Chojecki-Kowalski w polityce

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: artur403 » 05 maja 2016, 18:10

Czy para P. Chojecki - M. Kowalski to nadzieja dla Polaków? Dla narodowców?
A może zagrożenie? Mam na myśli ich działalność polityczną.
Bo w sensie religijnym nie ma o czym mówić. Kowalski jest katolikiem, a Chojecki raczej antykatolikiem.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Samolub » 05 maja 2016, 18:44

Nadzieja to Chrystus nie narodowcy x D


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Puritan » 06 maja 2016, 09:50

artur403 pisze:Czy para P. Chojecki - M. Kowalski to nadzieja dla Polaków? Dla narodowców?
A może zagrożenie? Mam na myśli ich działalność polityczną.

Dla narodowców to raczej nie, bo RN usunął Kowalskiego z władz partii.
Nie podoba mi się ton wypowiedzi Kowalskiego, który publicznie używa wulgaryzmów odnośnie swoich przeciwników politycznych.
Trudno mówić o byciu nadzieją czegokolwiek, gdy ktoś nie potrafi kontrolować swojego języka.

Zagrożeniem są zdrajcy ojczyzny PO-Nowoczesna-PSL oraz ich wyborcy. Dziwi mnie, gdy widzę ewangelicznych chrześcijan, którzy głosują na ewidentnych złodziei, a niestety znam wiele takich przypadków.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Norbi » 07 maja 2016, 20:08

Puritan pisze:Nie podoba mi się ton wypowiedzi Kowalskiego, który publicznie używa wulgaryzmów odnośnie swoich przeciwników politycznych.
Trudno mówić o byciu nadzieją czegokolwiek, gdy ktoś nie potrafi kontrolować swojego języka.


Jest jaki jest
Moim zdaniem nie tyle "nie kontroluje języka", lecz czyni to świadomie.
I w pewnym sensie dobrze bo przekaz jest jasny i klarowny.
Daleko mi do narodowcow, lecz Pana Mariana szanuję ponieważ jest politykiem z krwi i kości, bezpośrednim z zasadami, czego o większość polityków powiedzieć nie można...


Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Lord Vajler » 09 maja 2016, 21:22

Lubię oglądać ich programy. Cenię Mariana Kowalskiego. Fakt, że zrezygnował z wyborów do sejmu pokazuje, że jest człowiekiem honoru (odrzucając ofertę Kukiza miał możliwość być "jedynką" z list partii KORWiN). Ciekawe jest to, że pastor Chojecki promował Kowalskiego, teraz raczej Kowalski promuje go. Plusem jest to, że przez ten kanał (i czasopismo) wielu Polaków będzie miało szansę dowiedzieć się na czym polega Ewangelia, poznają błędne doktryny katolicyzmu, chociaż bezwzględność pastora Chojeckiego może mocno zrazić niektórych. Co do pastora Chojeckiego to trzeba przyznać, że ma spore rozeznanie jeśli idzie o duchowość naszego narodu.


Awatar użytkownika
Kamilzon
Posty: 769
Rejestracja: 04 lut 2012, 20:08
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Ciężkowice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Kamilzon » 05 cze 2016, 14:04

Wtrącając swoje trzy grosze.
Kiedyś to Mariana słuchałem w ciemno tj. nie analizowałem jego wypowiedzi, Marian jest typowym karierowiczem któremu się nie udało wejść do sejmu (tak wiem sam zrezygnował z kandydowania u Kukiza). Powodem całego tego rozłamu w RN było to że Kowalski pertraktował z Ozjaszem a Winnicki i Bosak z Kukizem.
Teraz krytycznie podchodzę do działalności p. Kowalskiego i całego RN. Po pierwsze śmieszył mnie ten cały ich sojusz z KORWiN-em dlaczego? A dlatego że liberalizm jest wrogim systemem dla nacjonalizmu. Po drugie marginalizowanie przez nich innych organizacji narodowych takich jak Autonomiczni Nacjonaliści i NOP.

A co do Chojeckiego to zwykły krzykacz. Sam się zowie antykatolikiem a popiera największą katolicką partię w Polsce. Jest ekstremalnym Rusofobem, I popiera obecność wojsk USA na Terenie RP.


"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Awatar użytkownika
Lord Vajler
Posty: 1001
Rejestracja: 17 sty 2010, 22:21
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: Wałbrzych
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Lord Vajler » 02 lip 2016, 16:55

Gdyby Marian był karierowicze to by startował z list KORWiN, a tego nie zrobił. Liberalizm wrogiem nacjonalizmu? A to nacjonalista nie może mieć liberalnych poglądów na gospodarkę? Nawet w Polsce byli takowi jak Rybarski czy Heydel. Autonomiczni nacjonaliści jak nazwa wskazuje chcą działać niezależnie, na swoim lokalnym terytorium. Co do NOP to ciężko z nimi współpracować skoro tak hejtują RN. Wystarczy obejrzeć wpisy Gmurczyka na Facebooku.

Owszem Chojecki udzielił kiedyś w wyborach poparcia PiSowi, ale czy był wówczas lepszy wybór? Sam wtedy na nich głosowałem tylko dlatego, że ówczesnej partii Korwina nie zarejestrowali we wszystkich okręgach. W obecnych wyborach z Marianem popierali narodowców z list partii KORWiN, więc nie można powiedzieć, iż popierają całkowicie PiS. W swoich odcinkach potrafią też mocno pocisnąć tą partię.


Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Realista » 02 lip 2016, 21:47

Przedstawiciele planktonu politycznego, których można zmieścić w budce telefonicznej.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Thor » 03 lip 2016, 12:23

artur403 pisze:Czy para P. Chojecki - M. Kowalski to nadzieja dla Polaków? Dla narodowców?
A może zagrożenie? Mam na myśli ich działalność polityczną.
Bo w sensie religijnym nie ma o czym mówić. Kowalski jest katolikiem, a Chojecki raczej antykatolikiem.

Oglądałem i czasami nadal oglądam tych panów na ich kanale na yt "idź pod prąd". I powiem tak. pastor Chojecki to prześmiewca, kpiarz, drwiarz, szyderca zarówno z katolików, jak i z prostestantów tych, którzy róznią się w jakiejś kwestii od jego prywatnego kościoła. Chojecki to promotor neoliberalizmu, który jest sprzeczny z duchem Ewaneglii, ale i duchem ST. Chojecki to zagorzały zwolennik propagaowania i rozpowszechniania noszenia broni po ulicy. Nawet ma kanał na facebooku z zdjęciami z bronią. Facet jest po prostu zakochany po uszy w broni i możłiwości strzelania. Podobnie Kowalski. Kowalski to narodowiec i neoliberał również. NIe moja "bajka". Może gdy wyrośnie pokolenie wychowane w szkole w duchu korwinizmu, to wtedy ci panowie, ich pomysły zostaną wdrożone w pełni w życie. Ja mam nadzieję, że już nie dożyję tych czasów panowania diabła. A jak dożyję, to wtedy wyjadę za granicę.

obecnie w polskim społeczeńswie narodowcy i tacy ektremiści neoliberalni raczej nie mają szerokiego poklasku. może z 5% może trochę więcej. jest to więc margines. To jest taka sama ekstrema jak wojujący komuniści z różnych grup kanapowych i to zraża ludzi. A swoją drogą, ktoś tu wspomniał o NOP. neofaszyzm w czystej postaci. Aż dziw bierze, że ktokolwiek z chrześcijan może się tym zachwycać.


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: kontousunięte1 » 03 lip 2016, 12:37

Thor pisze:
artur403 pisze:Czy para P. Chojecki - M. Kowalski to nadzieja dla Polaków? Dla narodowców?
A może zagrożenie? Mam na myśli ich działalność polityczną.
Bo w sensie religijnym nie ma o czym mówić. Kowalski jest katolikiem, a Chojecki raczej antykatolikiem.

Oglądałem i czasami nadal oglądam tych panów na ich kanale na yt "idź pod prąd". I powiem tak. pastor Chojecki to prześmiewca, kpiarz, drwiarz, szyderca zarówno z katolików, jak i z prostestantów tych, którzy róznią się w jakiejś kwestii od jego prywatnego kościoła. Chojecki to promotor neoliberalizmu, który jest sprzeczny z duchem Ewaneglii, ale i duchem ST. Chojecki to zagorzały zwolennik propagaowania i rozpowszechniania noszenia broni po ulicy. Nawet ma kanał na facebooku z zdjęciami z bronią. Facet jest po prostu zakochany po uszy w broni i możłiwości strzelania. Podobnie Kowalski. Kowalski to narodowiec i neoliberał również. NIe moja "bajka". Może gdy wyrośnie pokolenie wychowane w szkole w duchu korwinizmu, to wtedy ci panowie, ich pomysły zostaną wdrożone w pełni w życie. Ja mam nadzieję, że już nie dożyję tych czasów panowania diabła. A jak dożyję, to wtedy wyjadę za granicę.

obecnie w polskim społeczeńswie narodowcy i tacy ektremiści neoliberalni raczej nie mają szerokiego poklasku. może z 5% może trochę więcej. jest to więc margines. To jest taka sama ekstrema jak wojujący komuniści z różnych grup kanapowych i to zraża ludzi. A swoją drogą, ktoś tu wspomniał o NOP. neofaszyzm w czystej postaci. Aż dziw bierze, że ktokolwiek z chrześcijan może się tym zachwycać.

Dawniej też oglądałam kilka odcinków tego kanału.
Mam bardzo podobne zdanie do twojej powyższej wypowiedzi.
Nie mogę pojąć, jak można tak promować zbrojenia /już go na fb wyłączyłam, bo to wstyd, aby mnie utożsamiano z wpisami tych panów :-( /.
Piszesz, że "wyjedziesz za granicę", cóż, mnie czasami też zdarza się tak myśleć, ale pytanie brzmi: dokąd? Już wszędzie jest źle albo jeszcze gorzej niż tu. :roll: ;-)
Ostatnie zdanie twojego wpisu, jak dla mnie - pełna zgoda i ogromne zdziwienie, że nikt z chrześcijan nie reaguje i wprost temu panu nie powie, że jest anty przykładem chrześcijanina.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: KAAN » 03 lip 2016, 16:22

Thor pisze:Ja mam nadzieję, że już nie dożyję tych czasów panowania diabła. A jak dożyję, to wtedy wyjadę za granicę.
Jak dożyjesz to nigdzie nie uciekniesz, zagranicą też będzie :D


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: betme » 04 lip 2016, 00:02

Chojecki to typ lubiący poklask, ale kurierowiczem nie jest, już dawno byłby posłem z ramienia PiS. Nie sądzę że nawołuje do nienawiści, broń ma służyć do samoobrony. Zaś Kowalski jako narodowiec jest trzeźwo myślący facet, łatwo odnajduje się w debacie publicznej a prawo do posiadania broni jest normalnym postulatem wolnego czlowieka.
Owszem, obydwaj wyglądają na ekscentrykow i szydercow, jednak dzięki temu przybliżają zgubionemu społeczeństwu wiele niewypowiedzianych prawd. Ogólnie więc doceniam ich zaangażowanie. Z ich strony dla chrześcijaństwa absolutnie nic nie zagraża. Wizerunkowo? Zależy jak patrzeć, nich prezentują silnych chrześcijan, niech ktoś inny prezentuje miłosiernych i spolegliwych.


Awatar użytkownika
Thor
Posty: 332
Rejestracja: 20 gru 2008, 18:20
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska, Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: Thor » 04 lip 2016, 09:38

betme pisze:Nie sądzę że nawołuje do nienawiści, broń ma służyć do samoobrony...
Owszem, obydwaj wyglądają na ekscentrykow i szydercow, jednak dzięki temu przybliżają zgubionemu społeczeństwu wiele niewypowiedzianych prawd.


Po pierwsze, szyderca nie wejdzie do królestwa niebieskiego, no chyba że się wyspowiada, ale nie jest to wizytówka, która powinna być udziałem wierzącego, zgodzisz się ze mną?
po drugie odnośnie broni. postulat wolności człowieka oraz noszenia broni przez każdego wykracza poza biblię. jesteśmy zobowiązani badać sprawy jak się mają i odrzucać to co szkodzi zwłaszcza na masową skalę.
Chojecki wzoruje się na USA i się zachwyca dostępem do broni tam. Tymczaem rok w rok ginie w wyniku broni palnej ok. 35 tys. osób, a były dekady że 2x więcej niż obecnie. 75 tys. osób zostaje ofiarą niesmiertelną (postrzelenie). Łącznie więc ponad 100 tys. osób rocznie doznaje uszczerbku z pwoodu łatwego dostępu do borni palnej. W ciągu życia jednego pokolenia (70 lat) ok 7 MILIONÓW osób doznało uszczerbku z powodu broni palnej w USA, a ponad 2 MILIONY ZGINĘŁO. Przecież to są liczby jak na wojnie. I to w kraju, który uznaje się za chrześcijańsko-bliblijny. Na prawdę chcielibyście takiej rzezi w Polsce?


"Dlaczego więc teraz Boga wystawiacie na próbę, wkładając na uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my sami nie mieliśmy siły dźwigać" (Dzieje 15,10)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: kontousunięte1 » 04 lip 2016, 10:08

Czytając wpis Thora "wpadł" mi do głowy Psalm 127: "Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie" itd.Parafrazując: mogę sobie kupić armatę, pokoje zmienić w skład broni, ale nic mi to nie da, jeśli Bóg zechce inaczej. Jak zechce, to mnie obroni, a jak będzie mój czas to i cegła w drewnianym kościele może mi na głowę spaść.
Broń to nic dobrego, u mnie budzi sprzeciw, nie znoszę przemocy w jakiejkolwiek formie, chociaż wcale się nie zarzekam, że gdyby ktoś chciał skrzywdzić dzieci /a już moje szczególnie/....to lepiej niech się ma ten ktoś na baczności :mrgreen: XP


derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chojecki-Kowalski w polityce

Postautor: derko » 04 lip 2016, 12:56

Chojecki + polityka + wiara = ? :puppyeyes:
Trzeba przyznać, ze młodzi "wierzący patrioci" to dla Chojeckiego taka platforma do kariery politycznej.
Posłuchałem trochę tzn, "nauczania w zborze". 2/3 "nauczanie" to sianie "patriotyczne", skrajnie prawicowe manipulowanie młodymi słuchaczami. Masakra. :O

:roll: :)



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości