Spowiedz

Forum pod specjalnym nazdorem moderatorskim - odpowiedzi moderowane.
Klaudia1234567890
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2016, 14:25
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Spowiedz

Postautor: Klaudia1234567890 » 09 mar 2016, 14:31

Dzień dobry.
Kiedyś wspolzylismy z chlopakiem doslownie chwileczke. Wyspowiadalam sie z tego(chociaz powiedzialam ten grzech nieco ciszej)
Pozniej sie troche piescilismy.
Wczoraj bylam do spowiedzi . powiedzialam ze robilismy nie czyste rzeczy.ksiadz Zapytal czy wspolzylismy . ja powiedzialam ze nie, pobiewaz chcialam sie wyspowuadac tylko z tych pieszczot.
Czy mam uznana spowiedz?
Prosze o pomoc . wariuje


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedz

Postautor: Puritan » 09 mar 2016, 15:56

Witaj Klaudio na forum protestanckim!

Jest to forum, na którym spotkasz wielu ludzi o wielu różnych poglądach, ale zasadniczo zgadzamy się w jednym: prawda znajduje się w Słowie Bożym, nie w kościele, nie w sakramentach ani w papieżu, ani w księdzu i też nie w pastorze. Dlatego pytanie, jakie chciałbym Ci zadać, to czy znasz Słowo Boże? Czy wiesz po co je czytać? I czy wiesz jak możesz dostać się do nieba.

Otóż kilkanaście lat temu bardzo się martwiłem, że moje spowiedzi były nieważne. Po jakimś czasie od spowiedzi zawsze przychodził lęk, że ta spowiedź jest nieważna. Co bym nie robił, zawsze się bałem, że pójdę do piekła.

Dopiero wtedy, gdy zrozumiałem, że spowiedź nie jest potrzebna, a wystarczy wyznawać grzechy jedynie Bogu, już nie miałem obawy, że zostanę potępiony. Czy obawy związane ze spowiedzią są złe? Nie. To bardzo dobrze, że się niepokoisz. Bo to może doprowadzić Cię do poznania Boga. Problem będzie wtedy, gdy znajdziesz sposób na zagłuszenie swojego sumienia spowiedzią lub innymi praktykami religijnymi.

Ogólnie mówiąc rozwiązaniem jest Jezus Chrystus, który chce dać zbawienie za darmo. Ludzie tak są przywiązani do swoich tradycji, że wolą przyjść do Boga poprzez kościół. To jest tak, jakby ktoś chciał się wyleczyć syf malarią. Może pomoże na chwilę, ale na końcu efekt może być jeszcze gorszy, a mianowicie śmierć (wieczne potępienie). Oprócz czytania Nowego Testamentu, przeczytaj też krótką książkę na temat zbawienia: https://wpoblizuwaskiejbramy.wordpress.com/

Czyli Jezus tak, spowiedź do księdza nie. Spowiedź tylko do Boga.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedz

Postautor: wisnia2168 » 09 mar 2016, 15:59

Klaudio, grzechy mogą zostać odpuszczone nawet na spowiedzi powszechnej ;) w moim kościele (luterańskim) ksiądz udziela absolucji osobom, które spełniają 3 warunki (zadaje trzy pytania, na które szczerze trzeba odpowiedzieć):
1. Czy żałujesz za grzechy swoje?
2. Czy wierzysz w Jezusa Chrystusa, że on ci może odpuścić twoje grzechy i dać zbawienie?
3. Czy chcesz z pomocą Ducha Świętego poprawić swoje życie?

Następnie mówi, że z rozkazu Pańskiego odouszcza wszystkim POKUTUJĄCYM ich grzechy w imię Jezusa Chrystusa.

Z twojej wypowiedzi wyczytuję że nie pokutujesz, więc absolucji nie uzyskasz prędko :/ chyba że się nawrócisz i będziesz chciała szczerze zmienić swoje życie z Duchem Świętym a to pragnienie zaowocuje brakiem grzechu (pieszczoty to też grzech ;) )
A i tak btw co to znaczy że chcesz się wyspowiadać "tylko" z tych piesczot? Nie można uzyskać absolucji tylko z jednej rzeczy.. Albo chcesz się zmienić i iść za Jezusem albo nie


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Klaudia1234567890
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2016, 14:25
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spowiedz

Postautor: Klaudia1234567890 » 09 mar 2016, 16:14

Ale czy ta spowiedx byla wazna?


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedz

Postautor: Puritan » 09 mar 2016, 16:19

Co zrobić aby Jezus wybaczył trzeba się nawrócić. Nie chodzi tu o przyłączenie się do jakiegoś kościoła ani o nic podobnego. Chodzi po prostu o to, aby zaufać Jezusowi, że on umarł i zmartwychstał za twoje grzechy. Biblia mówi, że każdy kto w Niego wierzy, nie będzie zawstydzony. Problem, jaki ma większość ludzi (w naszym kraju jest to ok. 99%) jest to, że ludzie myślą, że muszą sami uporządkować swoje życie, aby byli zbawieni.Tzn. że muszą być dobrze, unikać grzeszenia, chodzić do spowiedzi itd. Ale to jest jedno wielkie kłamstwo. Wszystko, co musimy zrobić, to wyznać Bogu, że jesteśmy pożałowania godnymi grzesznikami, którzy zasłużyli na potępienie. Musimy uwierzyć, że Jezus, Syn Boży, jest równy w boskości swojemu Ojcu (Biblia mówi, że Jezus jest Bogiem) oraz musimy przestać polegać na własnych uczynkach. To ostatnie jest najtrudniejsze. Jest to trudne tylko dlatego, że wydaje się to czymś zbyt łatwym? Jak to? Tylko uwierzyć i koniec? Czyż uczynki nie są potrzebne do tego, aby zasłużyć na zbawienie? Nie są. Uczynki nie mogą zbawić, a każdy kto polega na własnych uczynkach, zmierza na potępienie, bo kieruje się pychą i nie chce w pokorze przyjąć daru jakim jest zbawienie.

Istota daru polega na tym, że jest to coś, co ofiarowane jest za darmo. A skoro za darmo, to nasze uczestniczenie w sakramentach nie może nieczego zmienić ani na gorsze ani na lepsze. Powiedziałbym wręcz, że może zmienić na gorsze, bo to odciąga ludzi od prostego zaufania Chrystusowi. Biblia mówi, że jesteśmy zbawieni z łaski (czyli że jest to coś zupełnie niezasłużonego):

8 Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: 9 nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. (Efezjan 2 Biblia Tysiąclecia)

Wierzysz, że Jezus jest Panem, Bogiem i że w zupełności zapłacił za twoje grzechy? Jeśli tak, to odwróć się od grzechu a zwróć się do Boga i poproś go o zbawienie w prostej modlitwie. Wtedy Bóg cię zbawi. Kiedy już to się stanie, poszukaj wspólnoty ludzi, którzy wierzą podobnie i zacznijcie wspólnie wielbić Boga za Jego wspaniałą łaskę i opowiadajcie innym o Panu Jezusie.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedz

Postautor: Puritan » 09 mar 2016, 16:20

Klaudia1234567890 pisze:Ale czy ta spowiedx byla wazna?

To nie jest wcale istotne. Nie ma czegoś takiego jak ważna spowiedź. Spowiedź to tylko trik księży, aby trzymać ludzi w strachu i niepewności i żeby bali się opuścić Kościół katolicki. To wszystko jest oparte na ignorancji ludzkiej, niewiedzy i nieznajomości Pisma Świętego. Nie ma konfesjonałów w Biblii, nie ma spowiedzi i nie ma sakramentów. Przestań się tym przejmować.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedz

Postautor: wisnia2168 » 09 mar 2016, 16:26

Tak szczerze to po przeczytaniu twojej wypowiedzi z początku stwierdziłbym że nie ;)
Sam miałem podobne problemy jak byłem w związku, więc radziłbym przylgnąć do Słowa Bożego i się powstrzymać od takich rzeczy. My, protestanci polegamy w wierze tylko i wyłącznie na Biblii, która w twoim przypadku wypowiada się jasno. Następnym razem jak pójdziesz do spowiedzi to radzę:
1. Mieć świadomość jak Jezus Cię kocha (w końcu właśnie za TWOJE grzechy poszedł umrzeć na krzyżu na Golgocie, żebyś właśnie ty mogła uzyskać zbawienie).
Naprawdę chcesz ranić dalej Boga który takie uczucia do ciebie żywi? Udowodnij mu swoimi czynami że nie umierał na darmo!
2. Szczerze chcieć się zmienić i prosić o Ducha Świętego, by było to możliwe

Puritan pisze:To nie jest wcale istotne. Nie ma czegoś takiego jak ważna spowiedź. Spowiedź to tylko trik księży, aby trzymać ludzi w strachu i niepewności i żeby bali się opuścić Kościół katolicki. To wszystko jest oparte na ignorancji ludzkiej, niewiedzy i nieznajomości Pisma Świętego. Nie ma konfesjonałów w Biblii, nie ma spowiedzi i nie ma sakramentów. Przestań się tym przejmować.

CCCCOOOOOOO?@!@!
Ty sobie jaja robisz teraz? :lmao:
zgadzam się, że nie ma w Biblii spowiedzi jako takiej, ale.. “Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którymkolwiek zatrzymacie są zatrzymane."(J 20,23)
Spowiada się Bogu, ale człowiek posługujący jako "duchowny" (tj. prezbiter/biskup) ma władzę odpuszczania grzechów w imię Jezusa :)


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedz

Postautor: Puritan » 09 mar 2016, 16:29

wisnia2168 pisze:Spowiada się Bogu, ale człowiek posługujący jako "duchowny" (tj. prezbiter/biskup) ma władzę odpuszczania grzechów w imię Jezusa :)

Słyszałem, że 80% luteran w Polsce bierze sobie za żony katoliczki. Nie wiem kto umożliwił im pisanie w tym wątku, ale proszę moderatorów o zdrowy rozsądek i o odebranie możliwości głoszenia herezji w tym dziale. Dziękuję.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedz

Postautor: wisnia2168 » 09 mar 2016, 16:33

Reformacja wzięła się od Lutra, którego poglądy tutaj przedstawiłem. Jeśli zaś poglądy Lutra uważasz za heretyckie to fajny jest poziom twojej wiedzy :lmao: Ja niczego nie będę wnosił do administracji bo poprawiłeś mi humor ;D
PS. Nie widzę jakiegoś problemu żeby brać sobie katoliczkę za żonę.. chyba ze dla Ciebie to "Sodoma i Gomora" a KrK to od razu z góry potępienie ;)


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedz

Postautor: Puritan » 09 mar 2016, 16:41

Klaudia1234567890 pisze:Dzień dobry.
Kiedyś wspolzylismy z chlopakiem doslownie chwileczke. Wyspowiadalam sie z tego(chociaz powiedzialam ten grzech nieco ciszej)

Klaudia, widzisz? Ta wypowiedź to dowód na to, że spowiedź jest diabelskim wymysłem. To wstyd mówić obcemu mężczyźnie, że uprawiałaś seks. Ja bym się wstydził mówić o takich rzeczach nieznajomej osobie. Dlatego, aby ukryć swój wstyd powiedziałaś swój grzech tak, aby ksiądz tego nie usłyszał. Według nauki Kościoła katolickiego to się nazywa spowiedź świędokradzka. Ale W OGÓLE O TYM NIE MYŚL. Martw się tylko o to, aby podobać się Bogu, a nie czy ksiądz "zaliczył" tobie spowiedź. Bóg nienawidzi grzechu. Ale On kocha grzesznika i dlatego posłał swojego Syna na ten świat, aby każdy kto wyzna grzechy, odwórci się od nich i zaufa Chrystusowi, otrzymał zbawienie. Ciągle muslisz niewłaściwymi kategoriami. Katolicy i luteranie mylą się, że grzech trzeba wyznawać księdzu. Księża zwiedli ich, aby trzymać ich pod swoją kontrolą i aby nie opuścili ich zwiedzionych kościołów. Myśl o Jezusie, zapomnij o księżach i o sakramentach, które są wymysłem diabelskim służącym do ukrywania grzechów, zamiast do szczerego wyznawania ich przed Bogiem.

wisnia2168
Reformacja wzięła się od Lutra, którego poglądy tutaj przedstawiłem. Jeśli zaś poglądy Lutra uważasz za heretyckie to fajny jest poziom twojej wiedzy :lmao: Ja niczego nie będę wnosił do administracji bo poprawiłeś mi humor ;D

Przeklęty człowiek, który ufność pokłada w człowieku, nawet tak zacnym jak Luter.
PS. Nie widzę jakiegoś problemu żeby brać sobie katoliczkę za żonę..

Wiem że nie widzisz i dlatego trzeba odebrać Tobie możliwość pisania w tym dziale.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spowiedz

Postautor: kontousunięte1 » 09 mar 2016, 16:45

Puritan pisze:
wisnia2168 pisze:Spowiada się Bogu, ale człowiek posługujący jako "duchowny" (tj. prezbiter/biskup) ma władzę odpuszczania grzechów w imię Jezusa :)

Słyszałem, że 80% luteran w Polsce bierze sobie za żony katoliczki. Nie wiem kto umożliwił im pisanie w tym wątku, ale proszę moderatorów o zdrowy rozsądek i o odebranie możliwości głoszenia herezji w tym dziale. Dziękuję.

A co ma wspólnego spowiedź z małżeństwami luteran?
Trochę mnie dziwi,że zakładany jest wątek spowiedzi w dziale,gdzie gdzie katolicy nie mogą się wypowiadać.Dlaczego nas się pyta o ważność usznej spowiedzi? Jakaś podpucha czy co? Chyba w ogóle takie pytanie do jakiegoś księdza, w najgorszym razie na forum katolickim; może tam są jacyś duchowni czy znawcy tematu.

Spowiedź nie jest ważna. Do moich poprzedników dodam jeszcze: kiedy się idzie do spowiedzi nie należy kłamać. A ty kłamałaś,więc samo w sobie...dziwi mnie,że dorosła osoba ma takie wątpliwości. Człowieka mogłaś oszukać,ale Boga? Ksiądz ci odpuścił i pewnie odklepałaś jakąś zdowaśkę potem do komunii /świętokradztwo chyba z tym się wiąże,ale dopytaj katolików/. :-/

Wiem że nie widzisz i dlatego trzeba odebrać Tobie możliwość pisania w tym dziale.

To ja chyba też powinnam zmienić forum,albo w ogóle dac sobie spokój,bo mam coraz większy mętlik w głowie.Jak już my zaczniemy sobie do oczu skakać o to kto jaką żonę sobie bierze to ja nie wiem.
Im dalej w las tym....gorzej to widzę. Może w ogóle uznać,że luteranie to heretycy.
Ja wymiękam.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2016, 16:55 przez kontousunięte1, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
wisnia2168
Posty: 383
Rejestracja: 28 maja 2013, 21:18
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Lokalizacja: Świdnica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedz

Postautor: wisnia2168 » 09 mar 2016, 16:49

Puritian pisze:Przeklęty człowiek, który ufność pokłada w człowieku, nawet tak zacnym jak Luter.

Nie zmieniaj tematu. Reformacja zaczęła się od Lutra, wokół którego tak naprawdę pozniejsze wyznania się budowały. Czekam na twoją odpowiedz
Puritian pisze:Wiem że nie widzisz i dlatego trzeba odebrać Tobie możliwość pisania w tym dziale.

Proponuję zatem dyskusję w pokoju debat ;)

Nie wiem też co jest dziwnego w tych małżeństwach (nawet w twoich wyssanych z palca proporcjach) skoro luteranizm jest najliczniejszy z wyznań protestanckich i ma 70000 wiernych około, a reszta populacji(36mln) jest w KrK :)


Teza 62: Prawdziwym skarbem Kościoła jest najświętsza Ewangelia chwały i łaski Bożej.

Moja strona Jedynie Krzyż
https://www.facebook.com/JedynieKrzyz/
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedz

Postautor: Puritan » 09 mar 2016, 16:54

kontousunięte1, po twojej wypowiedzi wnioskuję, że nigdy katoliczką nie byłaś :)
Chodzi o to, że dylemat tego czy spowiedź była ważna czy świętokradzka to super ważny temat dla religijnych katolików. Ja się z tą kwestią męczyłem przez cały okres dojrzewania. Zawsze gnębiła mnie myśl czy Bóg zaakceptował moją modlitwę czy nie. Klaudia jest w podobnej sytuacji. Ona szuka kogoś, kto potwierdziłby, że wszystko jest OK. Ja też szukałem tego. Chciałem zapytać się jakiegoś biskupa, aby mi powiedział co mam robić, abym był zbawiony. Ale prawda jest taka, że biskup tego nie wie. Biskup sam nie jest zbawiony. A dlaczego Klaudia akurat tu zadała pytanie: może Bóg ją tutaj właśnie przyprowadził. Zobacz: jest tyle różnych miejsc w necie, a zadała pytanie właśnie tutaj. Tutaj, gdzie jest to jedno z bardzo nielicznych miejsc, gdzie może poznać prawdę. Czyż to nie zdumiewające?
Sprawa małżeństw z katoliczkami to taka mała dygresja od tematu. Ludzie, którzy mają zerowe rozeznanie duchowe, niech nie wypowiadają się w tym wątku w roli eksperta. Jak ślepiec zacznie prowadzić drugiego ślepca to obydwoje wpadną do dołu.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Spowiedz

Postautor: kontousunięte1 » 09 mar 2016, 17:03

Puritan pisze:kontousunięte1, po twojej wypowiedzi wnioskuję, że nigdy katoliczką nie byłaś :)
Chodzi o to, że dylemat tego czy spowiedź była ważna czy świętokradzka to super ważny temat dla religijnych katolików. Ja się z tą kwestią męczyłem przez cały okres dojrzewania. Zawsze gnębiła mnie myśl czy Bóg zaakceptował moją modlitwę czy nie. Klaudia jest w podobnej sytuacji. Ona szuka kogoś, kto potwierdziłby, że wszystko jest OK. Ja też szukałem tego. Chciałem zapytać się jakiegoś biskupa, aby mi powiedział co mam robić, abym był zbawiony. Ale prawda jest taka, że biskup tego nie wie. Biskup sam nie jest zbawiony. A dlaczego Klaudia akurat tu zadała pytanie: może Bóg ją tutaj właśnie przyprowadził. Zobacz: jest tyle różnych miejsc w necie, a zadała pytanie właśnie tutaj. Tutaj, gdzie jest to jedno z bardzo nielicznych miejsc, gdzie może poznać prawdę. Czyż to nie zdumiewające?
Sprawa małżeństw z katoliczkami to taka mała dygresja od tematu. Ludzie, którzy mają zerowe rozeznanie duchowe, niech nie wypowiadają się w tym wątku w roli eksperta. Jak ślepiec zacznie prowadzić drugiego ślepca to obydwoje wpadną do dołu.


Rację masz w tym,że dobrą katoliczką nigdy nie byłam. W ogóle nie interesowała mnie religijnośc,kazania wkurzały i często miałam ochotę przerwać i o coś zapytać,czy sprostować :roll: Żadne dodatkowe atrakcje w postaci pielgrzymek,procesji, dodatkowych mszy /poza obowiązkową w niedzielę,jak mama kazała,ale czasem na piwo z koleżanką chodziłam ;-) /...nie lubiłam i nie akceptowałam. Ale przecież chodziłąm na religię i coś tam wiem. Poza tym miałam ciotkę,prawdziwą fanatyczkę religijną,taki beton moherowy /dziś by można tak powiedziec ;-) /, to się nasłuchałam,oj się działo,bo i ona ode mnie się nasłuchała :rotfl:
OK, w sumie lepiej się zamknę. :P


Awatar użytkownika
MrSponge
Posty: 1616
Rejestracja: 26 lip 2013, 13:16
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Spowiedz

Postautor: MrSponge » 09 mar 2016, 17:19

Witaj w naszych skromnych, heretyckich progach. XP
Jeżeli nie zauważyłaś, jesteś na forum protestanckim.

Klaudia1234567890 pisze:Kiedyś wspolzylismy z chlopakiem doslownie chwileczke.

To bardzo niedobrze... :-/ Twój chłopak dostał to co chciał, a Ty...?
Chociaż dzisiaj to już nic pewnego i czasami dziewczyny inicjują...
Klaudia1234567890 pisze:Wyspowiadalam sie z tego(chociaz powiedzialam ten grzech nieco ciszej)

Dzięki Bogu masz świadomość grzechu i poczucie wstydu ("mówienie ciszej").
Klaudia1234567890 pisze:Pozniej sie troche piescilismy.

Hmm... Głaskaliście się po dłoniach? ;-)
Klaudia1234567890 pisze:Wczoraj bylam do spowiedzi . powiedzialam ze robilismy nie czyste rzeczy.

Nie robiliście "nieczyste rzeczy" tylko grzeszyliście po prostu i już. :-/
Klaudia1234567890 pisze:ksiadz Zapytal czy wspolzylismy. ja powiedzialam ze nie, pobiewaz chcialam sie wyspowuadac tylko z tych pieszczot.

Zawsze mnie to zastanawiało po co księża się pytają o to? Jakieś są widocznie dopuszczalne granice? Hmmm...

Pamiętaj jednak, że obowiązuje Cię tajemnica spowiedzi.
Klaudia1234567890 pisze:Czy mam uznana spowiedz?

Ale uznaną przez kogo - księdza? Pewnie tak, skoro Ci dał rozgrzeszenie...
Przez Boga? Jak masz wątpliwości, to sobie sama odpowiedz.
Klaudia1234567890 pisze:Prosze o pomoc . wariuje

Otwórz proszę Psalm 32 i czytaj...
Wiesz co Pan chce Ci powiedzieć?

Klaudia1234567890 pisze:Ale czy ta spowiedx byla wazna?

Klaudia, przepraszam że pytam, ale czy Ty jesteś osobą pełnoletnią?
Jesteś rzymską katoliczką? Rozmawiałaś na ten temat ze swoim spowiednikiem, księdzem, a może z kimś bliskim z tej wspólnoty?


Dz 4:12 BW: I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Ga 2:16 BW: wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.

Wróć do „Bezpieczny Kącik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości