Rzekome cuda eucharystyczne w Poznaniu

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 lut 2012, 09:41

Red herringu ciąg dalszy, co oznacza, że nie masz żadnego dowodu, który wykaże fałszerstwo Cudu w Sienie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 lut 2012, 09:56

Ile razy mam powtarzać, że uprawiany przez Ciebie "red herring" mnie nie interesuje? Napisz jakieś konkrety w sprawie Cudu w Sienie, a resztę sobie daruj, bo NICZEGO nie wnosi do wydarzenia z 1730 roku.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 lut 2012, 11:11

Rembov pisze:Ile razy mam powtarzać, że uprawiany przez Ciebie "red herring" mnie nie interesuje? Napisz jakieś konkrety w sprawie Cudu w Sienie, a resztę sobie daruj, bo NICZEGO nie wnosi do wydarzenia z 1730 roku.
A co to ma do rzeczy?

1. Nie zauwazyłem abyś się ustosunkował do pytania
Skoro cud w Sienie dokonał się to TYLKO tam jest prawdziwe ciało Chrystusa i wszystki inne Eucharystie nie są PRAWDZIWIE CUDOWNE

2. Pan Jezus przestrzegał przed MOCĄ I CUDAMI które wmzwiaja ludziom ze Chrystus jest fizycznie na ziemi.
(22) Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony. (23) Wtedy jeśliby wam kto powiedział: Oto tu jest Mesjasz albo: Tam, nie wierzcie! (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. (25) Oto wam przepowiedziałem. (26) jeśli więc wam powiedzą: Oto jest na pustyni, nie chodźcie tam! Oto wewnątrz domu [schowku/komorze], nie wierzcie!


Tak Pan Jezus zapowedział co mamy robić z FAKTYCZNYMI cudami Euchrystycznymi!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 lut 2012, 13:55

Lash pisze:
Rembov pisze:Ile razy mam powtarzać, że uprawiany przez Ciebie "red herring" mnie nie interesuje? Napisz jakieś konkrety w sprawie Cudu w Sienie, a resztę sobie daruj, bo NICZEGO nie wnosi do wydarzenia z 1730 roku.
A co to ma do rzeczy?

1. Nie zauwazyłem abyś się ustosunkował do pytania
Skoro cud w Sienie dokonał się to TYLKO tam jest prawdziwe ciało Chrystusa i wszystki inne Eucharystie nie są PRAWDZIWIE CUDOWNE

Idiotyzm. Sorry, ale polemizować z bzdurami, które sobie wymyśliłeś, nie będę.

2. Pan Jezus przestrzegał przed MOCĄ I CUDAMI które wmzwiaja ludziom ze Chrystus jest fizycznie na ziemi.
(22) Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony. (23) Wtedy jeśliby wam kto powiedział: Oto tu jest Mesjasz albo: Tam, nie wierzcie! (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. (25) Oto wam przepowiedziałem. (26) jeśli więc wam powiedzą: Oto jest na pustyni, nie chodźcie tam! Oto wewnątrz domu [schowku/komorze], nie wierzcie!

Ten fragment, na który tak uparcie się powołujesz, dotyczy osób twierdzących, że Chrystus już powrócił. Przekonasz się o tym, kiedy wreszcie zaczniesz czytać ten rozdział Ewangelii wg św. Mateusza od początku, zamiast dopiero od wersu 22.

Tak Pan Jezus zapowedział co mamy robić z FAKTYCZNYMI cudami Euchrystycznymi!

To jedynie Twoje wymysły, a nie wypowiedź Pana Jezusa. O tym, o czym RZECZYWIŚCIE mówił Pan Jezus może przekonać się każdy, kto zacznie przeczyta cały dialog między Chrystusem a Apostołami: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=269


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 lut 2012, 14:14

Rembov pisze:
Lash pisze:
Rembov pisze:Ile razy mam powtarzać, że uprawiany przez Ciebie "red herring" mnie nie interesuje? Napisz jakieś konkrety w sprawie Cudu w Sienie, a resztę sobie daruj, bo NICZEGO nie wnosi do wydarzenia z 1730 roku.
A co to ma do rzeczy?

1. Nie zauwazyłem abyś się ustosunkował do pytania
Skoro cud w Sienie dokonał się to TYLKO tam jest prawdziwe ciało Chrystusa i wszystki inne Eucharystie nie są PRAWDZIWIE CUDOWNE

Idiotyzm. Sorry, ale polemizować z bzdurami, które sobie wymyśliłeś, nie będę.


Jakimi bzdurami :)
Katolicka teolgia wyznaje ze ZA KAŻDYM razem mamy cud przemienienia chleba w ciało Chrystusa przy konsekracji.
chleb jednak ulega zepsuciu :/

Tu mamy jednak inny cud - faktyczny który Faktycznie powoduje nie psucie się chleba .....
Czy nie jest wieć tak że:
- Katolickie cuda codzienne nie są cudami i cud w Sienie to potwierdza bo jest prawdziwy...
- Cud w Sienie jest fałszywy bowiem neguje katolickie codzinne cuda.


Proste jak ciastko z kremem :)

Jednak dlatego ze obala twoje FAŁSZYWE przekoanania odnosnie tego cudu to musisz uciec z tematu :S


Rembov pisze:
2. Pan Jezus przestrzegał przed MOCĄ I CUDAMI które wmzwiaja ludziom ze Chrystus jest fizycznie na ziemi.
(22) Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony. (23) Wtedy jeśliby wam kto powiedział: Oto tu jest Mesjasz albo: Tam, nie wierzcie! (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. (25) Oto wam przepowiedziałem. (26) jeśli więc wam powiedzą: Oto jest na pustyni, nie chodźcie tam! Oto wewnątrz domu [schowku/komorze], nie wierzcie!

Ten fragment, na który tak uparcie się powołujesz, dotyczy osób twierdzących, że Chrystus już powrócił. Przekonasz się o tym, kiedy wreszcie zaczniesz czytać ten rozdział Ewangelii wg św. Mateusza od początku, zamiast dopiero od wersu 22.


Tekst tego nie sugeruje.
Jezus maluję wizję historii od Jego czasów do KOŃCA. W tym czasie będą się działy rzeczy które podaje.
- wielu mesjaszy się pojawi
- wojny
- głód
- zarazy
- trzesienia ziemi
- zabijanie chrześcijan
- będzie wielu fałśzywych proroków
etc
między innymi mow o Chrystusie w pokoiku :(


Rembov pisze:
Tak Pan Jezus zapowedział co mamy robić z FAKTYCZNYMI cudami Euchrystycznymi!

To jedynie Twoje wymysły, a nie wypowiedź Pana Jezusa. O tym, o czym RZECZYWIŚCIE mówił Pan Jezus może przekonać się każdy, kto zacznie przeczyta cały dialog między Chrystusem a Apostołami: http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=269



pewnie ze nie odpowiesz Bowiem tekst jednozancznie wskzuej ze jednym ze zwiedzień będzie "Chrystus w komórce" Tak nawet i wybranych mozńa zwieść na tyle na ile się da... :(


Taks Pisma który podajesz mówi

29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte10. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego11, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich12 z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbą13 o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych13 z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.



Jak widac PRZED powrotem Chrystusa fałszywi prorocy i zwodzący ludzie bedą głosili ze Jest on FAKTYCZNIE w komórkach :(

O wiele gorsze jest to ze ty nic z tym nie uczynisz bowiem jedyne co masz to niestety KRK który pielegnuje ta "wiarę" faśłzywą :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 lut 2012, 14:28

Lash pisze:
Rembov pisze:Idiotyzm. Sorry, ale polemizować z bzdurami, które sobie wymyśliłeś, nie będę.


Jakimi bzdurami :)

Tymi, które sobie wymyśliłeś i zapisałeś jako "odpowiedź" dla mnie.


Rembov pisze:
2. Pan Jezus przestrzegał przed MOCĄ I CUDAMI które wmzwiaja ludziom ze Chrystus jest fizycznie na ziemi.
(22) Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony. (23) Wtedy jeśliby wam kto powiedział: Oto tu jest Mesjasz albo: Tam, nie wierzcie! (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. (25) Oto wam przepowiedziałem. (26) jeśli więc wam powiedzą: Oto jest na pustyni, nie chodźcie tam! Oto wewnątrz domu [schowku/komorze], nie wierzcie!

Ten fragment, na który tak uparcie się powołujesz, dotyczy osób twierdzących, że Chrystus już powrócił. Przekonasz się o tym, kiedy wreszcie zaczniesz czytać ten rozdział Ewangelii wg św. Mateusza od początku, zamiast dopiero od wersu 22.

Tekst tego nie sugeruje.

Tekst rozmowy jednoznacznie to podaje. Wystarczy przeczytać rozdział od 1 wersu.

Taks Pisma który podajesz mówi

29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte10. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego11, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich12 z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbą13 o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych13 z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.

Tekst Pisma, który podaję, to wersy Mt 24:1-51. Przeczytaj całość i całość bierz pod uwagę, a nie jedynie wybrane przez Ciebie fragmenty, które pozwalają Ci atakować katolicyzm.

Jak widac PRZED powrotem Chrystusa fałszywi prorocy i zwodzący ludzie bedą głosili ze Jest on FAKTYCZNIE w komórkach :(

I znowu piszesz jakieś swoje bzdurne wymysły, a ja z nimi, jak pisałem, polemizować z nimi nie będę.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 17 lut 2012, 16:04

Rembov pisze:
Lash pisze:
Rembov pisze:Idiotyzm. Sorry, ale polemizować z bzdurami, które sobie wymyśliłeś, nie będę.


Jakimi bzdurami :)

Tymi, które sobie wymyśliłeś i zapisałeś jako "odpowiedź" dla mnie.


Te Bzdury sa nie wyjasnialna zagadką dla ciebie.
Poprostu uciekasz od odpowiedi na proste pytania BOWIEM ukazują DURNOWATOŚĆ interpretacji albo:
- cudu
- codzienności

Słowem jedyne co ci pozostaje to atak ad personam :) i ucieczka od meritum :)
Nie uprawiaj więc "red herringu" ale odpowiedz prosze na zarzut :)

Rembov pisze:
Rembov pisze:
2. Pan Jezus przestrzegał przed MOCĄ I CUDAMI które wmzwiaja ludziom ze Chrystus jest fizycznie na ziemi.
(22) Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony. (23) Wtedy jeśliby wam kto powiedział: Oto tu jest Mesjasz albo: Tam, nie wierzcie! (24) Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. (25) Oto wam przepowiedziałem. (26) jeśli więc wam powiedzą: Oto jest na pustyni, nie chodźcie tam! Oto wewnątrz domu [schowku/komorze], nie wierzcie!

Ten fragment, na który tak uparcie się powołujesz, dotyczy osób twierdzących, że Chrystus już powrócił. Przekonasz się o tym, kiedy wreszcie zaczniesz czytać ten rozdział Ewangelii wg św. Mateusza od początku, zamiast dopiero od wersu 22.

Tekst tego nie sugeruje.

Tekst rozmowy jednoznacznie to podaje. Wystarczy przeczytać rozdział od 1 wersu.


Tekst rozmowy jest taki ze Uczniowie Pyatają o koniec swiata i Przyjsćie Pana Jezusa a ON ODPOWIADA IM co się STANIE MIEDZY czasem obecnym im a końcem świata .
WSZYSTKO pasuje
Tak! beda fałszywi prorocy i cuda fałszywe i mowa o Chrystusie w pokoiku :(

Rembov pisze:
Taks Pisma który podajesz mówi

29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte10. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego11, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich12 z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbą13 o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych13 z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.

Tekst Pisma, który podaję, to wersy Mt 24:1-51. Przeczytaj całość i całość bierz pod uwagę, a nie jedynie wybrane przez Ciebie fragmenty, które pozwalają Ci atakować katolicyzm.

Jak widac PRZED powrotem Chrystusa fałszywi prorocy i zwodzący ludzie bedą głosili ze Jest on FAKTYCZNIE w komórkach :(

I znowu piszesz jakieś swoje bzdurne wymysły, a ja z nimi, jak pisałem, polemizować z nimi nie będę.


Nie będziesz, bowiem uciekasz OD WSZELAKIEJ odpowiedzi mertytorycznej.
Jedyne co ci pozostaje to próbować się wyłgać od odpowiedzi tekstami o bzdurach.

Co dajesz w zamian?
NIC
jedyne co dajesz to cud w Sienie który podwarza codzienny "cud" eucharystyczny :O
i próbę wyłgania się że zwodnicza nauka o Chrtstusiew komórce, w którą nie mamy wierzyć - nie poprzedza przyjścia Chrystusa

Widzisz Rembov.
Słowo boze stawia ciebie przed wyborem,
Albo świdomie okłamiesz siebie albo w końcu w Słowo uwierzysz.
Jak narazie wybierasz to ze Słowo Chrystusa to BZDURA ...

tia... powiesz ze to intepretacja ;)
podaj inna która mówi, że HEREZJA o Chrystusie w komórce nie będzie przed drugim przyjsciem Pana.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 lut 2012, 18:18

Turretin, czy potrafisz MERYTORYCZNIE wypowiedzieć się NA TEMAT CUDU W SIENIE?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 lut 2012, 18:19

A ja się przypomnę z moim pytaniem w tym wątku: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 699#227699

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 lut 2012, 18:22

Odpowiedź padła: Sro Lut 15, 2012 09:25
Link bezpośredni: http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 842#227842


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 lut 2012, 18:32

To żadna odpowiedź przyjacielu. Nawet nie zadałeś sobie trudu aby poprawić swoje własne zdanie, w którym ewidentnie stwierdziłeś, że opłatek spleśnieje, ale nie Ciało Chrystusa. Rozumiem jednak, że zauważasz iż "cuda eucharystyczne" stanowią większy problem dla Rzymskich-Katolików niż dla osób zwyczajnie w nie niewierzących.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 lut 2012, 18:40

fantomik pisze:To żadna odpowiedź przyjacielu.

To jest podsumowanie faktów.

fantomik pisze:Nawet nie zadałeś sobie trudu aby poprawić swoje własne zdanie, w którym ewidentnie stwierdziłeś, że opłatek spleśnieje, ale nie Ciało Chrystusa.

Nie muszę niczego poprawiać, bo Twoje niezrozumienie mojej wypowiedzi, to nie jest moja wina.

Rozumiem jednak, że zauważasz iż "cuda eucharystyczne" stanowią większy problem dla Rzymskich-Katolików niż dla osób zwyczajnie w nie niewierzących.

Nie ma czegoś takiego jak "Rzymscy-Katolicy", natomiast katolicy żadnych problemów z cudami eucharystycznymi nie mają. One stanowią problem wyłącznie dla ludzi, którzy odrzucają naukę Chrystusa, że chleb staje się jego Ciałem, a wino Krwią.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Tomek12
Posty: 512
Rejestracja: 14 sty 2010, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: skądś
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek12 » 17 lut 2012, 21:31

Po co ta dyskusja czy spleśnieje czy nie. Zamiast tego proponuję:

Ogłoszenie:
Przyjmę konsekrowane hostie



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości