Czy protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czy protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?

Postautor: Albertus » 28 lip 2019, 08:55

Pytanie dotyczy tego jaka jest faktyczna wiara protestancka ( jeśli w ogóle jest taka wiara wspólna dla wszystkich protestantów) w tym zakresie?

Czy protestanci wierzą że wszystkie ich przeszłe i przyszłe grzechy są już odpuszczone?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?

Postautor: KAAN » 28 lip 2019, 14:18

Albertus pisze:Pytanie dotyczy tego jaka jest faktyczna wiara protestancka ( jeśli w ogóle jest taka wiara wspólna dla wszystkich protestantów) w tym zakresie?

Czy protestanci wierzą że wszystkie ich przeszłe i przyszłe grzechy są już odpuszczone?
Wierzący, zbawieni z wiary w to wierzą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?

Postautor: Albertus » 28 lip 2019, 15:00

Może ktoś jeszcze się wypowie?

Czy wszyscy się z tym zgadzają ?

Jest to przecież sprzeczne z Biblią :
1J1:
8 Jeśli mówimy, że nie mamy grzechu,
to samych siebie oszukujemy
i nie ma w nas prawdy.
9 Jeżeli wyznajemy nasze grzechy,
[Bóg] jako wierny i sprawiedliwy
odpuści je nam
i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.


A modlitwa "Ojcze nasz"

już nie jest aktualna?

Po co prosić Boga o odpuszczenie win jeśli są już odpuszczone?

Ciekawi mnie czy wszyscy protestanci i sympatycy protestantyzmu wiedzieli że taka jest protestancka wiara?


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy 1J 2:1-2 bw Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca,

Postautor: Zbyszekg4 » 28 lip 2019, 16:06

Albertus pisze:Może ktoś jeszcze się wypowie?
Zrobię to (aby ratować może aktywność na forum, które popadło w apatię), choć nie wiem kim tu jestem, wg nomenklatury jaka tu jest narzucona, bo pytasz:
Albertus pisze:Ciekawi mnie czy wszyscy protestanci i sympatycy protestantyzmu wiedzieli że taka jest protestancka wiara?

No, ale załóżmy, że kimś tam jestem... Już samo to, że myślę, więc jestem - i daje mi to jakąś podstawę do wypowiedzi, hehe... (a może nie?, kto wie... - jedno wiem: moja wypowiedź będzie poddana ocenie, a jej wynik się ujawni...).

A zdanie moje jest takie, że w myśl np. tego tekstu:
Ps 65:2-4 bw
Tobie należy się chwała, Boże na Syjonie, I tobie należy spełnić śluby.
Ty wysłuchujesz modlitwy, Do ciebie przychodzi wszelki człowiek
Z wyznaniem grzechów. Gdy zbytnio ciążą nam Występki nasze. Ty je przebaczasz.
do Boga przychodzi się m.in. z "bagażem" grzechów, a rezultat takiego przyjścia (z wiarą, wtedy popartą jeszcze krwawą ofiarą w świątyni złożoną), był taki, że człowiek odchodził bez tego obciążenia grzechami.
Czy zatem nasze grzechy są nam już wszystkie przebaczone - też te przyszłe?! (o nie się tu głównie rozchodzi).
Wg w/w tekstu na pewno nie ma tu mowy o przyszłych winach i ich teraźniejszym już odpuszczeniu (zawsze to dotyczyło, co robili Izraelici, przeszłości).

Ale coś się może zmieniło po Golgocie?
Podałeś Albertusie teksty, które podają, że ma człowiek wyznawać Bogu grzechy - temu się nie da zaprzeczyć, że tak to jest napisane!
1J 1:7-10 bw
Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza mas od wszelkiego grzechu.
Jeśli mówimy, że grzechu nie mamy, sami siebie zwodzimy, i prawdy w nas nie ma.
Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.
Jeśli mówimy, że nie zgrzeszyliśmy, kłamcę z niego robimy i nie ma w nas Słowa jego.
Werset 7 nie podaje, że krew Jezusa już oczyściła, ale że oczyszcza! Kiedy?! - gdy się na Nią grzesznik powołuje (w. 9).
Początek 2 rozdz. też ma taką wymowę, że Orędownik jest potrzebny, gdy zgrzeszymy:
1J 2:1-2 bw
Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezus Chrystusa, który jest sprawiedliwy.
On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i ze grzechy całego świata.
Zatem, podsumowując, ja wierzę, że w ST grzesznik wyznawał Bogu grzechy i składał ofiarę, która miała obrazować to, co później stało się z Chrystusem, i wtedy on szedł do domu pojednany z Bogiem (bez bagażu grzechów); było to możliwe a'konto przyszłej Ofiary Mesjasza!

W NT grzesznik wyznaje Bogu grzechy, ale już nie składa ofiary, bo tę jedyną wystarczalną złoży już Jezus, i człowiek wiarą odbiera jej moc zmywającą z niego winy (1J 1,7); dzieje się to w teraźniejszości, choć to, co Jezus zrobił, było dawno temu lecz swym zasięgiem sięga to ostatniego dnia tego świata, gdy jeszcze ostatni grzesznik się na Krzyż powoła, i będzie mu darowana wina!
To można porównać do zasobów bankowego konta: są na nim środki nieskończone - ktokolwiek się do nich uda, ten nie odejdzie pusto, ale trzeba to robić na bieżąco: grzechy wyznawać teraz, a powoływać się wiarą na to, co było kiedyś...

Czy zatem "protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?" - wg tego forum to nie jestem protestantem (sympatykiem też chyba nie; KAAN: kim ja jestem?), to nie mogę za nich się wypowiadać, hehe... ale powiem za siebie:
Jezus umarł za 100% wszystkich ludzkich grzechów co do ich "rodzajów" (żaden grzech nie zaskoczy Boga: "O!, a za ten, to Jezus nie umarł...". Za ten też umarł - nawet, gdyby był popełniony tylko przez 1 osobę na całym świecie).
Zasoby przebaczenia są nieprzebrane, ale przebaczenie następuje wtedy, gdy się po nie przychodzi, a nie jest tak, że już się ma przebaczone, nawet, gdy się nie przyszło i nie wyznało i nie przyjęło łaski przebaczenia.
Czyli nie wierzę, że osoba, która uwierzyła dziś (nawróciła się), to ma już przebaczone grzechy, które popełni za tydzień. Na nią czeka za tydzień zasób przebaczenia, ale ma się po nie udać z wiarą (ten zasób już czeka od dnia Golgoty, ale z automatu nie jest udzielany dziś, gdy nie ma jeszcze jutra, czy nie ma nowego tygodnia...).
Tak to widzę.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?

Postautor: Albertus » 28 lip 2019, 16:38

Dziękuję Zbyszku za wypowiedź ale chyba raczej do protestantów się nie zaliczasz a w każdym razie nie do głównego nurtu protestantyzmu.

Czekam więc na wypowiedzi tych którzy się za protestantów głównego nurtu uważają.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy 1J 2:1-2 bw Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca,

Postautor: KAAN » 28 lip 2019, 16:55

Zbyszekg4 pisze:Czyli nie wierzę, że osoba, która uwierzyła dziś (nawróciła się), to ma już przebaczone grzechy, które popełni za tydzień.


List do Kolosan 2:13 I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;

Jak widzisz w powyższym wersecie ożywienie ducha człowieka wiąże się z odpuszczeniem wszystkich grzechów. Nie można stracić tego ożywienia Bożego z tego właśnie powodu, że grzech został odpuszczony, więcej; moc grzechu została zniwelowana:

List do Rzymian 6:6 Wiedząc to, że nasz stary człowiek został wespół z nim ukrzyżowany, aby grzeszne ciało zostało unicestwione, byśmy już nadal nie służyli grzechowi;
7 Kto bowiem umarł, uwolniony jest od grzechu.
8 Jeśli tedy umarliśmy z Chrystusem, wierzymy, że też z nim żyć będziemy,
9 Wiedząc, że zmartwychwzbudzony Chrystus już nie umiera, śmierć nad nim już nie panuje.
...
14 Albowiem grzech nad wami panować nie będzie, bo nie jesteście pod zakonem, lecz pod łaską.



Na nią czeka za tydzień zasób przebaczenia,
Nie ma takiej idei w Biblii; twoja koncepcja podobna jest do koncepcji katolickiego zasobu łask, którymi kościół katolicki ma zarządzać, to błędna koncepcja wyrosła z niewiary w wieczność zbawienia. Zbawienie dotyczy wieczności:

List do Hebrajczyków 5:9 A osiągnąwszy pełnię doskonałości, stał się dla wszystkich, którzy mu są posłuszni, sprawcą zbawienia wiecznego

Pan Jezus jest sprawcą zbawienia wiecznego a nie chwilowego, podobnie życie naywane jest wiecznym czyli takim które się nigdy nie kończy. Gdyby było utracalne, byłoby chwilowe. Z tym związany jest temat który poruszył Albertus; grzech został unicestwiony w ten sposób że przestał być skuteczny dla zbawionego. dlatego Paweł pisze:

I List do Koryntian 15:55 Gdzież jest, o śmierci, zwycięstwo twoje? Gdzież jest, o śmierci, żądło twoje?
56 A żądłem śmierci jest grzech, a mocą grzechu jest zakon;
57 Ale Bogu niech będą dzięki, który nam daje zwycięstwo przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa.


Zęby grzechu zostały wyrwane na krzyżu golgoty dla każdego kto wierzy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?

Postautor: Zbyszekg4 » 28 lip 2019, 18:00

KAAN pisze:List do Kolosan 2:13 I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;

Jak widzisz w powyższym wersecie ożywienie ducha człowieka wiąże się z odpuszczeniem wszystkich grzechów.

Zaraz, zaraz... rozglądam się na boki... patrzę pod i nad werset... na margines zerkam, i... nie widzę dopisku: "dotyczy też wszystkich PRZYSZŁYCH grzechów!".
Paweł po prostu i zwyczajnie stwierdza fakt, że efezjanie, gdy się nawrócili, to dostąpili łaski odpuszczenia wszystkich swoich grzechów. Jakich? No, tych, co popełnili. To oczywiste! A gdzie tu mowa o grzechach PRZYSZŁYCH?!
[słowo "wszystkich" wcale nie musi, jak Ty chcesz, znaczyć tych dawnych, teraźniejszych i przyszłych (całe 100% grzechów), tak jak pytanie matki: "synku, czy zabrałeś do szkoły wszystkie zeszyty", nie znaczy, że ona pyta o 100% zeszytów dziecka, ale tylko o te, które dziś mu są potrzebne...].
Aby nie rozwadniać tematu, nie odnoszę się na razie do reszty tego, coś podał - jak chcesz, to omówmy to jedno, co podajesz jako chyba koronny argument; jeśli on padnie, to nie ma co na inne się powoływać... (ale nie nalegam, nie ma przymusu ze mną pisać, bo skoro inni nie chcą pisać, to ja też nie muszę).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?

Postautor: Albertus » 28 lip 2019, 19:11

No właśnie. Człowiek gdy zostaje chrześcijaninem to dostępuje odpuszczenia wszystkich grzechów. Jednak potem jeśli popełni grzechy to musi je wyznać aby dostąpić ich odpuszczenia. Tak mówi Pismo.

Poza tym to chrześcijanin otrzyma też zapłatę za złe uczynki.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?

Postautor: KAAN » 28 lip 2019, 20:18

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:List do Kolosan 2:13 I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;

Jak widzisz w powyższym wersecie ożywienie ducha człowieka wiąże się z odpuszczeniem wszystkich grzechów.

Zaraz, zaraz... rozglądam się na boki... patrzę pod i nad werset... na margines zerkam, i... nie widzę dopisku: "dotyczy też wszystkich PRZYSZŁYCH grzechów!".
NIe rozglądaj sie na boki tylko czytaj wprost, tam jest napisane o wszystkich grzechach, chyba wiesz co oznacza słowo wszystkie?
Nie zapominaj też o kontekście który podałem, nie unikaj całego przekazu Słowa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?

Postautor: Zbyszekg4 » 28 lip 2019, 20:23

@KAAN, juz Ci pokazałem, że "wszystko" nie zawsze znaczy 100% (wszystkie zeszyty ucznia... pamiętasz to ze szkoły?).
A co kolego zrobisz z tym, co zacytował Albertus + słowa z Modlitwy Pańskiej?! Po co WYZNAWAĆ coś, co już jest przebaczone?! [właśnie: nie unikaj całego Pisma!]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?

Postautor: KAAN » 28 lip 2019, 20:25

Albertus pisze:No właśnie. Człowiek gdy zostaje chrześcijaninem to dostępuje odpuszczenia wszystkich grzechów. Jednak potem jeśli popełni grzechy to musi je wyznać aby dostąpić ich odpuszczenia. Tak mówi Pismo.

Poza tym to chrześcijanin otrzyma też zapłatę za złe uczynki.
To jest inny poziom odpuszczania, tak jak innym poziomem odpuszczania jest grzech przeciwko człowiekowi który odpuszcza ten człowiek innemu człowiekowi. Odpuszczenie w czasie zbawienia jest zupełne, grzech zostaje pozbawiony swojego żądła, jak cytowałem Pawła apostoła, taki grzech nie wywołuje śmierci, bo:

I List św. Jana 2:1 Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.


Ten Orędownik staje pomiędzy człowiekiem i Bogiem i zasłania wszystkie grzechy jakie zbawiony popełniał i popełni.
To prawda ze otrzymamy zapłatę za złe uczynki jak i za dobre, ale nie wiąże się to z karą za grzech ale z utratą nagrody w niebie. Pan Bóg jest sprawiedliwy i nagrodę jaką da każdemu w niebie będzie adekwatna do jego uczynków.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?

Postautor: KAAN » 28 lip 2019, 20:27

Zbyszekg4 pisze:@KAAN, juz Ci pokazałem, że "wszystko" nie zawsze znaczy 100%
Twoje wyjaśnienia są gdzieś w świecie a nie w Biblii, nie pokazałeś na podstawie Słowa Bożego że zbawienie można utracić bo nie ma takiej nauki w Biblii, więc nie pokazałeś niczego w temacie.
Po co WYZNAWAĆ coś, co już jest przebaczone?
Po to żeby naprawić społeczność pomiędzy sobą i Panem Bogiem. Wyznać zawsze można nawet gdy już to zostało przebaczone.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czy protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?

Postautor: He.Lena » 28 lip 2019, 20:31

Przez taka wykladnie, jaka przedstawia Kaan, protestanci sa wysmiewani. Mowi sie, ze moga grzeszyc do woli, bo wmowili sobie zbawienie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?

Postautor: KAAN » 28 lip 2019, 20:33

He.Lena pisze:Przez taka wykladnie, jaka przedstawia Kaan, protestanci sa wysmiewani. Mowi sie, ze moga grzeszyc do woli, bo wmowili sobie zbawienie.
Przez takie głupoty jak pisze He.Lena ludzie idą w ateizm, bo nie chcą zrozumieć kim jest chrześcijanin i wiara.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy protestanci wierzą że wszystkie grzechy są im już odpuszczone?

Postautor: Zbyszekg4 » 28 lip 2019, 20:42

@KAAN, czy w tym zdaniu:
1J 2:20 bw "A wy macie namaszczenie od Świętego i wiecie wszystko."

WSZYSTKO równa się 100% wszelkiej wiedzy? (np. tej dotyczącej kodu DNA, który wciąż jest badany, bo jeszcze wszystkiego nie wiemy o nim...)
Chcę Ci z Biblią w ręku i przykładami z życia (zeszyty ucznia) pokazać, że WSZYSTKO nie zawsze równa się 100%!
Zatem w
List do Kolosan 2:13 I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;
nie ma powodu, aby pod słowem "wszystkie" rozumieć też grzechy z PRZYSZŁOŚCI, bo:
1) kontekst wskazuje na przeszłość
2) nie ma tu w tekście napisane "przyszłe grzechy" (a już wiesz, że "wszystko" nie zawsze znaczy 100%).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości