Czy człowiek jest spokrewniony z szympansem?

Dyskusje o powstaniu świata.
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: konto skasowane » 07 lis 2014, 10:35

Dla mnie na prawdę nie jest to żaden problem uznać, ze ojcowie niewierzących osób to małpy, czy szympansy. Patrząc na ich zachowanie, wydają się momentami bardzo do siebie podobni, a i wyglądem nie odstają od orangutanów.


.
Awatar użytkownika
killwithpower
Posty: 542
Rejestracja: 16 lip 2011, 21:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: killwithpower » 07 lis 2014, 14:38



Biblijna moralność. ZABIJ:

- Homosekusalistów (Kpł 20:13)
- Wróżbitów (Kpł 20:27)
- Czarownice (wyjścia 22:17)
- Ateistów (1 kronik 15:12-13)
- Wyznających inne religie (wyjścia 22:19)
- Za wyzywanie rodziców (Kpł. 20:9)
- Za códzołustwo (Kpł. 20:10)
- Za pracę w szabat (Wyjścia 31:12-15)
- Za Niesłuchanie Kapłana (KPP 17:12)
- Za Uderzenie ojca (Wyjścia 21:15)
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 09 lis 2014, 08:24

magda pisze:Ewolucjoniści wytłumaczcie to że drzewa skamieniałe przechodzą przez wiele warstw ponoć wedłóg was warstwy tworzyły się miloony lat to niby drzewo stało sobie żywe przez miliony lat czy co no wytłumaczcie jak tacy mądrzy ,czekam.


Te warstwy mają przecież tylko 6 tysięcy lat. Więcej mieć nie mogą bo ziemia wtedy nie istniała.
Skamieliny to naukowa bujda, a ludzie zostali wyczarowani.
Magda jest naukowym mistrzem świata.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 09 lis 2014, 16:04

nesto pisze:Magda jest naukowym mistrzem świata.
:rogal: :rogal: :rogal: :rogal: :rogal: to super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie pomyślałeś że warstwy mogły podstać w potopie. Nesto trzeba kończyć ten kretyński temat . Ludzie nie pochodzą od szympansa a od ssaków morskich takich jak np morsy. Szympans i małpy nie mają tkanki tłuszczowej podskórnej a ssaki wodne i ludzie mają więc miałeś przodka jakiegoś tam walenia lub morsa i się z tym pogódź i więcej z szympansami nie wyjeżdżaj. To twój dziadzio[/b]
Załączniki
s morski.jpeg
Ostatnio zmieniony 09 lis 2014, 16:05 przez magda, łącznie zmieniany 1 raz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 09 lis 2014, 16:05

den z tych linków nie udowadnia wieku wszechświata, podaj jakiś dowód i napisz coś od siebie, ponieważ linkujesz artykuły z nie swoimi przemyśleniami, to co najwyżej wykazujesz swoją wiarę, że to co napisano jest prawdą, czy ty cokolwiek z tego rozumiesz?
To co liknujesz to nie dowody, ale historyjki wymyślone przez jakichś naukowców. Postaraj się lepiej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 10 lis 2014, 09:18

magda pisze:Nie pomyślałeś że warstwy mogły podstać w potopie.

Cykliczne zmiany klimatu, morze w miejscu pustyni i odwrotnie, szkielety ryb w górach, skamieniałe kości dinozaurów itp.
Powstało to podczas potopu ok. 6000 lat temu wg ciebie :lmao: ? Brawo Mistrzyni!
Wszystko zostało wyczarowane przez Boga, łącznie z miliardami galaktyk i biliardami gwiazd po to, aby w raju Adam mógł sobie posiedzieć z Ewą.

ps
Po co Adamowi Bóg wyczarował kwazary i czarne dziury? :roll:


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 10 lis 2014, 12:01

nesto pisze:Cykliczne zmiany klimatu, morze w miejscu pustyni i odwrotnie, szkielety ryb w górach, skamieniałe kości dinozaurów itp.
Szkielety ryb w górach, kosci dinozaurów to wszystko efekt potopu.
Wszystko zostało wyczarowane przez Boga,
Pan Bóg stwarza a nie czaruje.
łącznie z miliardami galaktyk i biliardami gwiazd po to,
Wszystko po to abys poznał jego nieskończoną potęgę, władzę i chwałę.
aby w raju Adam mógł sobie posiedzieć z Ewą.
Tak, Pan Bóg stworzył ziemię na mieszkanie dla człowieka, żeby nad nią panował.
Po co Adamowi Bóg wyczarował kwazary i czarne dziury?
Pan Bóg nie czaruje tylko stwarza, całe stworzenie jest na chwałę Bożą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 lis 2014, 21:22

nesto pisze:Po co Adamowi Bóg wyczarował kwazary i czarne dziury?


A kto ci powiedział że w ogóle są jakieś kwazary? wierzysz nieznzjomym na słowo???? Ty to dopiero masz wiarę, podziwiam , czy widziałeś jakiegoś kwazara, czy tylko animacje, komputerową w TV, masz wielką wiarę twoja religia to niestety badziew , a co do róznych rzeczy to może Bóg ke stworzył dla siebi , dka aniołów i innych bytów a może będą i nam potrzebne w wieczności jesli w ogóle są i takie jak nam opowiadają bajkowicze naukowcy.

nesto pisze: Brawo Mistrzyni!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nesto pisze:Po co Adamowi Bóg wyczarował kwazary i czarne dziury?


A zauważyłeś jaki z tego Adama zmyślna bestyjka się zrobiła po paru tysiącach lat to sobie wyobraź jaki bedzie mo milionach i miliardch , może bedzie miał zapotrzebowanie na kwazary dopiero wtedy, :lol: Zobacz jaki Bóg jest madry wspaniały a nas stworzył na swój obraz to może też trochę się okażeny podobni do niego po milionach lat w raju bez djabła śmierci i bez kąkolu takiego jak ty w pobliżu. Może wtedy wykorzystamy 100% muzgu jesteśmy zaprojektowani na nieskończone zycie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 10 lis 2014, 22:01

magda pisze: czy widziałeś jakiegoś kwazara

Czy widziałaś Boga? Albo wirusa?

magda pisze:masz wielką wiarę twoja religia to niestety badziew

Moderację proszę o warna dla tej pani.
Gdybym napisał, że protestantyzm to "badziew" z pewnością bym go natychmiast dostał.

magda pisze:to może Bóg ke stworzył dla siebi , dka aniołów i innych bytów

Proponuję korepetycje z języka polskiego.

magda pisze:jesli w ogóle są i takie jak nam opowiadają bajkowicze naukowcy.

Chyba bajkowicze prorokowicze :lol:

magda pisze:nesto napisał/a:
Brawo Mistrzyni!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To było ironiczne. Muszę ci o tym napisać, bo tego nie rozumiesz..

magda pisze:A zauważyłeś jaki z tego Adama zmyślna bestyjka się zrobiła po paru tysiącach lat to sobie wyobraź jaki bedzie mo milionach i miliardch , może bedzie miał zapotrzebowanie na kwazary dopiero wtedy, :lol: Zobacz jaki Bóg jest madry wspaniały a nas stworzył na swój obraz to może też trochę się okażeny podobni do niego po milionach lat w raju bez djabła śmierci i bez kąkolu takiego jak ty w pobliżu. Może wtedy wykorzystamy 100% muzgu jesteśmy zaprojektowani na nieskończone zycie.

Magdo.
To, że jakaś małpa zrobiła kupę na twój stół nie oznacza, że możesz ubliżać innym i mieć w wielkim niepoważaniu język polski. Nie zachowuj się jak nasz krewniak.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
killwithpower
Posty: 542
Rejestracja: 16 lip 2011, 21:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: killwithpower » 10 lis 2014, 22:13

den z tych linków nie udowadnia wieku wszechświata, podaj jakiś dowód i napisz coś od siebie, ponieważ linkujesz artykuły z nie swoimi przemyśleniami, to co najwyżej wykazujesz swoją wiarę, że to co napisano jest prawdą, czy ty cokolwiek z tego rozumiesz?


Linkuję ci linki z takich renomowanych i naukowych stron jak NASA, Uniwersytet Oxfordzki, Uniwersytet Kalifornijski, Amerykanski Instytut Fizyki - twoja odpowiedź to jak rozumiem:

"BÓG TO STWARZL, BIBLIA NIE NAUKA SZARLATANY "

Zmiazdzyles mnie swoimi faktami.

Proszę wrócić na lekcje przyrody do podstawówki albo konczymy rozmowę.


Biblijna moralność. ZABIJ:

- Homosekusalistów (Kpł 20:13)
- Wróżbitów (Kpł 20:27)
- Czarownice (wyjścia 22:17)
- Ateistów (1 kronik 15:12-13)
- Wyznających inne religie (wyjścia 22:19)
- Za wyzywanie rodziców (Kpł. 20:9)
- Za códzołustwo (Kpł. 20:10)
- Za pracę w szabat (Wyjścia 31:12-15)
- Za Niesłuchanie Kapłana (KPP 17:12)
- Za Uderzenie ojca (Wyjścia 21:15)
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 10 lis 2014, 22:18

killwithpower, jakby Ci powiedzieli i "udowodnili", że pochodzisz ze skrzyżowania banana z kiwi też byś uwierzył?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 lis 2014, 22:27

nesto pisze:Gdybym napisał, że protestantyzm to "badziew" z pewnością bym go natychmiast dostał.


Ciesze sie ze wreszcie uznałeś ewolucjonizm za religię i się do tej religii przyznałeś a nawet zdenerwowałeś się jak nazwałam twoje wyznanie badziewiem bardzo mnie to ucieszyło.

nesto pisze:Proponuję korepetycje z języka polskiego.


Jak będzie dzien co mi ta druga reka lepiej chodzi to napiszę fajniej a na razie tylko tak nie chce mi się poprawiać ciągle i tak z grubsza poprawiam.

nesto pisze:Nie zachowuj się jak nasz krewniak.


Jestem dzieckiem Bożym.

Po pierwsze mam dysortografię , po drugie niedowład lewej ręki i piszę czasem jedną, po trzecie szyłam koraliki takie malutkie siedząc przy klawiaturze i one mi się wysypały i wpadły pod klawisze i czasem ni nie wybija jak trzeba a nie chcą wylecieć jak trzącham ,

nesto pisze:To było ironiczne. Muszę ci o tym napisać, bo tego nie rozumiesz..



To ty nie rozumiesz ze ja rozumiem i to było ironiczne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


nesto pisze:To, że jakaś małpa zrobiła kupę na twój stół nie oznacza, że możesz ubliżać innym
aż się prosi doda.ć małpom

Już ci nie ubliżam i powtarzam pochodzisz od ssaka morskiego a nie od małpy ale jak wolisz


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 lis 2014, 22:32

Oberyn. pisze: jakby Ci powiedzieli i "udowodnili", że pochodzisz ze skrzyżowania banana z kiwi też byś uwierzył?


Prędzej może od kukurydzy tez ma 46 chromosomów


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
killwithpower
Posty: 542
Rejestracja: 16 lip 2011, 21:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: killwithpower » 10 lis 2014, 22:33

Oberyn. pisze:killwithpower, jakby Ci powiedzieli i "udowodnili", że pochodzisz ze skrzyżowania banana z kiwi też byś uwierzył?


Musiał bym najpierw zrozumieć o co tam chodzi. ;-)


Biblijna moralność. ZABIJ:

- Homosekusalistów (Kpł 20:13)
- Wróżbitów (Kpł 20:27)
- Czarownice (wyjścia 22:17)
- Ateistów (1 kronik 15:12-13)
- Wyznających inne religie (wyjścia 22:19)
- Za wyzywanie rodziców (Kpł. 20:9)
- Za códzołustwo (Kpł. 20:10)
- Za pracę w szabat (Wyjścia 31:12-15)
- Za Niesłuchanie Kapłana (KPP 17:12)
- Za Uderzenie ojca (Wyjścia 21:15)
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 10 lis 2014, 23:03

Oberyn. pisze:killwithpower, jakby Ci powiedzieli i "udowodnili", że pochodzisz ze skrzyżowania banana z kiwi też byś uwierzył?



Obrazek



Wróć do „Kreacjonizm vs. Ewolucjonizm”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości