Moje obecne położenie

Forum pod specjalnym nazdorem moderatorskim - odpowiedzi moderowane.
Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Moje obecne położenie

Postautor: Marcinw » 27 sie 2018, 16:21

Witam. Zacznę może od tego, że zmagałem się z nerwicą eklezjogenną. Podczas zmagania się z nerwicą nie wiedziałem, która religia jest prawdziwa (nie chodzi tu, który odłam chrześcijaństwa, ale która religia). Bałem się zrobić cokolwiek bo bardzo wiele rzeczy uważałem za grzech. Życie takie było dla mnie nie do zniesienia i postanowiłem zerwać ze swoją religijnością. Mimo, że żyję teraz tak jak większość społeczeństwa to czuję jednak odrazę do tego zlaicyzowanego społeczeństwa. W związku z tym izoluję się od ludzi (brak żadnych znajomych i przyjaciół, o dziewczynie nawet nie wspominając). Mam 27 lat i myślę o założeniu rodziny. Mógłbym przecież poddać się jakiejś terapii mający usunąć ten paniczny lęk przed piekłem i zadawać się z ludźmi wierzącymi. Tyle, że po odejściu od wiary nastały wątpliwości co do tego czy Bóg istnieje. Musiałbym jeszcze wiele przeczytać, obejrzeć i przemyśleć żeby dojść do wniosku czy Bóg jest czy też nie. Moja historia jest wiele dłuższa, więc napiszę w największym skrócie. Po skończeniu liceum ukończyłem szkołę policealną i jeden kurs, pracowałem tylko raz i to krócej niż 1 miesiąc. Rodzice naciskają abym wyszedł do ludzi. Wracając do tematu wiary. Co będzie jeśli po wielu przemyśleniach dojdę do wniosku, że Boga nie ma. Byłbym wtedy hipokrytą udającym wierzącego gdyż jak wcześniej wspominałem czuję odrazę do ludzi niewierzących. Mam do nich odrazę gdyż widzę jak oni żyją. Używki, dzikie imprezy, nihilizm seksualny i kompletny brak odpowiedzialności. Co powinienem zrobić najpierw. Ta samotność mnie dobija. Dodam jeszcze, że biorę leki przeciwdepresyjne przepisane przez psychiatrę i jestem z nim w stałym kontakcie.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje obecne położenie

Postautor: KAAN » 28 sie 2018, 10:00

Widzę że twój problem jest wprost wynikiem braku wiary. Próbowałeś być religijnym człowiekiem i w podświadomości wiedziałeś, że ciągle grzeszysz co spowodowało w tobie ciągły stres prowadzący do twojej nerwicy. Określamy to jako brak pokoju ducha i jest prostą konsekwencją religii w jakiej się wychowałeś, która opiera się o uczynkowość i sąd na podstawie prawa kościelnego.
Brak wiary chcesz wypełnić wiedzą o Bogu która w twoim zamyśle powinna doprowadzić do wiary, chcesz swoją wiarę oprzeć o wiedzę intelektualną, dowód materialny - intelektualny.
Początkiem twojego dochodzenia do równowagi duchowej i do prawdziwej wiary powinno być uwierzenie w świadectwo jakie Pan Bóg składa o sobie w historii, Słowie i stworzeniu i kiedy uwierzysz sercem, duchowo, nie tylko intelektem, to masz otwartą drogę do wiary, która może być początkiem twojego nowego życia. Szczególnym punktem tej wiary jest osoba Pana Jezusa, bez niego nie masz szans na poprawę swojej sytuacji. Bez wiary nie masz szans, bo Bóg świadczy w swoim Słowie że:

List do Hebrajczyków 11:6 Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje obecne położenie

Postautor: Marcinw » 28 sie 2018, 11:56

Sam rozmyślając sprawę istnienia Boga (czy pisząc obszerniej świata pozamaterialnego) doszedłem do wniosku, że w tym wypadku najprostsze metody są najskuteczniejsze. Wystarczy się pomodlić, a nie czytać opasłe tomy nt. istnienia Boga. Wystarczy jedynie poszperać w internecie, poczytać, żeby dojść do wniosku, która religia jest prawdziwa. Może dobrym pomysłem byłoby dołączyć do którejś wspólnoty protestanckiej i powiedzieć: "Szukam odpowiedzi na pytanie: która religia jest prawdziwa?". Dlaczego akurat taki pomysł? Żeby mieć większą motywację do poszukiwania. Depresja objawia się m.in. lenistwem, a sposobem na lenistwo jest kontakt z innym ludźmi. Historia mojej nerwicy była taka, że z początku byłem przekonany, że chrześcijaństwo jest tą właściwą drogą, ale potem zaczęły się pojawiać myśli typu: "Ale w Islamie, Judaizmie i w innych religiach też jest mowa o piekle". I to jest mój punkt wyjścia.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje obecne położenie

Postautor: KAAN » 28 sie 2018, 13:20

Marcinw pisze:Historia mojej nerwicy była taka, że z początku byłem przekonany, że chrześcijaństwo jest tą właściwą drogą, ale potem zaczęły się pojawiać myśli typu: "Ale w Islamie, Judaizmie i w innych religiach też jest mowa o piekle". I to jest mój punkt wyjścia.
Nie ma innej drogi niż wiara w Pana Jezusa i jego Słowo. Szukając na oślep nie znajdziesz właściwej drogi, musisz zaufać jedynemu Bogu jaki został przedstawiony w Biblii.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Idka
Posty: 42
Rejestracja: 03 paź 2009, 07:58
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: Lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje obecne położenie

Postautor: Idka » 28 sie 2018, 15:58

Marcinw pisze: Może dobrym pomysłem byłoby dołączyć do którejś wspólnoty protestanckiej i powiedzieć: "Szukam odpowiedzi na pytanie: która religia jest prawdziwa?". Dlaczego akurat taki pomysł? Żeby mieć większą motywację do poszukiwania. Depresja objawia się m.in. lenistwem, a sposobem na lenistwo jest kontakt z innym ludźmi. Historia mojej nerwicy była taka, że z początku byłem przekonany, że chrześcijaństwo jest tą właściwą drogą, ale potem zaczęły się pojawiać myśli typu: "Ale w Islamie, Judaizmie i w innych religiach też jest mowa o piekle". I to jest mój punkt wyjścia.

Nie sądziłam, że będąc członkiem KRK można nabawić się nerwicy eklezjogennej. Kiedyś na innym forum, wśród ludzi z odmiennego środowiska religijnego rozważaliśmy ten temat. Najwidocznej spaczona religijność wszędzie może spowodować zaburzenia depresyjno-lękowe.

Zgadzam sie w pełni z tym, co powiedział Kaan. Szukaj Zbawiciela nie religii prawdziwej. Wszak Chrystus nie założył zadnej religii, ale dał podwaliny pod kościół składający się z ludzi wierzących. Kościół, którego głową jest On Sam. Wiara jest darem otrzymywanym od Boga przez ludzi, którzy Go szukają. Wiara rodzi się ze słuchania, tym zaś, co się słyszy jest słowo o Chrystusie. ( Rzym 10:17)

Myślę, że dobrym pomysłem jest zbliżenie się do chrześcijan wierzących w Pana Jezusa. Wiele wspólnot ewangelicznych praktykuje czytanie i rozważania Słowa Bożego, np. w mojej obecnie rozpoczęliśmy omawiać Ks. Izajasza. To wzmacnia wiarę w Boga, daje też chęć do głębszych poszukiwań biblijnych. Zazwyczaj spotkania biblijne odbywają się na tygodniu, a Ty, Marcinie, masz dużo czasu do zagospodarowania. Warto wyjść z domu i starać się o nawiązanie relacji z innymi ludźmi, bo to pomoże Ci wyjść z obecnego marazmu. Antydepresanty pomagają tylko częściowo, a korzystałeś z psychoterapii? Najskuteczniej i najtrwalej może uzdrowić Ciebie Zbawiciel.


Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.
Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje obecne położenie

Postautor: Marcinw » 05 wrz 2018, 18:12

Kończąc temat chciałbym się zapytać jak znaleźć grupę spotkań biblijnych chrześcijan (pochodzę z Górnego Śląska)? Może udać się do konkretnego zboru i zapytać pastora?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje obecne położenie

Postautor: KAAN » 06 wrz 2018, 12:05

Na Śląsku jest dużo zborów braterskich, wejdź na stronę kwch.org i tam znajdziesz adresy zborów. Osobiście polecam Świętochłowice, tam działa szkoła biblijna i są kompetentni bracia żeby wyjaśnić ci na czym polega wiara chrześcijańska i zbawienie w Panu Jezusie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje obecne położenie

Postautor: biblijny » 06 wrz 2018, 21:13

Marcinw pisze:Kończąc temat chciałbym się zapytać jak znaleźć grupę spotkań biblijnych chrześcijan (pochodzę z Górnego Śląska)? Może udać się do konkretnego zboru i zapytać pastora?


Tak, udać się do konkretnego zboru, albo nawet dwóch-trzech zborów, i porozmawiać.
Bardzo trudno Ci polecić konkretną nazwę kościoła, ponieważ w chrześcijaństwie ewangelicznym zbory są niezależne od siebie, i w obrębie jednej denominacji możesz natrafić zarówno na zbory dobre jak i kiepskie.

Może napis, z jakiego miasta jesteś, wówczas będziemy Ci mogli powiedzieć coś więcej lub wskazać konkretną społeczność.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Marcinw
Posty: 49
Rejestracja: 26 mar 2018, 11:14
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje obecne położenie

Postautor: Marcinw » 07 wrz 2018, 19:09

biblijny pisze:
Marcinw pisze:Kończąc temat chciałbym się zapytać jak znaleźć grupę spotkań biblijnych chrześcijan (pochodzę z Górnego Śląska)? Może udać się do konkretnego zboru i zapytać pastora?


Tak, udać się do konkretnego zboru, albo nawet dwóch-trzech zborów, i porozmawiać.
Bardzo trudno Ci polecić konkretną nazwę kościoła, ponieważ w chrześcijaństwie ewangelicznym zbory są niezależne od siebie, i w obrębie jednej denominacji możesz natrafić zarówno na zbory dobre jak i kiepskie.

Może napis, z jakiego miasta jesteś, wówczas będziemy Ci mogli powiedzieć coś więcej lub wskazać konkretną społeczność.

Z Gliwic.


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje obecne położenie

Postautor: biblijny » 07 wrz 2018, 21:30

Chrześcijańska Wspólnota Zielonoświątkowa w Gliwicach
Chrześcijańska Wspólnota Zielonoświątkowa w Zabrzu

Jeśli chciałbyś zbory z innych tradycji, wówczas musiałbyś dojeżdżać nieco dalej.
Na uwagę zasługują wówczas: Kościół Chrześcijan Baptystów, Kościół Wolnych Chrześcijan.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Patka
Posty: 29
Rejestracja: 01 paź 2017, 19:31
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Kraków
O mnie: Pan Jezus jest największą miłością mojego życia, wierzę w Jego miłość i darmowe zbawienie przez wiarę.
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Moje obecne położenie

Postautor: Patka » 09 wrz 2018, 17:45

Wiesz, ja miałam też rózne przejscia już jako osoba, która poznała Jezusa i mogę powiedzieć, że to co leczy to Boża bezwarunkowa miłość, to samo też przyciąga nienawróconego człowieka do Jezusa i Boga Ojca, prawdziwa skrucha jest odpowiedzią na tę miłość przyjętą przez wiarę w oparciu o Słowo wielu błogosławieństw Ci życzę...



Wróć do „Bezpieczny Kącik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości