Rzekome cuda eucharystyczne w Poznaniu

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Tomek12
Posty: 512
Rejestracja: 14 sty 2010, 09:04
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: skądś
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek12 » 28 lut 2012, 15:39

Albertus pisze:Zaraz zaraz a jak to z tymi czapkami biskupów?

To imitacja ognia czy paszczy krokodyla?

Musisz tą sprawę ustalić i wyjaśnić bo twój przekaz twojej ewangelii nie będzie jednoznaczny...


Miałem kończyć, ale skoro domagasz się odpowiedzi, to proszę:

Krokodyl z ognistym pyskiem wciągający dusze biednych Katolików do piekła.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 28 lut 2012, 18:36

Tomek12:

Miałem kończyć, ale skoro domagasz się odpowiedzi, to proszę:

Krokodyl z ognistym pyskiem wciągający dusze biednych Katolików do piekła.


A może czapka ta jest wyobrażeniem protestanckiego kretyna z rozdziawioną gębą ziejącego w niebo płomieniami nienawiści do katolicyzmu?


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 29 lut 2012, 15:39

Turretin pisze:To papiestwo i agenci papiestwa doświadczali spazmów rozkosznej radości na wieść o mordach na protestantach.


To jednak nie papież przyczynił się do śmierci Michała Serveta.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 29 lut 2012, 16:23

sanctam pisze:To jednak nie papież przyczynił się do śmierci Michała Serveta.

Jak się nie przyczynił, chyba historii nie znasz? Jednym z argumentów dla których nie postąpiono z nim tak jak z innymi heretykami wzywającymi do buntu społecznego właśnie był wcześniejszy wydany na niego wyrok śmierci przez Rzymskich-Katolików. Argumentując "Serwetem" tak naprawdę wbijasz sobie samemu nóż w plecy, bo wasza inkwizycja go skazała na śmierć wcześniej niż zrobił to sąd Genewy.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Miles Christi
Posty: 31
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:32
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Miles Christi » 29 lut 2012, 16:36

Tiaa najpierw Janek chciał Michała zadenuncjować, ale gdy to się nie udało Janek sam zaprojektował ruszt dla Michała, bo Janek bardzo mściwy był jak na depozytariusza prawdziwej, jedynej wiary przystało. Ale to oczywiście wina papieża :mrgreen:


Ad maiorem Dei gloriam
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 29 lut 2012, 16:45

Turretin pisze:Servet uciekał przed inkwizycją.


fantomik pisze:Jednym z argumentów dla których nie postąpiono z nim tak jak z innymi heretykami wzywającymi do buntu społecznego właśnie był wcześniejszy wydany na niego wyrok śmierci przez Rzymskich-Katolików


Od reformatora tej miary, co Kalwin, można było oczekiwać, że zmieni sądowe praktyki kościoła. Tymczasem on nie odszedł daleko od ojców soboru w Konstancji, którzy skazali na śmierć Jana Husa.


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 29 lut 2012, 17:33

Turretin pisze:Tak więc przyrównywanie postępowania Kalwina do zdradzieckich kroków katolików rzymskich na soborze w Konstancji jest nie na miejscu.


Ale to Kalwin i Genewa - a nie papiestwo - zgotował kaźń Michałowi Servetowi. Czy wiesz, że w 1551 r. pewien katolicki apologeta wyjawił, że archiwa miejskie Noyon, gdzie urodził się Kalwin, zawierają zapis wyroku nałożonego nań -kiedy miał 18 lat- za sodomię. Katolicki apologeta pokazał jako dowód dokument podpisany przez wielu znakomitych mieszkańców miasta. Angielski uczony Stapleton badał rzeczone archiwum za życia Kalwina i zaręczał o prawdziwości tego zdarzenia. Cytuję za stroną internetową Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/348


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 29 lut 2012, 18:40

Turretin pisze:Bredzisz i powtarzasz kalumnie jezuitów. Od dawna zostały one odrzucone przez poważnych historyków katolickich. WYjątkiem są tradycjonaliści którzy każde kłamstwa dawnych epok KRzK powtarzają z lubością.

Tradycjonaliści katoliccy mówią prawdę. Obecnie modne jest przemilczanie zbrodni protestantów w celu ekumenizmu.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 lut 2012, 18:56

sanctam pisze:Tradycjonaliści katoliccy mówią prawdę. Obecnie modne jest przemilczanie zbrodni protestantów w celu ekumenizmu.


Z czyjej strony są przemilczane? A kto dąży do ekumenizmu?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 29 lut 2012, 18:59

Małgorzata pisze:Z czyjej strony są przemilczane?

Protestantów. Szczególnie tych, którzy wypominają katolikom grzechy przeszłości, za które Kościół już PRZEPROSIŁ. Nie widziałem, aby którykolwiek protestant przepraszał za protestanckie zbrodnie na katolikach.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 29 lut 2012, 19:08

Pytanie było do sanctama, a Ty wtrącasz się. Jak widzę masz taką niegrzeczną przypadłość :-/


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości