Jana XXIII i podpisany przez kardynała Alfredo Ottaviani, sekretarza Świętego Oficjum ( obecna nazwa : Kongregacja Nauki Wiary, dawniej Święta Inkwizycja ).W rzeczy samej dokument ten był szczegółowym planem, zawierającym instrukcje w kwestii postępowania w przypadkach oskarżeń księży o seksualne wykorzystywanie małoletnich. Przepisy dotyczyły też przypadków zoofilii i homoseksualizmu. Owe ścisłe instrukcje postępowania obowiązywały kler katolicki na całym świecie. W roku 2001, nakazem kard. Josefa Ratzingera, Crimen Sollicitationis został między innymi wzbogacony o klauzulę, w której Watykan zastrzegł sobie prawo do wyłączności. Po objęciu przez kard. Ratzingera stanowiska papieża, nie ustalono następcy, odpowiedzialnego za wykonywanie rozporządzeń tego dokumentu. Oznacza to, iż kwestie seksualnych przestępstw wśród kleru podlegają bezpośrednio papieżowi, czyli w chwili obecnej Benedyktowi XVI. O czym mówi tajna instrukcja ? Crimen Sollicitationis jest dokumentem, który pod karą ekskomuniki nakazuje trzymanie w największej tajemnicy przestępstw seksualnych księży; nakazuje bezkompromisową walkę z poszkodowanymi i tymi, którzy ich popierają; zakazuje współpracy w tych sprawach z organami ścigania; nakazuje niszczenie dowodów przestępstw i utrudnianie pociągnięcia do odpowiedzialności osób duchownych ( poprzez np. przeniesienie księdza-pedofila do innej parafii ). Klauzula dodana w 2001 roku przez kard. Ratzingera oznaczała, że wszystkie przypadki seksualnych przestępstw mają być badane tajnie tylko przez duchownych, muszą być przekazywane bezpośrednio do Watykanu, czyli do papieża. Niedostosowanie się do tego polecenia grozi ekskomuniką tzn., wykluczeniem z Kościoła. Podkreślmy: nie ma w Crimen Sollicitationis mowy o zgłaszaniu przestępstw prokuraturze. Ów tajny watykański dokument milczy na temat zadośćuczynienia ofiarom przestępstw seksualnych popełnianych przez duchownych. Stwierdza za to wyraźnie, że opieką mają być objęci oskarżeni księża. Celem najwyższym i jedynym jest tu zatem dobro Kościoła: ohydne przestępstwa dokonywane na dzieciach, i ich następstwa - skandale - mają być starannie tuszowane. Kościół pozostaje obojętny na tragedię gwałconych dzieci. W jaki sposób wykryto istnienie Crimen Sollicitationis ? Dokument obowiązuje wszystkich biskupów katolickich na całym świecie, co powoduje, że postępowanie kurii diecezjalnych w przypadkach przestępstw seksualnego wykorzystywania dzieci przez księży jest podobne. Fakt ten wzbudził u organów śledczych podejrzenie, że w kościele muszą istnieć jakieś wspólne ustalenia dotyczące tego zjawiska. Efektem dochodzenia było ujawnienie się osób, które udostępniły łacińskojęzyczną kopię dokumentu. Uważa się, że do odkrycia kompromitującego kościół tajnego dokumentu doprowadziło dochodzenie państwowej komisji w sprawie masowego wykorzystywania seksualnego małoletnich w Irlandii. A Jan Paweł II tzw. „Wielki” był - co nie ulega najmniejszej wątpliwości - jako głowa kościoła watykańskiego, doskonale poinformowany o istnieniu owego haniebnego dokumentu. Nie uczynił jednak nic, by go anulować i poprzez to zapobiec tysiącom tragedii molestowanych seksualnie, gwałconych przez zboczeńców w sutannach dzieciaków. Nie kiwnął nawet swym upierścienionym palcem, aby nie dopuścić do kontynuacji koszmaru, dla wielu ofiar kończącego się samobójstwem. Za to lubił błogosławić najmłodszych, z dobrotliwym uśmiechem brać ich ręce i przytulać. Santo subito ! Ponoć tak bardzo kochał dzieci... Hipokryzja...!!!

P.S. Jan Paweł II czynił wszystko, by ukrywać przed opinią publiczną fakty pedofilii wśród księży i bynajmniej nie chodziło tu o tajemnicę spowiedzi. Znamiennym jest fakt, że nie jest znany ani jeden przypadek przyjęcia przez Jan Pawła II ofiar pedofilii księży, które o to zabiegały, zaś gdy prokurator okręgowy stanu Arizona Rick Romley domagał się, aby Watykan kazał wrócić do Stanów Zjednoczonych księżom, którzy zostali oskarżeni w Arizonie o wykorzystywanie dzieci, jego listy wróciły nieotwarte z adnotacją, że adresat odmówił przyjęcia ( informacja za dziennikarzem śledczym, Davidem Yallopem ).
Słowo „kościół” piszę świadomie z małej litery.


Tomek12
Posty: 512
Rejestracja: 14 sty 2010, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: skądś
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek12 » 01 mar 2012, 17:36

A niektórzy i tak wierzą w jeden święty, powszechny, apostolski krk poza którym nie ma zbawienia.
Fakty temu przeczą? Tym gorzej dla faktów, zniszczyć fakty!


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 01 mar 2012, 17:46

"gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej..."

"nie ma ani jednego sprawiedliwego..."


Tak mówi Pismo Święte ? Tym gorzej dla niego ..


Tomek12
Posty: 512
Rejestracja: 14 sty 2010, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: skądś
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek12 » 01 mar 2012, 18:12

sanctam pisze:Tak mówi Pismo Święte ?


O widzę, że znasz Pismo Święte. To dobrze. Zatem przeczytaj Ef 5,11-14
"I nie miejcie nic wspólnego z bezowocnymi uczynkami ciemności, ale je raczej karćcie (tak tak karćcie, nie brońcie), bo to nawet wstyd mówić, co się potajemnie wśród nich dzieje. Wszystko to zaś dzięki światłu wychodzi na jaw jako potępienia godne; Wszystko bowiem, co się ujawnia, jest światłem. Dlatego powiedziano: Obudź się, który śpisz, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus."

oraz J 3,20 "Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków." A dlaczego? J3,18-19 No dlaczego?

i dobrze jak dokończysz to, co zacytowałeś
sanctam pisze:"gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej..."


Możesz mi powiedzieć dlaczego ci ludzie tak czynią?


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 01 mar 2012, 18:21

Tomek12 pisze:Możesz mi powiedzieć dlaczego ci ludzie tak czynią?


Bo taki jest ich wybór.
Słuchamy ich jako pasterzy, ale czynów nie naśladujemy.

Dlaczego ludzie źle czynią ?
Poczytaj trochę o grzechu pierworodnym i jego skutkach. :roll:


Awatar użytkownika
Rafał
Posty: 1226
Rejestracja: 13 gru 2011, 20:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Rafał » 01 mar 2012, 18:26

Onet i BBC to organizacje wrogie chrześcijaństwu o miernym poziomie intelektualnym.

Polecam artykuł z Gościa Niedzielnego, który jest odpowiedzią na wypociny BBC i Onetu
http://gosc.pl/doc/761328.Oskarzony-Benedykt-XVI


Zasada Sola Scriptura nie jest biblijna http://www.analizy.biz/marek1962/solascriptura.htm
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 01 mar 2012, 22:26

Tomek12 pisze:A niektórzy i tak wierzą w jeden święty, powszechny, apostolski krk poza którym nie ma zbawienia.
Fakty temu przeczą? Tym gorzej dla faktów, zniszczyć fakty!

Świętość Kościoła nie wynika z urojonej, bo nieistniejącej w żadnym wyznaniu, bezgrzeszność jego członków. Świętość Kościoła jest wynikiem świętości Chrystusa, którego mistycznym ciałem jest właśnie Kościół. Grzeszność ludzi, którzy do tego mistycznego ciała przynależą, w żaden sposób nie przekreśla świętości Kościoła.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 01 mar 2012, 22:35

Rembov pisze:Świętość Kościoła nie wynika z urojonej, bo nieistniejącej w żadnym wyznaniu, bezgrzeszność jego członków. Świętość Kościoła jest wynikiem świętości Chrystusa, którego mistycznym ciałem jest właśnie Kościół. Grzeszność ludzi, którzy do tego mistycznego ciała przynależą, w żaden sposób nie przekreśla świętości Kościoła.

No dobrze, ale nie rozumiem jednego, skoro KRK jest kościołem Chrystusa, Jego Ciałem, poza którym nie ma zbawienia (a właściwie już jest, szybko to się zmienia), to dlaczego takie rzeczy się tam dzieją? i to jeszcze nie przez przeciętnego katolika tylko przez np. księdza czy biskupa czy nawet Papieża?
Coś nie halo.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 01 mar 2012, 22:37

Dawid pisze:No dobrze, ale nie rozumiem jednego, skoro KRK jest kościołem Chrystusa, Jego Ciałem, poza którym nie ma zbawienia (a właściwie już jest, szybko to się zmienia), to dlaczego takie rzeczy się tam dzieją?

Ponieważ katolicy są TYLKO ludźmi i nie są bezgrzeszni.
Dawid pisze:i to jeszcze nie przez przeciętnego katolika tylko przez np. księdza czy biskupa czy nawet Papieża?

Przeczytaj artykuł z Gościa Niedzielnego: http://gosc.pl/doc/761328.Oskarzony-Benedykt-XVI


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Dawid
Posty: 1837
Rejestracja: 04 lut 2010, 15:41
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dawid » 01 mar 2012, 23:08

Ja tam Papieża nie oskarżam, w sumie to nie obchodzi mnie On.
Na pewno nie jest zwierzchnikiem Kościoła, ani namiestnikiem Jezusa na Ziemi.

Rembov nie przeszkadza Ci to, że KRK zmienia często zdanie na wiele tematów? A przecież to nieomylny kościół i Papież jest nieomylny. To jak to możliwe, że każdy mówi co innego?
Kto mówi prawe? Który Papież? Który sobór?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 02 mar 2012, 08:59

Dawid pisze:Rembov nie przeszkadza Ci to, że KRK zmienia często zdanie na wiele tematów?

Niezmienne, czyli nie do skreślenia lub obrócenia o 180 stopni, są jedynie dogmaty. Zwykłe nauczanie może ulec zmianie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 02 mar 2012, 12:18

Turretin pisze:Wedlug słów Apostoła mordowanie w imię fałszywego nauczania, które teraz KRZk po cichu schował do archiwum - ale jego się nie wyrzeka ani nie przyznaje do błędu, świadczy o przestępczym charakterze rzymskiej organizacji eklezjalnej.

Jesteś całkowicie oderwany od rzeczywistości. Wpatrzony w swoje przekonania widzisz jedynie te rzeczy, które chcesz dostrzec, a wszystko inne cię nie interesuje, czyli na przykład te fakty: http://pl.wikipedia.org/wiki/Inkwizycja ... ja_dzisiaj


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Havecon
Posty: 1154
Rejestracja: 28 kwie 2011, 20:40
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Havecon » 02 mar 2012, 12:30

Rafał pisze:Onet i BBC to organizacje wrogie chrześcijaństwu o miernym poziomie intelektualnym.

Za to radio Maryja jest wielce oświecone :)


I owoc żywota Twojego je ZUS

Wróć do „Życie kościelne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości