Rzekome cuda eucharystyczne w Poznaniu

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 17 lut 2012, 21:40

Rembov pisze:One stanowią problem wyłącznie dla ludzi, którzy odrzucają naukę Chrystusa, że chleb staje się jego Ciałem, a wino Krwią.
Pan Jezus niczego takiego nie nauczał, apostoł Paweł w wielu miejscach listów jakie napisał wyjaśniał istotę łamania chleba - czym jest pamiątka wieczerzy Pańskiej. To m. in. symbol społeczności we krwi Pańskiej i w ciele Chrystusowym - Kościele.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Tomek12
Posty: 512
Rejestracja: 14 sty 2010, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: skądś
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek12 » 17 lut 2012, 21:42

Oczywiście nie będę przekłuwał czy pastwił się w inny sposób. Tylko pokropię ;-) wodą i odstawię w ciemne i ciepłe miejsce. Myślę, że coś wyrośnie, no chyba, że nawalili chemii.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 lut 2012, 21:44

Tomek12 pisze:Oczywiście nie będę przekłuwał czy pastwił się w inny sposób. Tylko pokropię ;-) wodą i odstawię w ciemne i ciepłe miejsce. Myślę, że coś wyrośnie, no chyba, że nawalili chemii.

Zastanawiam się czy zdajesz sobie sprawę z tego, do jak wielkiego świętokradztwa nas nawołujesz. :-/


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 17 lut 2012, 22:53

Rembov pisze:
Tomek12 pisze:Oczywiście nie będę przekłuwał czy pastwił się w inny sposób. Tylko pokropię ;-) wodą i odstawię w ciemne i ciepłe miejsce. Myślę, że coś wyrośnie, no chyba, że nawalili chemii.

Zastanawiam się czy zdajesz sobie sprawę z tego, do jak wielkiego świętokradztwa nas nawołujesz. :-/


Pamiętaj, że opłatek jest bogiem dla katolików.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 lut 2012, 22:56

Opłatek NIE JEST, NIE BYŁ i NIE BĘDZIE "bogiem dla katolików"!!! Nie mów fałszywego świadectwa na nasz temat, bo będziesz się z niego musiał rozliczyć przed Bogiem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 17 lut 2012, 23:03

Rembov pisze:Opłatek NIE JEST, NIE BYŁ i NIE BĘDZIE "bogiem dla katolików"!!!


Twierdzisz, że chleb po transsubstancjacji nie przestaje być całkowicie chlebem i nie staje się całym Jezusem?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 lut 2012, 23:29

Alkhilion pisze:
Rembov pisze:Opłatek NIE JEST, NIE BYŁ i NIE BĘDZIE "bogiem dla katolików"!!!


Twierdzisz, że chleb po transsubstancjacji nie przestaje być całkowicie chlebem i nie staje się całym Jezusem?

Twierdzę to, co napisałem. Nie dopisuj swoich tez do moich słów.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 17 lut 2012, 23:46

Po konsekracji jest Bogiem dla Rzymskich-Katolików. Dlatego przed nim klękają (nie, nie przed księdzem wbrew pozorom, tylko przed tym "opłatkiem"). A jeśli Rembov twierdzi inaczej to zapewne wyłączył się już ze wspólnoty Rzymsko-Katolickiego Kościoła oraz wyrzekł się "Wiary Boskiej" w rozumieniu Rzymskiego-Katolicyzmu.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 17 lut 2012, 23:57

Pamiętaj, że opłatek jest bogiem dla katolików.


Nasze Pismo Święte mówi że Jezus połamał chleb eucharystyczny i powiedział że to jest Jego Ciało i dlatego my wierzymy że to jest Jego Ciało.Prawda jakie to proste?

I podobnie wierzy większość chrześcijan niekatolików w tym spora część protestantów.

Nie wierzymy że chleb jest Bogiem ale w to że chleb przemienia się w Ciało Chrystusa i od chwili przemiany nie jest już chlebem ale ciałem Chrystusa zgodnie z Jego słowami.

Dlatego twierdzenie że katolicy wierzą że opłatek jest Bogiem to nieprawda.A powtarzana mimo napomnień staje się kłamstwem...


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 18 lut 2012, 01:29

Albertus pisze:ie wierzymy że chleb jest Bogiem ale w to że chleb przemienia się w Ciało Chrystusa i od chwili przemiany nie jest już chlebem ale ciałem Chrystusa zgodnie z Jego słowami.

Dlatego twierdzenie że katolicy wierzą że opłatek jest Bogiem to nieprawda.A powtarzana mimo napomnień staje się kłamstwem...


Tylko Ciałem czy całym Jezusem, którego adorujecie?


Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 18 lut 2012, 08:27

Rembov pisze:Nie ma czegoś takiego jak "Rzymscy-Katolicy"

Bądź tak dobry i nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Rzymscy katolicy to odłam katolicyzmu, do którego przynależność, według oficjalnego nauczania co najmniej kilku biskupów Rzymu, jest jedyną możliwością osiągnięcia zbawienia.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 18 lut 2012, 08:29

Zadziwiacie mnie. Wyraźnie napisałem:
Opłatek NIE JEST, NIE BYŁ i NIE BĘDZIE "bogiem dla katolików"!!!

Nie piszcie więc idiotyzmów, że zaprzeczam dogmatowi o Przeistoczeniu albo wyłączyłem się ze wspólnoty Kościoła katolickiego. NIGDZIE nie napisałem, że "Najświętszy Sakrament nie jest Ciałem Chrystusa" lub "w Eucharystii nie są zawarte są prawdziwie, rzeczywiście i substancjonalnie ciało i krew wraz z duszą i Bóstwem Pana naszego Jezusa Chrystusa, a więc cały Chrystus". Zacznijcie czytać moje teksty ze zrozumieniem.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 18 lut 2012, 08:44

Erazm pisze:
Rembov pisze:Nie ma czegoś takiego jak "Rzymscy-Katolicy"

Bądź tak dobry i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Nie wprowadzam. To nie ja wymyśliłem określenie "Rzymscy-Katolicy", ale Ty, więc siebie o to oskarżaj.
Rzymscy katolicy to odłam katolicyzmu, do którego przynależność, według oficjalnego nauczania co najmniej kilku biskupów Rzymu, jest jedyną możliwością osiągnięcia zbawienia.

Idiotyzm. Rzymscy katolicy to członkowie Kościoła katolickiego posługujący się liturgią łacińską, a nie "odłam katolicyzmu". W węższym zakresie oznacza także katolików przynależących do diecezji rzymskiej.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości