Wiara

Analiza tekstów oraz komentarze biblijne.
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Wiara

Postautor: wyczekujący » 27 lip 2019, 09:59

,,A takie znaki będą towarzyszyć tym, którzy uwierzą: w moim imieniu będą wypędzać demony, będą mówić nowymi językami; Będą brać węże, a choćby wypili coś śmiercionośnego, nie zaszkodzi im; na chorych będą kłaść ręce, a ci odzyskają zdrowie."
Ewangelia Marka 16:17‭-‬18

Może po prostu my w dzisiejszych czasach nie wierzymy w to że coś się może stać za sprawą Boga? Albo to po prostu nie jest już aż tak wymagane i osoby które chcą kogoś uzdrowić chcą to zrobić np. w zborach na pokaz i dla swojej sławy, dlatego to się nie spełnia.

,,Prosicie, a nie otrzymujecie, dlatego że źle prosicie, chcąc tym zaspokoić wasze żądze."
Jakuba 4:3


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: KAAN » 27 lip 2019, 10:53

wyczekujący pisze:,,A takie znaki będą towarzyszyć tym, którzy uwierzą: w moim imieniu będą wypędzać demony, będą mówić nowymi językami; Będą brać węże, a choćby wypili coś śmiercionośnego, nie zaszkodzi im; na chorych będą kłaść ręce, a ci odzyskają zdrowie."
Ewangelia Marka 16:17‭-‬18

Może po prostu my w dzisiejszych czasach nie wierzymy w to że coś się może stać za sprawą Boga? Albo to po prostu nie jest już aż tak wymagane i osoby które chcą kogoś uzdrowić chcą to zrobić np. w zborach na pokaz i dla swojej sławy, dlatego to się nie spełnia.

,,Prosicie, a nie otrzymujecie, dlatego że źle prosicie, chcąc tym zaspokoić wasze żądze."
Jakuba 4:3
To tekst mówiący o czasach nowotestamentowych, nie dotyczy obecnego czasu, tak wskazuje kontekst całego NT.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: wyczekujący » 29 lip 2019, 10:29

KAAN pisze:
wyczekujący pisze:,,A takie znaki będą towarzyszyć tym, którzy uwierzą: w moim imieniu będą wypędzać demony, będą mówić nowymi językami; Będą brać węże, a choćby wypili coś śmiercionośnego, nie zaszkodzi im; na chorych będą kłaść ręce, a ci odzyskają zdrowie."
Ewangelia Marka 16:17‭-‬18

Może po prostu my w dzisiejszych czasach nie wierzymy w to że coś się może stać za sprawą Boga? Albo to po prostu nie jest już aż tak wymagane i osoby które chcą kogoś uzdrowić chcą to zrobić np. w zborach na pokaz i dla swojej sławy, dlatego to się nie spełnia.

,,Prosicie, a nie otrzymujecie, dlatego że źle prosicie, chcąc tym zaspokoić wasze żądze."
Jakuba 4:3
To tekst mówiący o czasach nowotestamentowych, nie dotyczy obecnego czasu, tak wskazuje kontekst całego NT.

A kiedy te czasy się skończyły?


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: KAAN » 29 lip 2019, 10:50

wyczekujący pisze:A kiedy te czasy się skończyły?
Kiedy zmarł ostatni apostoł i zostało skompletowane spisane Słowo Boże.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: christianinroman » 29 lip 2019, 15:51

KAAN. Takiego stwierdzenia w Biblii nie ma, że te obietnice straciły ważność z chwilą śmierci ostatniego apostoła. Wiem że tego nauczają w Kościele Wolnych Chrześcijan, stąd tylu tam jest chorych i niewierzących w Słowa Jezusa i apostołów; po prostu jest brak modlitwy np. o uzdrowienie. Jednak NT naucza inaczej:
1. Łukasza 21.33; 2. Mateusza 28.18;
3. Hebrajczyków 13.8;


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: KAAN » 29 lip 2019, 16:42

christianinroman pisze:KAAN. Takiego stwierdzenia w Biblii nie ma,;
Oczywiście że nie ma zapisanego wprost, wynika to z całości objawienia biblijnego, z całej historii biblijnej.
... że te obietnice straciły ważność z chwilą śmierci ostatniego apostoła.
To nie są obietnice, ale znaki; były one potrzebne aby Żydzi poznali, że przyszedł Zbawiciel.

List do Hebrajczyków 2:1 Dlatego musimy tym baczniejszą zwracać uwagę na to, co słyszeliśmy, abyśmy czasem nie zboczyli z drogi.
2 Bo jeśli słowo wypowiedziane przez aniołów było nienaruszalne, a wszelkie przestępstwo i nieposłuszeństwo spotkało się ze słuszną odpłatą,
3 To jakże my ujdziemy cało, jeżeli zlekceważymy tak wielkie zbawienie? Najpierw było ono zwiastowane przez Pana, potem potwierdzone nam przez tych, którzy słyszeli,
4 A Bóg poręczył je również znakami i cudami, i różnorodnymi niezwykłymi czynami oraz darami Ducha Świętego według swojej woli.


Tu jest opisany cel znaków i cudów.

Wiem że tego nauczają w Kościele Wolnych Chrześcijan, stąd tylu tam jest chorych i niewierzących w Słowa Jezusa i apostołów; po prostu jest brak modlitwy np. o uzdrowienie.
Nie wiem czy tylu chorych jest w naszych społecznościach, więcej niż w innych, poza tym nie jest prawdą że nie modlimy się o uzdrowienie, ciągle się o to modlimy, ale nie uznajemy że ten dar przywiązany do konkretnej osoby i ta osoba może nim dysponować według swojej woli. Wierzymy że to Bóg uzdrawia i tak się modlimy - bezpośrednio do Pana Boga.

Jednak NT naucza inaczej:
1. Łukasza 21.33; 2. Mateusza 28.18;
3. Hebrajczyków 13.8;
W tych wersetach nie jest napisane że te dary uzdrawiania mają być w ciągu całego czasu łaski. Jest tam relacja że realizowało się to co cytowałem z Hbr 2:1-4.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: christianinroman » 29 lip 2019, 18:38

Rzeczywiście Hebrajczyków 2.4 można uznać że Bóg poręczył (czas przeszły) zwiastowanie znakami i cudami. Jednak Marka 16.17-18 uznaję za obietnicę otrzymania znaków (znamion - BGd). O datach czytamy w Rzymian 12 i 1 Koryntian 12,14. Te wersety które podałem wskazują na NIEZMIENNOŚĆ, WSZECHMOC Jezusa Chrystusa.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: KAAN » 29 lip 2019, 19:15

christianinroman pisze:Rzeczywiście Hebrajczyków 2.4 można uznać że Bóg poręczył (czas przeszły) zwiastowanie znakami i cudami. Jednak Marka 16.17-18 uznaję za obietnicę otrzymania znaków (znamion - BGd).
I te znaki się zrealizowały jako potwierdzenie poselstwa apostolskiego.
christianinroman pisze: O datach czytamy w Rzymian 12 i 1 Koryntian 12,14. Te wersety które podałem wskazują na NIEZMIENNOŚĆ, WSZECHMOC Jezusa Chrystusa.
Dat tam nie ma, za to jest realność czasu nowotestamentowego . Oczywiście że Pan Jezus jest niezmienny, ale czas się zmienia i realizują się plany Pana Boga objawione w Biblii. To co się dzieje nie jest statyczne ale bardzo dynamiczne co można zobaczyć w historii czasu łaski.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: christianinroman » 31 lip 2019, 13:41

KAAN nie odpowiedziałeś na moją prośbę gdzie w NT jest napisane że z chwilą smierci ostatniego apostoła dary ustały. Znam to słowo apostoła Pawła z 1 listu do Koryntian 13 o przeminięciu języków, proroctw, wiary i nadziei; tylko miłość zostanie. To jednak miało się stać gdy miała pzyjść DOSKONAŁOŚĆ.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: KAAN » 31 lip 2019, 13:50

christianinroman pisze:KAAN nie odpowiedziałeś na moją prośbę gdzie w NT jest napisane że z chwilą smierci ostatniego apostoła dary ustały. Znam to słowo apostoła Pawła z 1 listu do Koryntian 13 o przeminięciu języków, proroctw, wiary i nadziei; tylko miłość zostanie. To jednak miało się stać gdy miała pzyjść DOSKONAŁOŚĆ.
Napisałem ci że nie ma takiego tekstu tak jak nie ma tekstu że ewangelia Jana jest natchnionym Słowem, a Biblia zawiera 66 ksiąg. Fakt ustania znaków i cudów jest znany z historii Kościoła i ze świadectwa samego Słowa:

1Kor 13:8 Miłość nigdy nie ustaje; bo jeśli są proroctwa, przeminą; jeśli języki, ustaną, jeśli wiedza, wniwecz się obróci.
9 Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie;
10 Lecz gdy nastanie doskonałe, to, co cząstkowe, przeminie.
11 Gdy byłem dziecięciem, mówiłem jak dziecię, myślałem jak dziecię, rozumowałem jak dziecię; lecz gdy na męża wyrosłem, zaniechałem tego, co dziecięce.
12 Teraz bowiem widzimy jakby przez zwierciadło i niby w zagadce, ale wówczas twarzą w twarz. Teraz poznanie moje jest cząstkowe, ale wówczas poznam tak, jak jestem poznany.
13 Teraz więc pozostaje wiara, nadzieja, miłość, te trzy; lecz z nich największa jest miłość.


Doskonałe jest Słowo Boże.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: christianinroman » 02 sie 2019, 08:35

KAAN. Tak jest, nie ma napisanego że ewangelia Jana jest natchniona przez Ducha Świętego. Jest natomiast napisane, że CAŁE ( wszelkie - BGd)
PISMO PRZEZ BOGA JEST NATCHNIONE. I znasz dobrze ten fragment i musisz, bo jesteś nauczycielem Słowa.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: KAAN » 02 sie 2019, 10:57

christianinroman pisze:KAAN. Tak jest, nie ma napisanego że ewangelia Jana jest natchniona przez Ducha Świętego. Jest natomiast napisane, że CAŁE ( wszelkie - BGd)
PISMO PRZEZ BOGA JEST NATCHNIONE. I znasz dobrze ten fragment i musisz, bo jesteś nauczycielem Słowa.
No oczywiście, ale nie ma wymienionej Ewangelii Jana jako Pismo :) , rozumiesz moją argumentację? Przytoczyłem ci cytat który mówi o przemijaniu pewnych rzeczy, które wykonały swoją pracę i teraz zostały odjęte, A zostały odjęte dla naszego bezpieczeństwa duchowego, bo gdy przyjmiesz np. że prorocy funkcjonują dzisiaj to będziesz musiał przyjmować ich słowo. Ktoś powie "tak mówi Pan" i koniec, musisz go słuchać. A wiesz doskonale ile problemów powstało z powodu zaistnienia charyzmatyzmu w którym uznaje się prorokowanie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: christianinroman » 05 sie 2019, 10:45

KAAN. Oczywiście że zgadzam się z tobą iż dzisiaj jest nadużywanie zwrotu ,, tak mówi Pan". Wracając jednak do 1 do Koryntian 13.8-12 apostoł pisze że te zewnętrzne znaki przeminą/ustaną, gdy nastanie doskonałość. Pan Jezus powiedział,że ,,niebo i ziemia przeminą ale słowa moje nie przeminą." - Łukasza 21.33. Nowych niebios i Nowej ziemi jeszcze nie ma, więc nauka Pana i obietnice Boże są aktualne dla ludu Bożego. Także i wiara jest potrzebna, bo bez wiary (nie takiej wiary jaką mają demony) Bogu podobać się nie można (Hebrajczyków 11.6). Bóg się nie zmienia i nie zmienił. Może wszystko.My ludzie nie możemy tego co może Bóg. Jakub pisze, że WIELE MOŻE usilna modlitwa sprawiedliwego; ona może wiele, ALE NIE WSZYSTKO. Bóg może wszystko !


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: KAAN » 05 sie 2019, 11:10

christianinroman pisze:KAAN. Oczywiście że zgadzam się z tobą iż dzisiaj jest nadużywanie zwrotu ,, tak mówi Pan". Wracając jednak do 1 do Koryntian 13.8-12 apostoł pisze że te zewnętrzne znaki przeminą/ustaną, gdy nastanie doskonałość.
Nie "doskonałość" - stan, ale to co doskonałe - rzecz. Tłumaczenie BW jest błędne w tym miejscu.
Pan Jezus powiedział,że ,,niebo i ziemia przeminą ale słowa moje nie przeminą." - Łukasza 21.33. Nowych niebios i Nowej ziemi jeszcze nie ma, więc nauka Pana i obietnice Boże są aktualne dla ludu Bożego.
Jedno nie ma związku z drugim, Słowa Pana Jezusa nie przemijają nigdy, ale prorokowanie, języki i specjalna wiedza przemijają. Języki i prorokowanie nie jest obietnicą, ale przyjście Słowa jest obietnicą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Wiara

Postautor: christianinroman » 06 sie 2019, 08:39

KAAN. Słowa Pana z Marka 16.16-18 i Mateusza 28.20 (np.) nie są stwierdzeniami, lecz obietnicami, ja to tak odczytuję i tak wierzę, że Pan Jezus jest ze mną codziennie aż do swego przyjścia lub końca wieku. I wierzę że te obietnice z Marka 16, gdy są realizowane z wiarą to dzieje się to na chwałę Boga i dla budowania Kościoła Jezusa. To że są nadużycia w tym temacie, nie przekreśla prawdziwości obietnicy Jezusa. Tak jak są prawdziwe banknoty, tak są i fałszywe. Jedno drugiego nie wyklucza. Pan ostrzega nas przed zwodzicielami którzy chcą zwieść i wybranych. Aź 4 razy Pan o tym zwiedzeniu mówi w swojej mowie eschatologicznej. To są poważne sprawy, dlatego dziecko Boże na tym świecie jest w stanie walki-wojny z mocami ciemności.



Wróć do „Kącik Egzegetyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości