Wiara

Analiza tekstów oraz komentarze biblijne.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: KAAN » 06 sie 2019, 12:14

christianinroman pisze:KAAN. Słowa Pana z Marka 16.16-18 i Mateusza 28.20 (np.) nie są stwierdzeniami, lecz obietnicami, ja to tak odczytuję i tak wierzę, że Pan Jezus jest ze mną codziennie aż do swego przyjścia lub końca wieku..
Ja tak tego nie rozumiem, to są wyraźnie proroctwa i to ze ST. Pan Jezus jest po prawicy Ojca w niebie, a zgodnie z obietnicą posłał Pocieszyciela:

Ewangelia św. Jana 14:16 Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki -
Ewangelia św. Jana 14:26 Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
Ewangelia św. Jana 15:26 Gdy przyjdzie Pocieszyciel, którego ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca wychodzi, złoży świadectwo o mnie;
Ewangelia św. Jana 16:7 Lecz Ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym Ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was.


Jak widzisz zamiast osobistej obecności Pan Jezus posłał Ducha Świętego aby był z nami.
I wierzę że te obietnice z Marka 16, gdy są realizowane z wiarą to dzieje się to na chwałę Boga i dla budowania Kościoła Jezusa.
To nie sa obietnice, ale przypomnienie proroctwa ST :

Jl 2:28. A potem wyleję Ducha mego na wszelkie ciało, a prorokować będą synowie wasi i córki wasze; starcom waszym sny się śnić będą, a młodzieńcy wasi widzenia widzieć będą.
29. Nawet i na sługi i na służebnice wyleję w one dni Ducha mego.
30. I dam cuda na niebie i na ziemi, krew i ogień i słupy dymowe.
31. Słońce obróci się w ciemność, a miesiąc w krew, pierwej niż dzień Pański wielki a straszny przyjdzie.
32. Wszakże stanie się, że ktobykolwiek wzywał imienia Pańskiego, wybawiony będzie; bo na górze Syon i w Jeruzalemie będzie wybawienie, jako rzekł Pan, to jest w ostatkach, które Pan powoła.


Jak może zauważyłeś to proroctwo było przypomniane przez Piotra w Dz 2 i jest związane z czasem przyjścia Pańskiego i sądu, dlatego wielu braci i ja też, widzi tu jasny przekaz o rozdzieleniu czasu wylania Ducha na dwa okresy; jeden z nich był a drugi bedzie, zostały rozdzielone czasem łaski, czasem oczekiwania na powtórne przyjście Pana Jezusa.
To że są nadużycia w tym temacie, nie przekreśla prawdziwości obietnicy Jezusa.
Nadużycia biorą się z niezrozumienia, pragnienia wypełniania się proroctwa są tak wielkie, że ludzie "tworzą" pseudo dary w sobie. Znam takie osoby, które opowiadały mi o duchowym oszustwie kiedy przebywały wśród charyzmatyków.

To są poważne sprawy, dlatego dziecko Boże na tym świecie jest w stanie walki-wojny z mocami ciemności.
Dlatego wykonuj to co pierwotny Kościół:

Dzieje Apostolskie 2:42 I trwali w nauce apostolskiej i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach.

To wystarczy, nie poszukuj czegoś czego nie ma dzisiaj.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Kącik Egzegetyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości