Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 25 lip 2019, 07:28

Może dzisiejsza informacja nie wywoła głosu sprzeciwu?...

10-min_optimized.png


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 25 lip 2019, 07:38

Jest polski przekład oparty o Septuagintę: https://vocatio.com.pl/pl/c/BIBLIA-PIER ... SCIOLA/102


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: KAAN » 25 lip 2019, 08:26

Zbyszekg4 pisze:Może dzisiejsza informacja nie wywoła głosu sprzeciwu?...
To nie sprzeciw, ale korekta zrozumienia przekazu Słowa; Słowem Bozym nie można się bawić, bo jest święte, trzeba dobrze rozumieć jego przekaz i kiedy się coś wykłada ze Słowa to stajesz się wtedy nauczycielem, niedobrze kiedy miałbym się stać fałszywym nauczycielem, to tragedia dla człowieka uznającego się za wierzącego. Dlatego, jak mówi Pismo, z bojaźnią i ze drżeniem sprawuję swoją służbę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 25 lip 2019, 11:07

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:Może dzisiejsza informacja nie wywoła głosu sprzeciwu?...
To nie sprzeciw, ale korekta zrozumienia przekazu Słowa; Słowem Bozym nie można się bawić, bo jest święte, trzeba dobrze rozumieć jego przekaz i kiedy się coś wykłada ze Słowa to stajesz się wtedy nauczycielem, niedobrze kiedy miałbym się stać fałszywym nauczycielem, to tragedia dla człowieka uznającego się za wierzącego. Dlatego, jak mówi Pismo, z bojaźnią i ze drżeniem sprawuję swoją służbę.

Racja! Ale, proszę, nie stawaj na pozycji jedynosłusznego nauczyciela :-/
To, że Ty coś rozumiesz tak, a tak, to nie gwarancja, że zawsze masz rację, prawda? (czy nieprawda, i zawsze rację masz?)

Pisze to tak ogólnie - bez wracania do wcześniejszych Twoich do moich postów komentarzy; ot naszła mnie taka refleksja: czy Ty bierzesz pod uwagę to, że możesz się po prostu MYLIĆ?... (odpowiesz może: "ja mogę, ale Biblia się nie myli"; ok - ale zauważ, że jest w tym coś z Twego jej zrozumienia, interpretacji, więc moje pytanie jest zasadne).
Pozdrawiam :-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: He.Lena » 25 lip 2019, 11:08

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:Może dzisiejsza informacja nie wywoła głosu sprzeciwu?...
To nie sprzeciw, ale korekta zrozumienia przekazu Słowa; Słowem Bozym nie można się bawić, bo jest święte, trzeba dobrze rozumieć jego przekaz i kiedy się coś wykłada ze Słowa to stajesz się wtedy nauczycielem, niedobrze kiedy miałbym się stać fałszywym nauczycielem, to tragedia dla człowieka uznającego się za wierzącego. Dlatego, jak mówi Pismo, z bojaźnią i ze drżeniem sprawuję swoją służbę.


Jaka jest gwarancja, że twój wykład Pisma św. jest prawidłowy, a tu przytoczony - nie jest?
W dodatku, jak dobrze wiemy nawet wspólnoty w obrębie 5Sola różne fragmenty interpretują inaczej (wykładają inaczej).
O katolickich interpretacjach już nawet nie wspomne, a przecież to też chrześcijanie i liczbowo są przytłaczającą większością.
Czy od takiej lub innej interpretacji może zależeć zbawienie czy cokolwiek równie ważnego?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 25 lip 2019, 12:04

"Mogę się mylić!" - to motto, jakie zasłyszałem od... katolika, i podoba mi się jego podejście, a też biorę to zdanie do siebie.
Chciałbym, aby każdy dopuszczał do siebie taką ewentualność... (ciekawe czy KAAN bierze?)

Pytasz:
He.Lena pisze:Czy od takiej lub innej interpretacji może zależeć zbawienie czy cokolwiek równie ważnego?

Bywa, że od drobiazgu, detalu, szczegółu tak wiele zależy! Np. drobna usterka "byleczego" w samolocie, potrafi skutkować katastrofą!
W duchowości bywa podobnie - dlatego tak ważne jest trzymanie się Biblii, jako fundamentu; a jeszcze dokładniej: Jezusa, objawionego w Biblii - bo to nie litera Pisma nas zbawia, ale Osoba: Jezus!
I w tym momencie to mi się przypomina:
1Kor 3:10-15 bw
Według łaski Bożej, która mi jest dana, jako mądry budowniczy założyłem fundament, a inny na nim buduje. Każdy zaś niechaj baczy, jak na nim buduje.
Albowiem fundamentu innego nikt nie może założyć oprócz tego, który jest założony, a którym jest Jezus Chrystus.
A czy ktoś na tym fundamencie wznosi budowę ze złota, srebra, drogich kamieni, z drzewa, siana, słomy,
To wyjdzie na jaw w jego dziele; dzień sądny bowiem to pokaże, gdyż w ogniu się objawi, a jakie jest dzieło każdego, wypróbuje ogień.
Jeśli czyjeś dzieło, zbudowane na tym fundamencie, się ostoi, ten zapłatę odbierze;
Jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień.

Zauważ, że jeśli FUNDAMENTEM jest Jezus, to życie "budowane" na Nim może legnąć w ruinie, ale zbawienie budowniczego nie minie (rym mi wyszedł; ufam, że prawdziwy - choć kontekst wskazuje na głosicieli ewangelii i ich owoce służby, a nie każdego wierzącego; a też znamy przypowieść o budowniczych na skale i piasku: Mat 7,24-28 -->> więc ja bym się tak nie uspokajał, że: aaa... bylebym wierzył w Jezusa, a reszta to nieważna.
Ważna!
Ale Fundament to podstawa: jest Nim Chrystus; a niech Bóg, a nie my, już rozsądzi przypadek każdego z ludzi...).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: He.Lena » 25 lip 2019, 12:09

W pełni podzielam twoje zdanie z powyższego wpisu.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: KAAN » 25 lip 2019, 12:50

Zbyszekg4 pisze:Pisze to tak ogólnie - bez wracania do wcześniejszych Twoich do moich postów komentarzy; ot naszła mnie taka refleksja: czy Ty bierzesz pod uwagę to, że możesz się po prostu MYLIĆ?...
Czy mógłbym zadać ci to samo pytanie? Forum jest od tego żeby dyskutować, a jak ktoś ma wiarę to znaczy że nie powinien mieć wątpliwości, wiara to nie zwątpienie. W kontekście naszych różnic w wierze z pewnością odkryję w twoich postach wiele rzeczy błędnie pokazujących przesłanie biblijne. Doskonale wiesz że jesteś adwentystą, a jestem ewangeliczny z ruchu braterskiego, to są stosunkowo odległe kierunki i nie dziw się ze mam dużo uwag co do twojego przekazu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: KAAN » 25 lip 2019, 12:58

He.Lena pisze:Jaka jest gwarancja, że twój wykład Pisma św. jest prawidłowy, a tu przytoczony - nie jest?
Gwarancja jest duchowa, ale żeby tą gwarancję dostrzec musisz wiele studiować Słowo i mając kwalifikacje duchowe korzystać ze świadectwa Ducha bo:
List do Rzymian 8:16 Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.

W dodatku, jak dobrze wiemy nawet wspólnoty w obrębie 5Sola różne fragmenty interpretują inaczej (wykładają inaczej).
Akurat adwentyści nie są protestantami, to osobny ruch. Religioznawcy zaliczają ich do protestantów jak i nas, ale to błędna klasyfikacja.

O katolickich interpretacjach już nawet nie wspomne, a przecież to też chrześcijanie i liczbowo są przytłaczającą większością.
Ilość nie koniecznie idzie w parze z jakością.
Czy od takiej lub innej interpretacji może zależeć zbawienie czy cokolwiek równie ważnego?
Czasami tak, zależy czego dotyczy ta interpretacja. Przykład katolicy interpretują tak ze zbawienie polega m. in. na chrzcie i pewnych sakramentach - uczynkach, a to jest błąd.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: He.Lena » 25 lip 2019, 13:36

KAAN pisze:
He.Lena pisze:Jaka jest gwarancja, że twój wykład Pisma św. jest prawidłowy, a tu przytoczony - nie jest?
Gwarancja jest duchowa, ale żeby tą gwarancję dostrzec musisz wiele studiować Słowo i mając kwalifikacje duchowe korzystać ze świadectwa Ducha bo:
List do Rzymian 8:16 Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.

W dodatku, jak dobrze wiemy nawet wspólnoty w obrębie 5Sola różne fragmenty interpretują inaczej (wykładają inaczej).
Akurat adwentyści nie są protestantami, to osobny ruch. Religioznawcy zaliczają ich do protestantów jak i nas, ale to błędna klasyfikacja.

O katolickich interpretacjach już nawet nie wspomne, a przecież to też chrześcijanie i liczbowo są przytłaczającą większością.
Ilość nie koniecznie idzie w parze z jakością.
Czy od takiej lub innej interpretacji może zależeć zbawienie czy cokolwiek równie ważnego?
Czasami tak, zależy czego dotyczy ta interpretacja. Przykład katolicy interpretują tak ze zbawienie polega m. in. na chrzcie i pewnych sakramentach - uczynkach, a to jest błąd.

Tak szczerze - boję się odezwać. Pewnie dwa następne kary dostanę...
Pewnie zarzucisz mi kłamstwo, ale ja znam Pismo św. Od kilku lat je czytam regularnie wspomagając się materiałami pomocniczymi, które własnie tłumacza różne kwestie. Może ty masz jakieś nadzwyczajne, nieprzeciętne kwalifikacje duchowe, ale na spotkaniach biblijnych byłam wiele razy stawiana za wzór prawidłowego odczytu trudnych kwestii. Taka całkiem zielona nie jestem, chociaż tu zrobiłes ze mnie durnia. Mało wazne.
Kwestia taka, czy ADS są czy nie są protestantami nie jest tu najważniejsza. Mam kolegę z tego Kościoła i on też wierzy w 5 Sola, więc chyba to jest najwazniejsze, a nie nazewnictwo.
Przywołujesz, że jesteś z braterskich zborów. Dobrze. Jednak zauważ iż luteranie, zielonoświątkowcy także mają wiele innych wykładni i interpretacji a także praktyk nawet. Czy oni (wiele innych pominęłam) też nie są protestantami?
Jaką w ogóle stosujesz wykładnię, aby kogoś zaliczyć tu czy tam? Czy nazwa jest ważna, czy wiara w Zbawiciela?

Tak, ilość to nie jakość, ale to można też podsumować, że niekoniecznie mała/mniejsza ilość protestantów daje cokolwiek, a już o zbawieniu zamilczę. I jedni i drudzy żyją jak żyją. Faktycznie nalezy się obawiać, czy Jezus znajdzie wiarę, jak powróci. Może znajdzie, ale podziały znajdzie o wiele większe niż gorliwość w wierze.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: KAAN » 25 lip 2019, 15:07

He.Lena pisze:Tak szczerze - boję się odezwać. Pewnie dwa następne kary dostanę...
Tak się boisz... biedactwo. Cierpiętnictwo to jakiś twój styl uprawiania dyskusji?
, ale na spotkaniach biblijnych byłam wiele razy stawiana za wzór prawidłowego odczytu trudnych kwestii. Taka całkiem zielona nie jestem, chociaż tu zrobiłes ze mnie durnia. Mało wazne.
No to masz skile prawidłowego odczytu Biblii, super, ale durnia to możesz robić sama z siebie ja nie mam zamiaru robić durnia z ciebie lub kogokolwiek, twoje posty są nafaszerowane złymi emocjami i prowokują do przekomarzania się, nie potrafisz rozmawiać normalnie?

Przywołujesz, że jesteś z braterskich zborów. Dobrze. Jednak zauważ iż luteranie, zielonoświątkowcy także mają wiele innych wykładni i interpretacji a także praktyk nawet. Czy oni (wiele innych pominęłam) też nie są protestantami?
Protestanci to właśnie luteranie i pochodzący od nich - kalwini, różnego rodzaju reformowani... Mają swoje wykładnie i niech sobie mają, to co wykładają dobrze to się z nimi zgadzam, dlatego bronię protestantów przed wściekłymi ujadaczami. Traktuję protestantyzm jako krok (niedokończony) w dobrą stronę, ale jestem braterski bo widzę potrzebę pójścia dalej w oczyszczaniu przekazu ewangelicznego niż zrobili to protestanci. Jestem wdzięczny Lutrowi, Kalwinowi za to co zrobili, bo wskazali wielu ludziom właściwy kierunek myślenia o wierze chrześcijańskiej, ale mam też im za złe ze zatrzymali się w tym dziele, skostnieli i wynaturzyli się na dobre; widoczny jest koszmarny upadek luterańskiego kościoła.
Jaką w ogóle stosujesz wykładnię, aby kogoś zaliczyć tu czy tam?
Ja nie stosuję wykładni do zaliczania ludzi do jednego czy do drugiego, ja zajmuję się wykładem prawdy Biblijnej, prawdy Ewangelii, ogłaszaniem Pana Jezusa.

Czy nazwa jest ważna, czy wiara w Zbawiciela?
Zdecydowanie wiara jest najważniejsza.

Tak, ilość to nie jakość, ale to można też podsumować, że niekoniecznie mała/mniejsza ilość protestantów daje cokolwiek, a już o zbawieniu zamilczę.
Małość tak samo nic nie daje jak wielość, to tylko dające się zauważyć pewne symptomy spraw związanych z historią dziejów zbawienia, znaki czasu.

I jedni i drudzy żyją jak żyją.
Jedni i drudzy dają się poznać po owocach wiary, ja je widzę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 25 lip 2019, 17:07

KAAN pisze:Czy mógłbym zadać ci to samo pytanie?

Jasne!
W zasadzie, to ja na nie już odpowiedziałem (uprzedzając "odbicie piłeczki" :hihi: ), ale wyrażę do raz jeszcze: tak, jestem istotą omylną, i mogę się mylić.
Czy to samo możesz o sobie powiedzieć? (w kontekście tej tu tematyki, oczywiście; bo nie pytam o to, czy możesz się mylić co do pogody w sierpniu...).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: KAAN » 25 lip 2019, 17:25

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:Czy mógłbym zadać ci to samo pytanie?
Jasne!
Więc je zadaję i sugeruję, żebyś nie siał wątpliwości do mojej wiary na sposób erystyczny, ale spróbuj polemizować rzeczowo dając argumenty oparte o jakiś autorytet najlepiej Boży z Biblii, na tym polega polemika na forum. Pytanie "czy jesteś istotą omylną" jest chwytem erystycznym, to pytanie zawierające odpowiedź i sugerująca w kontekście że się mylę. Tyle ze ten kontekst jest fałszywie umieszczony ponieważ przyznanie przeze mnie że jestem istotą omylną nie świadczy że nie mam racji. To jest tak znany i wyświechtany chwyt, że niewielu się da na niego nabrać, na mnie nie działa :) . Napisałem to nie ze względu na ciebie, bo wiem ze jesteś zbyt inteligentny aby cię o tym pouczać ale piszę o tym zjawisku dla innych, co jeszcze nie nauczyli się podstawowych zasad dobrej dyskusji, aby w przyszłości nie dawali świadectwa swojej niedojrzałości w polemice.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 26 lip 2019, 08:04

Kontynuacja tematyki Septuaginty.
Jest polski jej przekład: https://vocatio.com.pl/pl/c/BIBLIA-PIER ... SCIOLA/102

11-min_optimized.png


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 27 lip 2019, 05:58

12-min_optimized.png


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości