Podzielcie sie wersetami ktore dzis czytaliscie

Studium poszczególnych ksiąg biblijnych!
Uwagi, obserwacje itp.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 27 wrz 2011, 20:47

1 Kor. 6:15a Czy nie wiecie, że ciała wasze są członkami Chrystusowymi?

Dla mnie to bardzo uderzające: nie (tylko) jakaś dusza czy duch, ale ciała, nasze - namacalne, dotykalne, bolące, sprawne lub nie - ciała członkami Chrystusa. Nie jacyś bezcieleśni my, ale my z naszymi ciałami jesteśmy Ciałem Chrystusa. To co robimy z naszym ciałami ma znaczenie nie tylko dlatego, że mieszka w nas Duch Święty, ale dlatego, że to są członki Chrystusa. I co za zaszczyt dla ciała!


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
szachmat
Posty: 83
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:50
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: szachmat » 28 wrz 2011, 14:54

I co najważniejsze nie żyjemy już dla siebie, ale jako kapłani należymy do Boga. I nie jest obojętne co robimy i co mówimy. Jesteśmy świątynią Ducha i jest to 'miejsce jedynie dla Boga', a nie na bałwany, pychę itp


Awatar użytkownika
Maciooj
Posty: 307
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdynia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Maciooj » 28 wrz 2011, 15:58

Kamil M. pisze:1 Kor. 6:15a Czy nie wiecie, że ciała wasze są członkami Chrystusowymi?

Dla mnie to bardzo uderzające: nie (tylko) jakaś dusza czy duch, ale ciała, nasze - namacalne, dotykalne, bolące, sprawne lub nie - ciała członkami Chrystusa. Nie jacyś bezcieleśni my, ale my z naszymi ciałami jesteśmy Ciałem Chrystusa. To co robimy z naszym ciałami ma znaczenie nie tylko dlatego, że mieszka w nas Duch Święty, ale dlatego, że to są członki Chrystusa. I co za zaszczyt dla ciała!


Dzięki za uświadomienie :)


"Ale suma tego, co się mówi, ta jest: Iż takiego mamy najwyższego kapłana, który usiadł na prawicy stolicy wielmożności na niebiesiech;
Sługą będąc świątnicy, a prawdziwego onego przybytku, który Pan zbudował, a nie człowiek." Hbr 8,1-2
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 29 wrz 2011, 09:02

Kamil M. pisze:1 Kor. 6:15a Czy nie wiecie, że ciała wasze są członkami Chrystusowymi?

Dla mnie to bardzo uderzające: nie (tylko) jakaś dusza czy duch, ale ciała, nasze - namacalne, dotykalne, bolące, sprawne lub nie - ciała członkami Chrystusa. Nie jacyś bezcieleśni my, ale my z naszymi ciałami jesteśmy Ciałem Chrystusa. To co robimy z naszym ciałami ma znaczenie nie tylko dlatego, że mieszka w nas Duch Święty, ale dlatego, że to są członki Chrystusa. I co za zaszczyt dla ciała!


Kamil,

nie potrafie tego zrozumiec.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 01 paź 2011, 20:30

Kamil M. pisze:1 Kor. 6:15a Czy nie wiecie, że ciała wasze są członkami Chrystusowymi?

Dla mnie to bardzo uderzające: nie (tylko) jakaś dusza czy duch, ale ciała, nasze - namacalne, dotykalne, bolące, sprawne lub nie - ciała członkami Chrystusa. Nie jacyś bezcieleśni my, ale my z naszymi ciałami jesteśmy Ciałem Chrystusa. To co robimy z naszym ciałami ma znaczenie nie tylko dlatego, że mieszka w nas Duch Święty, ale dlatego, że to są członki Chrystusa. I co za zaszczyt dla ciała!

Dziękuję Bracie za przypomnienie :)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 04 paź 2011, 01:08

1P 1:13 bw "Dlatego okiełzajcie umysły wasze i trzeźwymi będąc, połóżcie całkowicie nadzieję waszą w łasce, która wam jest dana w objawieniu się Jezusa Chrystusa."

Jezus jest wszystkim a poza Nim nie ma niczego


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
agnieszkas
Posty: 3602
Rejestracja: 04 kwie 2010, 15:55
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: agnieszkas » 04 paź 2011, 01:18

markulus pisze:1P 1:13 bw "Dlatego okiełzajcie umysły wasze i trzeźwymi będąc, połóżcie całkowicie nadzieję waszą w łasce, która wam jest dana w objawieniu się Jezusa Chrystusa."

Jezus jest wszystkim a poza Nim nie ma niczego
Amen.


Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie.
(Gal.2,20)
Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 04 paź 2011, 07:29

Kolosan 1:11-14 / Colossians 1:11-14 ESV

May you be strengthened with all power, according to his glorious might, for all endurance and patience with joy, giving thanks to the Father, who has qualified you to share in the inheritance of the saints in light. He has delivered us from the domain of darkness and transferred us to the kingdom of his beloved Son, in whom we have redemption, the forgiveness of sins.

Bog zrobil wszystko co jest potrzebne do naszego zbawienia -> juz zakwalifikowal nas do nieba (wybral/predestynowal), dal swojego Syna w ktorym mamy odkupienie i przebaczenie grzechow, daje nam moc do wiary i zycia by byc mu przyjemnym, madrosc. I my juz jestesmy w krolestwie Jego Syna.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
mokuyou
Posty: 26
Rejestracja: 25 sty 2010, 21:31
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kraków
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mokuyou » 04 paź 2011, 20:31

1 Corinthians 10:13 KJV

There hath no temptation taken you but such as is common to man: but God is faithful, who will not suffer you to be tempted above that ye are able; but will with the temptation also make a way to escape, that ye may be able to bear it.

To jest to, czego dzis szukalam. Bog pokaze nam droge, jak przetrwac pokuse i cierpienie. Zwrocmy sie do Niego o ukazanie tego.


"Spraw, Jezu, abym umiał:
Nie tyle szukać pociechy, co innych pocieszać.
Nie tyle szukać zrozumienia, co innych rozumieć.
Nie tyle szukać miłości, co innych miłować."
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 04 paź 2011, 20:51

Dziekuje wam. Pomogly mi te wersety podane przez Markulusa, Impa i mokouy.


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 06 paź 2011, 18:28

Dzis rano czytalam 1 Piotra 2:15-16
(15) Taka bowiem jest wola Boża, abyście przez dobre uczynki zmusili do milczenia niewiedzę ludzi głupich. (16) Jak ludzie wolni [postępujcie], niech jak ci, dla których wolność jest usprawiedliwieniem zła, ale jak niewolnicy Boga.

Jakie to trudne do wykonania!


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 12 paź 2011, 14:23

A dzis:
(9) Kto twierdzi, że żyje w światłości, a nienawidzi brata swego, dotąd jeszcze jest w ciemności. (10) Kto miłuje swego brata, ten trwa w światłości i nie może się potknąć. (11) Kto zaś swojego brata nienawidzi, żyje w ciemności i działa w ciemności, i nie wie, dokąd dąży, ponieważ ciemności dotknęły ślepotą jego oczy. (12) Piszę do was, dzieci, że [b]dostępujecie odpuszczenia grzechów ze względu na Jego imię[/b].

1 Jana 2


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 paź 2011, 14:54

5) obrzezany dnia ósmego, z rodu izraelskiego, z pokolenia Beniaminowego, Hebrajczyk z Hebrajczyków, co do zakonu faryzeusz, (6) co do żarliwości prześladowca Kościoła, co do sprawiedliwości, opartej na zakonie, człowiek bez nagany. (7) Ale wszystko to, co mi było zyskiem, uznałem ze względu na Chrystusa za szkodę. (8) Lecz więcej jeszcze, wszystko uznaję za szkodę wobec doniosłości, jaką ma poznanie Jezusa Chrystusa, Pana mego, dla którego poniosłem wszelkie szkody i wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa


Pogaństwo musi być dla mnie śmieciem i szkodą.
Żydowskie pchodzenie jest dla zydów mysi byś smieciem i szkodą....
inaczej wypacza się łaske Chrystusa .... i wbija się w pychę ponad tych których Chrystus zbawił


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 19 paź 2011, 17:35

Kamil M. pisze:1 Kor. 6:15a Czy nie wiecie, że ciała wasze są członkami Chrystusowymi?

Dla mnie to bardzo uderzające: nie (tylko) jakaś dusza czy duch, ale ciała, nasze - namacalne, dotykalne, bolące, sprawne lub nie - ciała członkami Chrystusa. Nie jacyś bezcieleśni my, ale my z naszymi ciałami jesteśmy Ciałem Chrystusa. To co robimy z naszym ciałami ma znaczenie nie tylko dlatego, że mieszka w nas Duch Święty, ale dlatego, że to są członki Chrystusa. I co za zaszczyt dla ciała!


OK, wczoraj czytajac 5-6 rodzial Ewangelie Jana natknelam sie na taki wers:

(63) Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda.

Natychmiast pomyslalam o twoim poscie. ;-)


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 19 paź 2011, 19:54

makesh pisze:OK, wczoraj czytajac 5-6 rodzial Ewangelie Jana natknelam sie na taki wers:

(63) Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda.

Natychmiast pomyslalam o twoim poscie. ;-)

A jakże!
Rz 8:11 A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.
1Kor 15:22 Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.

Wróć do „Studium Biblii”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości