przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: vanity » 01 sty 2016, 18:22

kruszynka pisze:Tak jak nie jest prawdziwym tekst piosenki SDM bez słów : Twoje słowa, kiedyś, zobaczysz,
skażą cię na wieczną hańbę,
albo na wieczne potępienie.
Twoje słowa, głupcze, skażą cię
na wieczną śmierć.
To, że je wykasujemy, ukryjemy przed własnym wzrokiem nie sprawi, że nie istnieją.


To teraz wyklad z szarosci, eklektyzmu, ktory kazdy (a moze nie ?) w swoim zyciu stosuje.
Sa melodie w muzyce, ktore sa piekne, ale tekst je dyskredytuje. NIejeden docenia muzyke rasistowskich zespolow takich jak Honor, ale nie zgadza sie z ich przeslaniem.
Podobnie z tekstami, mozna sie wspiac na wyzyny, a jednym zdaniem zradykalizowac przeslanie pod ktorym niewielu sie podpisze. Co nie zmienia faktu, wysokiego poziomu dziela. Stad istnieja pojecia okrajania czy kompilacji.

Jezus wniosl bardzo wiele dla cywilizacji swa postawa milosci, zyczliwosci, warto go nie raz cytowac, a to, ze sie gubil w slowach i raz mowil o chowaniu miecza, a pozniej o sprzedaniu plaszcza i kupieniu jednego nie dyskwalifikuje piekna, ktore wniosl.
Zabojstwo, cierpienie nie jest rownoznaczne z wieczna hanba i potepieniem.
Wieczna hanba i potepienie to wlasnie slowa, ktorych artysta z SDM powinien sie bac.

Aczkolwiek nalezaloby wykropkowac przerwy, co jest detalem, ktory mozna zlozyc na karb zaniedbania albo lewactwa, ktoremu o wiele blizej do open source, niz do kapitalistycznego copyrights.

Probuj dalej, masz potencjal, a to ze go zaslaniasz (tak jak konformistyczne ciagoty) nieudolnie listkiem figowym subtelnej pruderii czy neutralnosci, nie znaczy, ze go nie widac.
Nie zapala sie swiatla i nie stawia pod korcem.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: kruszynka » 01 sty 2016, 18:24

Samolub.
Przeczytałam Twój wpis kilkanaście razy i.....szczęka mi opadła.
Nie ma bowiem nic do dodania.
To opowieść o pokorze.
wszelkie poznanie i Dary Boże zsyła i ześle, ale po co inne dary skoro miłość jest najwiekszym darem. Inne mogą ziścić się tylko w chwale Bożej i dla niej. Wiec znaku zadnego nie bedzie dla pseudo magików.

Nooo, ja nie mogę się z Tobą nie zgodzić


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: kruszynka » 01 sty 2016, 18:40

Podobnie z tekstami, mozna sie wspiac na wyzyny, a jednym zdaniem zradykalizowac przeslanie pod ktorym niewielu sie podpisze.

No to już wiem czemu wykasowałeś w swoim podpisie to co wykasowałeś. Nie podpisujesz się.
Co do reszty Twojego postu: Właśnie za posty które piszesz Cię lubię.
Zdziwiony?
To próżność. Lubiłam inteligencję aż tak, że zasłaniała mi prawdę. Tobie nadal zasłania. Uwierz, ona nie ma nic do rzeczy.
Jezus wniosl bardzo wiele dla cywilizacji swa postawa milosci, zyczliwosci,

Dobry trop
Probuj dalej, masz potencjal, a to ze go zaslaniasz (tak jak konformistyczne ciagoty) nieudolnie listkiem figowym subtelnej pruderii czy neutralnosci, nie znaczy, ze go nie widac.
Nie zapala sie swiatla i nie stawia pod korcem.

Vanity. Mam za duży dystans do siebie, by Twoje komplementy mogły zadziałać. :)

Edit: dodam coś co właśnie, przez te parę minut jeszcze przyszło mi do głowy, Vanity. Nigdy dotąd nie modliłam sie o Ciebie. Jeżeli masz zarzuty, to ten zarzut jest właściwy. Czemu tak atakujemy ludzi na forum?
Mam takich znajomych w realu i.....jakoś więcej cierpliwości przejawiamy? Brak wyobraźni :P
Ostatnio zmieniony 01 sty 2016, 18:49 przez kruszynka, łącznie zmieniany 1 raz.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: Samolub » 01 sty 2016, 18:41

Vianity, ta muzyka zle na Ciebie wpylwa, tak samo jak Katolicyzm wplynal na postrzeganie Boga. Bo tego ze jestes wartosciowym czlowiekim nie da się zanegowac. Brak tylko pewnosci, czyli tak jak napisal Kaan tylko Bóg może Ci pomóc. Zastanów się co musialoby się wydarzyć abyś uwierzył. Jesli chcesz to wypisz Twoje przemyślenia.

Kruszynka, dzieki za zrozumienie tego co chciałem przekazać


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: vanity » 01 sty 2016, 19:49

kruszynka pisze:Lubiłam inteligencję aż tak, że zasłaniała mi prawdę. Tobie nadal zasłania. Uwierz, ona nie ma nic do rzeczy.


Potrzeba bezpieczenstwa zaslania prawde, a nie potrzeba inteligencji, ona to jedna ze skladowych poznania i skutecznej obrony prawdy, inteligencja (nie megalomania) i godnosc (nie pycha) to sol tej ziemi.

Samolub pisze:Zastanów się co musialoby się wydarzyć abyś uwierzył.


Wierzyc ? Na pewnym poziomie juz niejeden chocby z tego forum nie musi wierzyc, bo wie, ze bog jest, ale jednoczesnie w porywach czuje, ze jego perfekcyjnosc/bezblednosc, wszechwiedza to mit, z reszta trudno wierzyc w cos co podwaza sama biblia ;-) , no i trudno sie zgodzic z niewolnictwem czy eksterminacjami, a takze akceptacja dla zla i wysylaniem zlych duchow na chociazby Saula.
Zastanow sie co musialoby sie stac, zebys sie otrzasnal z cukierkowych chrzescijanskich nakladek na boga, kreowanych masowo i intensywnie na tym forum.
Muzyka to piekno, to dotyk z innego wymiaru, to narkotyk.
Katolicyzm juz dawno pochowalem, aczkolwiek sa katoliccy czesciowi dekonstruktorzy jak papiez Franciszek czy Pawlukiewicz, ktorych odwage cenie o wiele bardziej niz pseudobuntownikow protestanckich pastorow. Nie polecam az takich ograniczen, od nich tak jak i od Washera mozna cos dobrego wyciagnac.

KAAN ? Ten gosc... (CIACH)
*Bez wycieczek personalnych prosimy.
MrSponge



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: kruszynka » 01 sty 2016, 19:57

aczkolwiek sa katoliccy czesciowi dekonstruktorzy jak papiez Franciszek czy Pawlukiewicz, ktorych odwage cenie o wiele bardziej niz pseudobuntownikow protestanckich pastorow.

Możesz rozwinąć? Chodzi mi o pochwałę tej odwagi....


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: Samolub » 01 sty 2016, 20:15

Nie przekonałeś mnie =D
Vanity lubię Cię ^_^


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: vanity » 01 sty 2016, 20:32

Knockout :) https://www.youtube.com/watch?v=_s9oqoP61Xg

http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/ ... ,id,t.html
http://gosc.pl/doc/2761390.Papiez-Zdarz ... -modlitwie
http://wyborcza.pl/1,75477,18923168,pap ... rects=true
"Jest mi wstyd. Bóg płacze"
http://natemat.pl/67315,papiez-francisz ... jest-dobry
http://gosc.pl/doc/2097026.Papiez-Franc ... a-stolowce
http://www.nacjonalista.pl/2015/02/22/p ... edliwosci/
http://wgospodarce.pl/opinie/20634-glos ... i-ubostwie
"biskup nie może mieć psychiki księcia"
"niesprawiedliwość rodzi przemoc, której żadna policja, wojsko czy tajne służby nie są w stanie powstrzymać"

Czy to tylko PR ? Watpie.

Samolub
Szacun za szczery nick, probe mediacji i zmiekczanie atmosfery, jazde po kapitalizmie, unszacun za niegdysiejszy pojazd po Arieli.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: hmhmm » 01 sty 2016, 20:50

@vanity
Szczerze mówiąc za dużo tych linków. Nie wchodzę, bo wolę czytać Twoje słowa.
"Jak to jest napisane: Jak piękne stopy tych, którzy zwiastują dobrą nowinę!"
Dopóki oczywiście nie zaczyna się wojna o sprawiedliwość. Z resztą wojna ze złem rodzi tylko więcej zła. Ja kogoś słowem, ktoś mnie pięściami, to ja kogoś maczugą, to ktoś mnie z łuku, i tak dalej. Rozwój może jest, ale za jaką cenę? I w jaką stronę...


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: Samolub » 01 sty 2016, 21:46

Jaki pojazd po Arieli ? To że jej wyłożyłem kawę na lawę. Ci co ją oszukali że weszła na ateizm bazowali na jej słabych pobudkach i je wykorzystali. Zamiast powiedzieć jaka była Prawda to wszystko zwaliła na Protestantyzm oraz na Boga. Jakby trzymała się Ewangelii a nie swojej pożądliwości to Ewangelia sukcesu by jej nie przetrawiła. Bo Ewangelia sukcesu polega na tym że okradają wiernych i pokazują że mają pieniądze, a wierni obserwują że to dobre ! Bo się szczęści i oni na podstawie beznadziejnych trików i skojarzeń jak w reklamie Wizira myślą że będą też żyli lekko ? Bo oszuści żyją lekko z okradania tych którzy szukają tych samych korzyści. A Apostołowie mówią to dosadnie wprost, że Duch Boży dał im rozeznanie i żeby uważać i słuchać. Rozumiesz że to pycha, że przed tym ostrzegali Ewangeliści, ale co Ariela uważała że to narzekanie ludzi, tylko ja współczuje tym Pastorom którzy ostrzegają ! Dlaczego, bo oni wiedzą że ludzie będą na nich szczać... to nie chodzi o to że taki Pastor/Wierny głosi to dla pieniędzy czy żeby się wybić. Lepiej umyć ręce jak Piłat i jechać do Egiptu się opalać, o tym jest Ewangelia. Jak myślisz tylko o sobie to nic nie widzisz i Jezus to dla Ciebie tylko slogan, a uwierz że przez taką posługę też rodzi się zrozumienie i wszelkie Dary Boże do Zbawienia potrzebne.

Więc nie mów mi że jechałem po Arieli, to ona jechała po Protestantach i po Bogu, zamiast jechać do guru swoich Ewangelii sukcesu na FB i im wygarnąć. Ja bym tak zrobił, ale teraz nawet nie ma czasu na to bo haruje w Szwecji, rodzi się tylko nienawiść i widać że sam szatan w tym ma konkretne zyski. Jaki tu widzisz pojazd człowieku ? Chwile pojazdu i jest dobrze, jeszcze tłumacze na czym to polega, jakby mi ktoś tak powiedział to bym po rękach całował i wiedział że to z dobrego serca.

No comment z tą Ariela to wymyśliliście, bo ja współczuje takich ciężkich sytuacji, szczególnie że naiwność nie jest zła. Wiem tylko, że jakaś pobudka ją musiała zgubić. Taaa to straszne, że tak łatwo można przegrać jedną bitwę. Ale trzeba wstać i wrócić do Ewangelii, a nie do baśni. Chyba łatwo wyciągnąć z tego lekcje, bo o tym w Biblii jest tak wiele napisane że trzeba ślepoty...



Vanity, ale własnie ten zwodziciel Franciszek robi to tylko dlatego że takich jak Ty jest więcej których KrK wyniszczył. No i dostosowują się jaki oni maja związek z Chrystusem ? Ty tego nie rozumiesz ? Mówisz że Katolicyzm Cię zniszczył ale Franciszek Ci się podoba. Widzisz to jest Babilon, dzień dobry.

No i wychodzi na to że Ty znów propagujesz anty Ewangelie a potem na Boga zrzucisz winę ? Że Ewangelia zła ! Takie rzeczy chyba dzieci kumają !
Weź lepiej przykład z Jacooba (z forum) który ma 15 lat a nawet Ewangelizuje w internecie ludzi i wielu ludzi nawrócił. Znajdź mi nastolatka tak mądrego jak On u ateistów czy katolików! Albo, idź spróbuj, posmakuj marności ludzi. Prawdę pisał Jan, Piotr, Paweł, Jakub, Juda że owoce tego są złe, a upadek i piekło jest bardzo bliskie dla nich, sam ich umysł stał się piekłem własnych braków, pożądań, kompleksów, nienawiści, a wkrótce i nienawiści do Boga. Ta wszetecznica- KRK też za to odpowiada, tak jak za wszelkie tajne towarzystwa bo sama tak postępowała więc ludzie inni nauczyli się robić to samo. Tłumaczyłem to na forum i nie mam zamiaru tłumaczyć, to jest upadłość ohyda dla Boga, a Ty to popierasz... ?

Co do kapitalizmy, to nie ma idealnych systemów politycznych i kapitalizm nie jest ani dobry, ani zły. Najlepszy system polityczny to jest Niebo =D
A sam socjalizm ma wiele z założeń chrześcijańskiego życia i wspólnoty, ale jakoś nie wypalił na gruncie poza chrześcijańskim czy mieszanym czy bez Boga. Czyli jest to kolejna piękna teoria która najczęściej kończyła się totalitaryzmem. A Lenin to też dziecko KRK, bo on się nie mylił że banki czy jakieś grupki okradają czy ciemiężą ekonomicznie narody. Wszystka ohyda nawet ta z którą dziś Kościół walczy urodziła się na jej łonie i uczynkach. A na świecie jest wiele regionów w których niewierni prowadzili państwa i nic takiego się nie stało.
I zginą z ręki ujeżdżanej Bestii ! Nie kłóć się bo taka jest Prawda, chcesz popierać Franciszka to miłej zabawy życzę.
Że obiad zjadł na stołówce :lol-above: lol... w celu ? :lmao: No nie spodziewałem się tego po Tobie =D że jeszcze masz ochotę wracać do KRK


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: vanity » 02 sty 2016, 00:17

Samolub
Kawe na lawe ? Wlasne wygodne interpretacje zaistnialych wydarzen dostosowane do selektywnego swiatopogladu.
Jak znam Ariele to nia nie kierowala pycha, a brala zbyt powaznie biblie i boga, rozumiesz ? Zbyt powaznie i w tym tkwi caly szkopul chrzescijanstwa, ze nie nalezy tego brac az tak serio/literalnie, ale do takich wnioskow dochodzi sie po latach, gamie doswiadczen oraz szczerosci wobec siebie i boga. Problem wszystkich wiernych polega na tym, ze wszelakie wnioski jakie wyciagaja pozbawione sa jednego, nigdy nie obwiniaja boga za zaniedbania i nigdy ewangelii za szerzenie naiwnosci, a obwiniaja slabszych, czyli ofiary, bo oni sa pod reka i raczej bezbronni bo obnazeni.
Zawsze tak bylo jest i bedzie, co powoduje, ze trudno rozmawiac z ludzmi, ktorzy sa subiektywni i ograniczeni w ocenie niesprawiedliwosci i wyzysku.
Wczytujesz sobie rzeczy, ktore nie maja miejsca. Jakies rzekome moje powroty do KrK, to juz pachnie urojeniami na bazie glebokich fobii, a to powazny objaw.
Odcinam sie wyraznie od katolicyzmu i moje podejscie/zmiana podejscia do boga nie ma prawie nic wspolnego z katolicyzmem i tak jak moge nie lubic jakiegos zawodnika, tak doceniam kunszt jego zagrania, nawet jesli jeden z nich byl pod publiczke.
Franciszek mimo, ze stoi na czele wielkiej korporacji wyzyskujacej ludzi, odpowiedzialnej za wiele zbrodni, to robi cos wielkiego i za to sie nalezy czesciowy szacunek, za korekte biegu historii, za pewna walke z systemem. Podobnie moge zacytowac wartosciowy werset z bhagavadgity i czy to znaczy, ze jestem krisznowcem ? Tu chodzi o promocje godnych postaw, a nie machiny, ktora to wszystko nakreca.
Podam ekstremalny przyklad bo operujesz na bardzo niskim poziomie, ale to przychodzi z wiekiem, ten dystans, ktorego nie masz. Jesli szatan powiedzialby, ze mleko jest biale, to mialbym zaprzeczyc ? A ty bys zaprzeczyl ? :lol:
Obok akcji Franciszka i Pawlukiewicza, moge zacytowac George'a Carlina, Noam'a Chomskyego, Prabhupada, Marka Twaina, Sun Tzu, Paula Washera, Zenona Korostenskiego, George Orwella i czy to znaczy ze jestem katolo-ateisto-anarcho-baptysto fanem big brothera ?
Podrasuj poziom bo szkoda mi czasu na elementarne rzeczy.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: Samolub » 02 sty 2016, 01:13

No widzisz, to dobrze że o tym szczerze piszesz. Nie może być tak że jedni cieszą się i piją kawkę, a inni umierają za wiarę, albo tracą prace.
Może to dotyka Protestantyzmu bo nikt tu w Jeuropie nie wie, że w Afryce ludzie za wiarę giną i często własnie rozumieją Ewangelie doskonale.
Zawsze powinno być tak, że wszyscy ręce na pokład i jak bracia i siostry cierpią to trzeba ich ratować, tak samo w przypadku pracy zbór mógłby pomagać tym którzy mają z nią problemy. Niestety jeśli wkrada się egoizm to chrześcijaństwo staje się takim wygodnickim trybem życia, a jak komuś się nie uda to powinien się zastanowić czy źle nie postępuje. Odwrotnie, Ewangelia mówi że cierpienia i prześladowania oraz ataki świata mogą dotykać własnie tych najbardziej oddanych. skoro prześladowania dotykają ich bo jest w nich Chrystus to czy aby nie przyjmując pod dach takiego podróżnego, odwiedzając chorego nie odwiedzamy Chrystusa?

A kiedy ja napisałem, że nie ma wyzysku Vanity !! ? sam pracowałem w różnych miejscach i takie zjawisko, szantaż w korporacjach czy zmowy milczenia występują. Okey Ty głosisz relatywizm i nihilizm, bo dobrze wiesz co się dzieje =D
Nie mów o dojrzałości, bo chodzi ci o uniknięcie ucisku ;D czyli zły przykład chrzescijan różnej maści Cię zakopał.
No ale przecież mógłbyś ofiarę z łaski przyjąć :lmao:


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: vanity » 03 sty 2016, 01:58

Samolub
Dobrze, ze upominasz sie o najslabszych, pietnujesz wygodnictwo, ale dalsze obserwacje ida coraz gorzej.
Jaki relatywizm ? A nihilistyczna nuta jest oczywista reakcja na istnienie tego systemu zaprojektowanego na izolacje i ekstremalne cierpienie.
Proponuje sztuke przetrwania z humanitaryzmem, pewien dystans do religii i biblii, nacisk na zbieranie doswiadczen, wchodzenie w hardcore'y dla poszerzenia horyzontow, prace u podstaw, docenianie milosiernej strony boga, ktora bez watpienia istnieje, nie zgadzam sie z jej destrukcyjna i kaprysna strona, cenie pragmatyzm i redukcje cierpienia w ramach moralnosci, nie za wszelka cene.
Cierpienie dla samego cierpienia by moc sie szczycic przesladowaniami to wyniszczajaca glupota, marnowanie talentu, niewydawanie owocu, cierpienie dla zachowania estetyki, oslepiania zła jest chwalebne o ile da sie wygrac i ma sie zasoby, jesli nie, to trzeba manewrowac,organizowac sie w grupy, przegrupowywac w partyzantke, a nie dac eksterminowac wrogowi.

Szantaze i zmowy milczenia, demoniczna opresja z tym zwiazana, to jest cos tak oczywistego,a jednoczesnie niewygodnego w swiecie chrzescijanstwa, ktore glosi wolnosc w Chrystusie, ze generuje mnostwo borderline'ow ktorych na tym forum jest na pęczki.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: hmhmm » 03 sty 2016, 11:59

vanity
Twoja psychoanaliza jest godna podziwu. Natomiast w oczywisty sposób widać, że Twój świat jest mroczny, zły, szary i pełen różnego rodzaju zagrożeń. Piszesz o obowiązującym systemie, jakbyś w ogóle nie potrafił się w nim odnaleźć. Wykorzystać jego słabych i mocnych stron dla dobra własnego i innych. Zdajesz się być mścicielem, który chce rozwalić sprzyjający innym system dlatego, że został przez niego odrzucony.

To oczywiste, że ludzie potrzebują gromadzić się razem dla wspólnego dobra. Ktoś rządzi, kto inny wykonuje fizyczną prace, jeszcze kto inny dba o wspólne bezpieczeństwo. Buntowanie się dla samego buntowania wskazuje tylko na to, że jednostka stawia siebie ponad ogółem, nie na żadne szczególne zdolności, czy poznanie.

Przesadna psychoanaliza, jakby pobudzona strachem o utrzymanie własnej integralności. Groźby, subtelnie przemycona obietnica zemsty, a następnie wypieranie się tego, twierdzenie, że inni to papierowe lwy i jednocześnie pozorna troska o najbiedniejszych. Generowanie uwagi dla samej uwagi i próba eliminacji autorytetów. Zrzucanie winy na wszystkich innych, brak odpowiedzialności za swoje własne czyny i usprawiedliwianie ich eliminacją zła. Słowem dekonstrukcja pożytecznego systemu tworząca kolejne totalitarne patologie.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: przesłanie dla rządzących i ludzi władzy

Postautor: Samolub » 03 sty 2016, 13:09

vanity pisze:Samolub
Dobrze, ze upominasz sie o najslabszych, pietnujesz wygodnictwo, ale dalsze obserwacje ida coraz gorzej.
Jaki relatywizm ? A nihilistyczna nuta jest oczywista reakcja na istnienie tego systemu zaprojektowanego na izolacje i ekstremalne cierpienie.


Wcale tak nie jest, izolacja wobec czego? Wobec swiata, ale zapominasz chyba o tym że Jezus powołał swój Kosciół... owszem to może kogoś zblokować bo to bardzo silny argument, że będzie zdany tylko na łaskę świata i relacje indywidualną z Bogiem który puki co jest w "ukryciu"
Niestety zaskoczę Cię, Jezus powiedział o pocieszycielu oraz o swoim Kościele wyraża się jasno. Obietnica jaką składa ma pokrycie, Jezus dotrzymuje swojego słowa. Bóg dotrzyma słowa również wedle Proroctw, głupstwem byłoby to że Proroctwa wypełniają się, a nie miałyby wypełnić się końcowe obietnice Proroctw ! :lmao: Tym bardziej znaczy to że obietnica się dokona

Biblia Warszawska: Objawienie św. Jana 22 pisze:22:6 I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego, aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać.
22:7 I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi.


Więc jeśli czarne Proroctwa zaczęłyby się wypełniać... to znaczy że obietnica też wypełni się w swoim czasie.

vanity pisze:[
Proponuje sztuke przetrwania z humanitaryzmem, pewien dystans do religii i biblii, nacisk na zbieranie doswiadczen, wchodzenie w hardcore'y dla poszerzenia horyzontow, prace u podstaw, docenianie milosiernej strony boga, ktora bez watpienia istnieje, nie zgadzam sie z jej destrukcyjna i kaprysna strona, cenie pragmatyzm i redukcje cierpienia w ramach moralnosci, nie za wszelka cene.


Czyli proponujesz w pewnym sensie wyhamowanie zmierzania do celu? Dystans do Biblii... czemu :O
Własnie wchodzenie w "hardcore'y" i poszerzanie horyzontów równa się z rozmywaniem ugruntowania czy rozpraszaniem. A nawet towarzystwo czy to co robimy ma duży wpływ na Naszą Osobę i to o czym myślimy. Dzielenie stron i aspektów Boga to błąd, a ocena pod kątem jakiekos cierpienia ziemskiego z życiem wiecznym czy kształtem Duchowym jest zwykłym cieniem przedmiotu. Zresztą nie wiem skąd takie założenia, Bóg nie chce cierpienia nawet Ziemskiego, ewentualnie w ostateczności... inna sprawą jest działanie szatana, ale i to nie jest zasadą bo mając zaufanie w Bogu on nie pozwoli na jego działanie :lmao:


vanity pisze:Cierpienie dla samego cierpienia by moc sie szczycic przesladowaniami to wyniszczajaca glupota, marnowanie talentu, niewydawanie owocu, cierpienie dla zachowania estetyki, oslepiania zła jest chwalebne o ile da sie wygrac i ma sie zasoby, jesli nie, to trzeba manewrowac,organizowac sie w grupy, przegrupowywac w partyzantke, a nie dac eksterminowac wrogowi.

Szantaze i zmowy milczenia, demoniczna opresja z tym zwiazana, to jest cos tak oczywistego,a jednoczesnie niewygodnego w swiecie chrzescijanstwa, ktore glosi wolnosc w Chrystusie, ze generuje mnostwo borderline'ow ktorych na tym forum jest na pęczki.


Znowu o cierpieniu ! :O Może porozmawiajmy o radości, obfitości i szczęściu ? Hmm ?
Oczywiście że nie ma tylu zasobów, dlatego o zasoby prosimy Boga i On jest źródłem zasobów które tracimy dla Niego. Czyli na chwałę Bożą


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości