Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 01 sie 2019, 05:43

Może kolejna ciekawostka, coś przybliży w tym temacie...

17-min_optimized.png


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: KAAN » 01 sie 2019, 07:56

Zbyszekg4 pisze:To kto był tym przekonanym, skoro piszesz, że nawet Jan nie wiedział?...
Byli tacy co wiedzieli, jak byś był w tamtych czasach to może byś się dowiedział?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: KAAN » 01 sie 2019, 07:57

Zbyszekg4 pisze:Może kolejna ciekawostka, coś przybliży w tym temacie...
To nie jest prawda, świętość nie zależy od ludzkiego sądu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 01 sie 2019, 09:53

KAAN pisze:To nie jest prawda, świętość nie zależy od ludzkiego sądu.

Masz na myśli to, że nie powinniśmy nikogo sprawdzać, czy jest święty? (wiadomo, że nie chodzi o świętość w sensie katolickich pośmiertnych "wyniesień na ołtarze", ale w sensie prawego, pobożnego życia; ogólnie: bycia żyjącym chrześcijaninem z prawdziwego zdarzenia, bo tak pierwotnie nazywano wyznawców Jezusa).
No to jak to zalecenie miało by być stosowane, gdy Paweł je przekazał?:
1Kor 6:1 bw "Czy śmie ktoś z was, mając sprawę z drugim, procesować się przed niesprawiedliwymi, zamiast przed świętymi?"
Skoro uważasz, że nie nam o czyjejś świętości orzekać, to jak zrealizować w/w zalecenie??! (przecież nie każdy, kto się zowie chrześcijaninem, czyli świętym, nim jest, prawda?)
No to wobec tego nie każdy nadaje się do orzekania w procesach, o jakich pisze apostoł, tak?
To jak Ty byś, KAAN rozwiązał problem, z jakim nie chcesz iść do świeckich ludzi, ale do świętych - jeśli nie będziesz po prawdzie osądzał czyjejś świętości (bo uważasz, że ona nie zależy od ludzkiego sądu).

KAAN pisze:Byli tacy co wiedzieli, jak byś był w tamtych czasach to może byś się dowiedział?
Wybacz, ale jakiś wyidealizowany świat przedstawiasz... Jacyś bezimienni oświeceni, którzy wiedzieli, ale wobec tego czemu przez 10-ciolecia (nawet dłużej niż wiek), trwały dyskusja nad kanonem NT?! Czemu ci niewiadomego imienia wiedzący nie zamknęli ust tym, co mieli wtedy coś do kwestionowania (nawet M. Luter kwestionował np. List Jakuba).
Nie, Ty masz jakiś nierzeczywisty obraz tamtych wydarzeń... Rozumiem, że w obronie Pisma stajesz, ale nie wiem czy słuszną linię obrałeś...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: KAAN » 01 sie 2019, 12:42

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:To nie jest prawda, świętość nie zależy od ludzkiego sądu.
Masz na myśli to, że nie powinniśmy nikogo sprawdzać, czy jest święty?
Czy ty jesteś w stanie sprawdzić że ktoś, coś jest święte? Mylisz, szanowny Zbyszku, prerogatywy Boże z ludzkimi kwalifikacjami i mylisz działanie Ducha Świętego z decyzją ludzką. Bóg ustanawia świętość, bo sam jest święty, Duch Święty przekonuje ducha ludzkiego o prawdzie. Jakiekolwiek działania ludzkie są pochodną pracy Ducha Świętego w zbawionych i w Kościele.
No to jak to zalecenie miało by być stosowane, gdy Paweł je przekazał?:
1Kor 6:1 bw "Czy śmie ktoś z was, mając sprawę z drugim, procesować się przed niesprawiedliwymi, zamiast przed świętymi?"
Skoro uważasz, że nie nam o czyjejś świętości orzekać, to jak zrealizować w/w zalecenie??!
W tym wersecie nie ma orzekania o świętości, przeczytaj jeszcze raz i zrozum.
(przecież nie każdy, kto się zowie chrześcijaninem, czyli świętym, nim jest, prawda?)
Czy nie widzisz że chodzi tu o sprawy wewnątrz społeczności świętych? Czy myślisz że rozstrzyganie spraw wewnątrz społeczności to sąd nad świętością kogokolwiek?
To jak Ty byś, KAAN rozwiązał problem, z jakim nie chcesz iść do świeckich ludzi, ale do świętych - jeśli nie będziesz po prawdzie osądzał czyjejś świętości (bo uważasz, że ona nie zależy od ludzkiego sądu).
Jakiej świętoiści?! O czym ty tu piszesz? Czytaj jeszcze raz Słowo i postaraj się zrozumieć o czym tam pisano.

KAAN pisze:Byli tacy co wiedzieli, jak byś był w tamtych czasach to może byś się dowiedział?
Wybacz, ale jakiś wyidealizowany świat przedstawiasz...
Realny, tak było; Jedni wiedzieli jedno drudzy drugie i jako cały Kościół poznali całe Słowo.
Jacyś bezimienni oświeceni, którzy wiedzieli...
A do czego ci ich imię?

Czemu ci niewiadomego imienia wiedzący nie zamknęli ust tym, co mieli wtedy coś do kwestionowania (nawet M. Luter kwestionował np. List Jakuba).
Nie człowiek zamykał ale Duch Zamykał usta tym co nie znali prawdy, a kiedy ktoś próbował wynieść swój autorytet ponad Słowo powstawały herezje tak jak np. cały katolicyzm. W twojej organizacji religijnej też zawierzono człowiekowi - pani E.G.White, z tego wyrosło wiele problemów.
Nie, Ty masz jakiś nierzeczywisty obraz tamtych wydarzeń...
Przeciwnie, ty masz nierzeczywisty obraz tamtych czasów spowodowany wynoszeniem autorytetu ludzkiego, słowa ludzkiego, do rangi natchnionego.
Rozumiem, że w obronie Pisma stajesz, ale nie wiem czy słuszną linię obrałeś...
Tak, słuszną.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 01 sie 2019, 13:34

KAAN, szkoda, że przegoniłeś z Forum opozycję, bo piszesz dziwne rzeczy, a mnie się nie chce tu samemu "bojować", bo znam koniec tego już teraz...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: KAAN » 01 sie 2019, 15:01

Zbyszekg4 pisze:KAAN, szkoda, że przegoniłeś z Forum opozycję, bo piszesz dziwne rzeczy, a mnie się nie chce tu samemu "bojować", bo znam koniec tego już teraz...
Nikogo nie przeganiam, po prostu jeśli ktoś nie ma argumentów to milknie i odchodzi, ja odkrywam przed ludźmi prawdę; największa tragedią obecnego pokolenia jest to, że nie ma ono autorytetów, a właściwie każdy dla siebie jest autorytetem. Prawdziwe autorytety są ignorowane, albo zdeprecjonowane przez wybujałe ego człowieka.
Wszelkie herezje weszły do chrześcijaństwa z powodu zakwestionowania autorytetu Słowa Bożego, dlatego tam gdzie głoszona jest prawda wszelkie oszukańcze usta są zamknięte, nie wytrzymują w swojej obecności prawdy objawionej w Słowie.
Szanowny Zbyszku, nie musisz bojować w niesłusznej prawdzie, możesz uznać Słowo za jedyny autorytet i pójść za prawdą. Kiedy czytałem twoje cytaty z różnych źródeł to przebija w nich pewna "akademickość", albo jakieś "człowieczeństwo" w podejściu do spraw duchowych. Podajesz np. "złote myśli" różnych ludzi które nijak się mają do Ewangelii i poszukiwania prawdy Bożej. Piszę to nie po to by cię skrytykować, ale żeby zwrócić ci uwagę na sposób myślenia jaki przebija w tych materiałach które prezentujesz.
Pan Bóg, Słowo Boże, Pan Jezus to coś zbyt świętego by mieszać to z pospolitym, albo w jakikolwiek sposób umniejszać jego świętość i majestat. Samo rozpatrywanie kto z ludzi, kiedy i jakim autorytetem uznał księgi biblijne za święte jest podważaniem autorytetu Ducha Świętego który jest autorem Słowa i to On pilnuje aby funkcjonowało w Kościele jako autorytet Boży.
Spróbuj zastanowić się nad sposobem myślenia jaki przekazuje tobie i innym, spróbuj zrozumieć gdzie widzę świętość i jak postrzegam wszelki autorytet.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 01 sie 2019, 17:10

KAAN pisze:Samo rozpatrywanie kto z ludzi, kiedy i jakim autorytetem uznał księgi biblijne za święte jest podważaniem autorytetu Ducha Świętego który jest autorem Słowa i to On pilnuje aby funkcjonowało w Kościele jako autorytet Boży.

Ale czy DŚ nie posłużył się ludźmi?! Czy Biblia spadła z nieba w treści, jaką masz teraz w ręku?...

Widzę, że nic tu chyba po mnie; odnowiłem obecność na forum; trochę go chciałem ożywić, ale widać, że stan martwoty, to już jemu jest "pisany"...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 01 sie 2019, 17:17

KAAN, a jak sobie przypomnę,że wg Ciebie żyjemy w stanie doskonałości, że doskonałość już nastała, odkąd kanon Biblii powstał (wg końcowych słów z 1Kor 13 Ty tak to interpretujesz), to nie dziwię się, że mało kto tu długo wytrzymuje, gdy się takie rzeczy głosi... To Twoje forum, Ty tu rządzisz i dyktujesz zasady wiary - odchodzą ci, co wierzą inaczej (że np. na stan doskonałości to jeszcze czekamy, itd. itp.)
Gdzie ta DOSKONAŁOŚĆ?! Właśnie wróciłem z pogrzebu... To stan doskonałości, że ktoś umiera w wieku 45 lat?! Nie o takiej doskonałości pisze apostoł Paweł, ech!...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: KAAN » 01 sie 2019, 18:05

Zbyszekg4 pisze:Ale czy DŚ nie posłużył się ludźmi?!
Oczywiście że się posłużył i cały czas się posługuje.

Czy Biblia spadła z nieba w treści, jaką masz teraz w ręku?...
Biblia jest autorstwa Ducha Świętego, On też kierował tymi którzy zbierali księgi w jedno dzieło, kierował tymi co przekładali na języki narodowe, kierował drukarzami i kolporterami Biblii.
Zbyszekg4 pisze:Widzę, że nic tu chyba po mnie; odnowiłem obecność na forum; trochę go chciałem ożywić, ale widać, że stan martwoty, to już jemu jest "pisany"...
Nie ma martwoty, cały czas ludzie piszą i dyskutują, ludzie proszą o pomoc, wielu doznaje pociechy, porady, proszą o modlitwy i te modlitwy płyną do nieba.
Jeśli życiem dla ciebie jest pisanie wszelkich myśli, które rozcieńczają prawdę, mieszają ludziom w głowach, propagują pogańskie ideologie, poniżają majestat Pana Jezusa, Boży majestat, naśmiewają się z wiary chrześcijańskiej, to masz bardzo dziwne pojęcie życia forum protestanckiego. Gdyby coś takiego było na tym forum to byłaby jego śmierć, przestało by być protestanckie, zniknęłaby cała idea istnienia tego forum.
Protestantom zależy na tym aby ludzie słyszeli Ewangelię o Panu Jezusie, mogli się nawrócić, zostać zbawieni, żeby Pan Bóg i jego Słowo było wysławiane i wielbione. Nie mogłoby się to realizować, gdyby na forum panowały puste dyskusje, profanowano by imię Boże, poniżano by Pana Jezusa i wyśmiewano dzieło Pańskie.
Szanowny Zbyszku, jeśli tego wszystkiego nie widzisz, to jest mi bardzo przykro i nie mam więcej słów by pomóc ci przejrzeć na oczy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 01 sie 2019, 18:10

Myślałem, że skrytykujesz to, co napisałem o "doskonałości" (bo może coś źle zrozumiałem z tego, co dawno temu pisałeś), ale widzę, że dobrze pisałem...
No to życzę Ci dobrej nocy w DOSKONAŁYM świecie! (czy to nie szaleństwo tak wierzyć??)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: KAAN » 01 sie 2019, 20:16

Zbyszekg4 pisze:KAAN, a jak sobie przypomnę,że wg Ciebie żyjemy w stanie doskonałości, że doskonałość już nastała,
Nie wiem ile razy pisałem, że nie chodzi o stan doskonałości, ale o coś co jest doskonałe (p. BG, KJV, UBG). Nie żyjemy w stanie doskonałości, tylko Słowo jest doskonałe.
, to nie dziwię się, że mało kto tu długo wytrzymuje, gdy się takie rzeczy głosi...
I wykręcasz to co piszę, piszesz w tonie paszkwilu bez merytorycznej dysusji, nie posądzałem cię wcześniej o takie działanie.
To Twoje forum, Ty tu rządzisz i dyktujesz zasady wiary...
I ty Brutusie ?... chciało by się rzec. Znowu fałszywie oskarżasz, to nie moje forum, nie rządzę i nie dyktuję zasad, ja je przedstawiam, ty sie z nimi nie zgadzasz i nie urywam ci głowy ani nie wyrzucam z forum, sam chcesz odejść, ale zanim odejdziesz to próbujesz jak najwięcej obgadać i zaszkodzić. Dlaczego to robisz? Bo nie możesz swobodnie, bez komentarza głosić swoich przekonań. Próbowałeś założyć blog na forum, myśląc że nie będzie słowa krytyki i powolutku będziesz saczył swoją wersję wiary. Jednak to jest forum i można pisać swoje uwagi do twojego przekazu, dlatego tak narzekasz.
- odchodzą ci, co wierzą inaczej (że np. na stan doskonałości to jeszcze czekamy, itd. itp.)
I mylisz się, bo ja takiego czegoś nie głoszę, to manipulacja.
Gdzie ta DOSKONAŁOŚĆ?! Właśnie wróciłem z pogrzebu...
Doskonałe jest Słowo Boże.
To stan doskonałości, że ktoś umiera w wieku 45 lat?! Nie o takiej doskonałości pisze apostoł Paweł, ech!...
To stan grzechu, który powoduje ze każdemu pisana jest śmierć, a potem sąd. Ech, Zbyszku, myślałem że wracasz z czymś lepszym niż odchodziłeś.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 01 sie 2019, 20:40

PRZEPRASZAM, pisałem w pewnym rozgoryczeniu - temat pogrzebu mnie zasmucił bardzo :(
Niepotrzebnie wywlekałem dawne sprawy, i to jeszcze źle je i Ciebie przedstawiłem - przykro mi, wybacz, przepraszam!
Dobrze, że bronisz Biblii - tak mało się ją szanuje współcześnie.
Też ją w całości przyjmuję i wstyd mi, że jakoś Cię nie rozumiałem i źle przedstawiałem...
Muszę się wyspać.
Przepraszam raz jeszcze!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: KAAN » 01 sie 2019, 21:05

Zbyszekg4 pisze:Muszę się wyspać.
Przepraszam raz jeszcze!
Śpij dobrze, nie gniewam się :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Tajemnice PISMA ŚWIĘTEGO

Postautor: Zbyszekg4 » 02 sie 2019, 06:02

18-min_optimized.png

KAAN - czy to też nieprawda? Nie było żadnych dyskusji nad kanonem?
Dzięki, że się nie gniewasz (choć pewno nie raz dalej się nie będziemy zgadzać...)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości