Marsze równości

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: marioosh666 » 04 sie 2019, 09:50

wesz pisze:PS: Biblijni zatrzymali się na epoce Nowego Testamentu - tj. pózna starożytność - wyobraz sobie, Heleno, chirurgów operujących na podstawie anatomii Galena.

Akceptacja homoseksualizmu to nie jest żaden postęp jak chcą lewacy, czyli wrogowie Boga, ale krok w tył. Wystarczy poczytać mitologie starożytnych cywilizacji. Tam nawet bogowie romansowali ze sobą. Niektórych ciągnęło do swoich matek. Kazirodztwo było OK. Wszystkie możliwe dewiacje i zboczenia do wyboru i do koloru. W kwestiach cywilizacyjnych szczyt osiągnięć mamy za sobą. Teraz postęp wymaga cofnięcia się.


Są ludzie i moderatorzy...
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: He.Lena » 04 sie 2019, 12:03

KAAN pisze:
He.Lena pisze: Co Bog mowi slowami Biblii ja wiem.
Chcialam dowiedziec sie, co zrobilby kazdy z was, gdyby syn lub corka zostaly dotkniete taka przypadloscia. Pewnie sie nie dowiem, ale to tez jest jakas odpowiedz.
A co to ma wspólnego z nauką Słowa Bożego? Pytanie jest czysto teoretyczne i ustawiające odpowiadającego w niewłaściwym miejscu. Dzieci osób wierzących mają lepszą opiekę duchową i są dobrze zabezpieczone przed różnego rodzaju dewiacjami w tym i homoseksualizmie. Homoseksualizm, wbrew homopropagandzie jest przypadłością nabytą, spowodowaną złym wychowaniem. Czynniki biologiczne mają tu znacznie mniejsze znaczenie. Z homoseksualizmu można się wyleczyć. Moje dzieci od małego mają kształtowaną swoją osobowość; dziewczynki jako dziewczynki i chłopcy jako chłopcy, w dziewczynkach kształtowana jest kobiecość, a w chłopcach męskość i to przynosi dobre efekty. Nie ma sensu zadawanie takich pytań jakie ty zadajesz.

Nie wiem w jakiej rzeczywistości żyjesz, ale chyba każdy, przeciętny obywatel, żyjący trochę dłużej niż kilka lat wie i przynajmniej słyszał, że dzieci wychowywane nawet przez najporządniejszych, bogobojnych rodziców mogą obrać drogę księżowsko-pastorską, a brat lub siostra wyrośnie na złodzieja, narkomana, bandziora-krótko mówiąc. W tym momencie sugerujesz winę rodziców za złe czyny dzieci.
Dzieci osób niewierzących mają także doskonałą opiekę, a czytając dalsze wpisy w dyskusji chyba należy tylko współczuć tym dzieciom, które mają tą "opiekę duchową z rózgą w garści". :-(


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: Sara » 04 sie 2019, 12:23

Tak,to tez Słowo Boże. Bóg kazał wybić kobiety, mężczyzn i dzieci. Zrobił to z konkretnego powodu- chronił naród żydowski. Nie znaczy to, że Bóg pochwala mordowanie.Biblię trzeba czytać od początku i ze zrozumieniem, a objawienie jest progresywne. A śmierć z punktu widzenia Boga jest czym innym, niż z naszego, ludzkiego punktu widzenia. Boża sprawiedliwość to nie ludzka sprawiedliwość.Kim ty jesteś,że chcesz się kłócić z Bogiem i Jego postanowieniami?
Na czym niby ma polegać Twoja wiara i w co wierzysz? W "swojego" boga, którego ukształtowałeś sobie na swój obraz i podobieństwo? Bo tak łatwiej?
To nie TY tworzyłeś świat i NIE TY ustanawiasz prawa. Bóg może wszystko i Jego wyroki są niepodważalne. A śmierć nie jest końcem,poza tym On daje życie i On ma prawo je odbierać-kiedy chce, i jak chce. Bóg nikogo nie krzywdzi, a śmierć może być zyskiem. Co my tam wiemy...

Nie ośmielę się podważać Słowa Bożego. Nie chcę wierzyć w "swoich bogów", bo tak łatwiej i można usprawiedliwić sobie swój grzech. Nie będę "przebierać" w Biblii jak w kartoflach- to mi się podoba,a to wyrzucę do kosza.


Czytaj Pismo ze zrozumieniem, postudiuj trochę.Ofiary BYŁY POTRZEBNE,bo tylko krew zmazywała grzech. Od kiedy Jezus stał się ofiarą i przelał krew na krzyżu, ustała ofiara za grzechy ze zwierząt- bo Jego krew raz na zawsze przez wiarę oczyściła tych, którzy wierzą w Niego, od grzechów.

Żeby być zbawionym, musisz narodzić się na nowo z Ducha Chrystusowego. na razie z tego,co czytam, daleki jesteś od Boga.


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: Sara » 04 sie 2019, 12:32

Homoseksualizm, wbrew homopropagandzie jest przypadłością nabytą, spowodowaną złym wychowaniem.


Niestety, nie :( Chciałabym, aby tak było,ale znam bogobojne rodziny,które wychowywały dzieci w Panu,a i tak wyrosły na homoseksualistów. Dorosłe dzieci same wybierają swoją drogę, grzeszą, nie chcą iść za Jezusem. Nie jest prawdą, że za pomocą "dobrego wychowania"można "zabezpieczyć"dzieci przed homoseksualizmem. Tu nie mogę się zgodzić, bo krzywdzisz w ten sposób złymi posądzeniami wiele dobrych, Bożych rodzin, które dotknęło to nieszczęście (oskarżenia o "złe wychowanie"). Wierzący rodzice takich dzieci będę wtedy żyć z takim piętnem wstydu i pod ostrzałem tylu zarzutów, że "bracia i siostry"z takimi poglądami (że to ich wina ,bo źle wychowali,albo widocznie w ich domu było coś nie tak) mogą ich sprowadzić na drogę goryczy i upadku.Czasem środowisko przyczynia się do wyboru homoseksualizmu, ale czasem...NIE.

Diabeł daje złe pożądania w odpowiedzi na czyjś grzech.Dorosłe dzieci osób wierzących mają wolną wolę i wcale nie muszę chcieć iść za Jezusem. Nie oskarżajmy z góry ich rodziców o "zły wpływ" na dzieci.

Wiem, że homoseksualizm to grzech. Wiem, że to efekt grzechu i odrzucenia Jezusa przez grzesznika.Jednak często ci ludzie (homoseksualiści- znam paru)nie mają poczucia,że sobie to akurat...wybrali.Oni to czują. Niektórzy próbują z tym walczyć. Diabeł daje im złe pożądliwości - ale to nie musi być koniecznie ich wybór. Tak jak czasem człowiek grzeszy i zostaje dotknięty chorobą, np. rakiem (nie znaczy to,że każda choroba to efekt grzechu- ale zdarza się i o takim przypadku piszę). Czy ten człowiek świadomie wybrał tego raka?Nie. On wybrał grzeszny styl życia i oto efekt. Tak samo ma się sprawa z homoseksualistami.Oni nie wybrali tego, ale ponoszą konsekwencje wyboru grzechu i odrzucenia Jezusa.U nich akurat tak- czemu?Nie wiem. Bóg wie. Wierzę w to, że jeśli odwrócą się od swoich grzechów i wybiorą Jezusa, Bóg może ich uzdrowić ze złych pożądliwości i przywrócić normalność.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2019, 12:40 przez Sara, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: KAAN » 04 sie 2019, 12:39

wesz pisze:1 Samuela 15:
1 Potem rzekł Samuel do Saula: «To mnie posłał Pan, aby cię namaścić na króla nad swoim ludem, nad Izraelem. Posłuchaj więc teraz słów Pana. 2 Tak mówi Pan Zastępów: Ukarzę Amaleka za to, co uczynił Izraelitom, jak stanął przeciw nim na drodze, gdy szli z Egiptu. 3 Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły».

Czy to w ogóle może być Słowo Boże?.
To jest Słowo Boże.

Ja z taką prymitywną koncepcją boga nie chcę mieć do czynienia.
Ty masz prymitywną koncepcję boga, Bóg przedstawia się w Biblii inaczej niż ty myślisz.
Albo to że do przebłagania bóstwa potrzeba ofiary i to ofiary z człowieka! (Jezusa)
Znowu przebija z twoich słów prymitywne wyobrażenie przebłagania. Biblia przebłaganie pokazuje w sposób inny niż tu sugerujesz.
Spróbujcie poszukać Boga gdzie indziej niż w Biblii - np. w przyrodzie, w drugim człowieku,
W przyrodzie i w człowieku widać potężną moc działania Boga Stwórcy, chrześcijanie widzą to, a czy ty widzisz?
.. a nie trzymajcie się bazgrołów z epoki brązu.
Trzymamy się Słowa Bożego a nie prymitywnych idei ateistów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: KAAN » 04 sie 2019, 12:47

He.Lena pisze:Nie wiem w jakiej rzeczywistości żyjesz, ale chyba każdy, przeciętny obywatel, żyjący trochę dłużej niż kilka lat wie i przynajmniej słyszał, że dzieci wychowywane nawet przez najporządniejszych, bogobojnych rodziców mogą obrać drogę księżowsko-pastorską, a brat lub siostra wyrośnie na złodzieja, narkomana, bandziora-krótko mówiąc. W tym momencie sugerujesz winę rodziców za złe czyny dzieci.
Nie wiem w jakiej rzeczywistości ty żyjesz, ale każdy rozsądny człowiek wie, że homopropaganda to jedno wielkie kłamstwo i manipulacja, ilość dzieci które mają problemy biologiczne z seksualnością jest malutka w porównaniu z wyhodowanymi przez homopropagandę homoseksualistów mentalnych. To są ludzie skrzywieni psychicznie.
He.Lena pisze:Dzieci osób niewierzących mają także doskonałą opiekę, a czytając dalsze wpisy w dyskusji chyba należy tylko współczuć tym dzieciom, które mają tą "opiekę duchową z rózgą w garści". :-(
Nie mają doskonałej opieki, chodzi o opiekę duchową; rodzice którzy akceptują homo kulturę (antykulturę) mają duże szanse skrzywić swoje dzieci. Wierzący rodzice uczą swoje dzieci o tym, że praktyki homoseksualne to obrzydliwy grzech.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: marioosh666 » 04 sie 2019, 13:22

He.Lena pisze:(...) dzieci wychowywane nawet przez najporządniejszych, bogobojnych rodziców mogą obrać drogę księżowsko-pastorską, a brat lub siostra wyrośnie na złodzieja, narkomana, bandziora-krótko mówiąc.

Lewacy często roztaczają taką wizję, że oni się wychowali w normalnych rodzinach, a jak się człowiek przyjrzy to zazwyczaj był alkoholizm, przemoc i różne patologie. O tym co się działo w domu Biedronia dowiedzieliśmy się niedawno i trochę przez przypadek. Poznałem lepiej jeszcze kilka osób. To nie są szczęśliwy ludzie. Z tym, że zamiast wybrać się na terapię wolą psuć życie innym. Często nieświadomie. A co do wychowania w tej samej rodzinie i innych efektach to też nie jest takie proste. Kształtują nas konkretne doświadczenia. Nie dom jako całość.
Sara pisze:Tak jak czasem człowiek grzeszy i zostaje dotknięty chorobą, np. rakiem (nie znaczy to,że każda choroba to efekt grzechu- ale zdarza się i o takim przypadku piszę). Czy ten człowiek świadomie wybrał tego raka?Nie.

Choroba czy doświadczenia odbierane przez nas jako złe nie zawsze są efektem grzechu. Czasem Bóg chce nam coś przez to powiedzieć. I tak trzeba na to patrzeć. Często zrozumienie przychodzi po latach. Znam wiele osób, które zachorowały na raka i dopiero zaczęły doceniać swoje życie, rodzinę i to co mają. Często przewartościowały swoje życie. Szkoda, że tak późno... Powinienem zachorować 10 lat wcześniej. - Taki tekst usłyszałem.


Są ludzie i moderatorzy...
wesz
Posty: 25
Rejestracja: 07 lis 2018, 22:01
wyznanie: Ateista
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: wesz » 04 sie 2019, 13:51

Sara pisze:Tak,to tez Słowo Boże. Bóg kazał wybić kobiety, mężczyzn i dzieci. Zrobił to z konkretnego powodu- chronił naród żydowski.

Saro, jakże Stwórca rodzaju ludzkiego mógłby wybrać sobie uprzywilejowaną grupkę a resztę ludzi odrzucić, a Amalekitów przekląć i skazać na unicestwienie? Jak możesz wierzyć w plemienną religię Starego Testamentu? :-(

Sara pisze: Kim ty jesteś,że chcesz się kłócić z Bogiem i Jego postanowieniami?
Toż to wymysł, a nie Słowo Boże.

Sara pisze: Na czym niby ma polegać Twoja wiara i w co wierzysz? W "swojego" boga, którego ukształtowałeś sobie na swój obraz i podobieństwo?
A Izraelici otrzymali objawienie od Boga, a nie tworzyli go na swój obraz? Jeszcze raz chcę zaznaczyć: Stary Testament jest historią zbrodni popełnianych na ościennych ludach przez Izraelitów i ich urojonego Jahwe. Jahwizm to zbrodnicza ideologia, a nie prawdziwy kult.
Sara pisze: To nie TY tworzyłeś świat i NIE TY ustanawiasz prawa. Bóg może wszystko i Jego wyroki są niepodważalne.

Być może, ale prawdziwym Stwórcą z pewnością nie jest zbrodniarz Jahwe.

Sara pisze: Nie ośmielę się podważać Słowa Bożego. Nie chcę wierzyć w "swoich bogów", bo tak łatwiej i można usprawiedliwić sobie swój grzech.
Jaki grzech ja usprawiedliwiam. To Ty usprawiedliwiasz zbrodnie Izraelitów popełniane z rozkazów Jahwe.


Sara pisze: Żeby być zbawionym, musisz narodzić się na nowo z Ducha Chrystusowego.
Kto wciąż rodzi się na nowo, ten ciągle pozostaje dzieckiem.

Sara pisze: na razie z tego,co czytam, daleki jesteś od Boga.
W życiu nie skrzywdziłem żadnego człowieka. Nikt nie wie jak zbliżyć się do Boga. Ludzie wymyślili masę religii, by spróbować się doń zbliżyć. Nie sądzę, by wiara w Biblię miała wpływ na zbawienie. Wierzę, że albo Bóg (który jest Wszechświatem) daje człowiekowi najwyżej stuletnie życie tu na ziemi i na tym historia człowieka się kończy (co wydaje mi się bardziej prawdopodobne), albo każdy kiedyś przed Nim stanie, w ten sposób oczyści się ze swoich niedoskonałości i będzie mógł żyć wiecznie, bez względu w co wierzył.


Sara
Posty: 1753
Rejestracja: 09 gru 2009, 10:10
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: Sara » 04 sie 2019, 14:23

Saro, jakże Stwórca rodzaju ludzkiego mógłby wybrać sobie uprzywilejowaną grupkę a resztę ludzi odrzucić, a Amalekitów przekląć i skazać na unicestwienie? Jak możesz wierzyć w plemienną religię Starego Testamentu? :-(



A on odpowiedział: «To są rogi, które przygniotły Judę, <Izraela> i Jeruzalem». ... do narodów, które was ograbiły: «Kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka.
16 Tak więc Pan zawładnie Judą jako swoim dziedzictwem w Ziemi Świętej i wybierze sobie znów Jeruzalem. 17 Zamilknij, wszelkie ciało, przed obliczem Pana, bo już powstaje ze świętego miejsca swego"-Objawienie


Toż to wymysł, a nie Słowo Boże.

Bo T Y tak mówisz? Mam wierzyć Tobie,a nie Słowu Bożemu,Biblii..? A kimże Ty jesteś? Bogiem?

A Izraelici otrzymali objawienie od Boga, a nie tworzyli go na swój obraz? Jeszcze raz chcę zaznaczyć: Stary Testament jest historią zbrodni popełnianych na ościennych ludach przez Izraelitów i ich urojonego Jahwe. Jahwizm to zbrodnicza ideologia, a nie prawdziwy kult.


Nie, Izraelici nie tworzyli sobie "boga"- nawet chcieli (cielce),ale Bóg ich za to ukarał. Ten Prawdziwy....
Wiele razy Izraelitom nie podobały się wyrocznie Pana. Gdyby sobie "stworzyli boga", to byliby chyba bardziej z Niego zadowoleni, nie sądzisz? Nadal nie rozumiesz, czemu Bóg chronił narod wybrany przez Siebie.I nie pamiętasz, że spośród nich narodził się Jezus- Jego matka z ciała była Żydówką. No i ciągle przykładasz ludzką miarę do Bożych wyroków.

Jaki grzech ja usprawiedliwiam


Homoseksualizm.I seks pozamałżeński. Obydwa Bóg potępił.
Kto wciąż rodzi się na nowo, ten ciągle pozostaje dzieckiem.


Do nowego życia w Bogu rodzi się człowiek RAZ.
„A był człowiek z faryzeuszów imieniem Nikodem, dostojnik żydowski. Ten przyszedł do Jezusa w nocy i rzekł mu: Mistrzu! Wiemy, że przyszedłeś od Boga jako nauczyciel; nikt bowiem takich cudów czynić by nie mógł, jakie Ty czynisz, jeśliby Bóg z nim nie był. Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się? Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić”. [Ewangelia Jana 3,1-7]

W życiu nie skrzywdziłem żadnego człowieka


Ojej....śmiałe stwierdzenie. Mam prawie 50 lat, wiele osób zraniłam- żałuję.Męża, dzieci, rodziców...znajomych,kolegów...przyjaciół. Zdarzyło mi się. Nie znam NIKOGO,kto choć raz kogoś w życiu by nie skrzywdził. Ty lepiej bliskich popytaj, co oni na to. Krzywdzimy nieopacznym słowem, postawą, głupim,nieprzemyślanym zachowaniem....musimy sobie nieustannie nawzajem wybaczać i o wybaczenie prosić. Często z głupoty lub nieświadomie,czasem jednak świadomie, ze złych pobudek...różnie. Bo jesteśmy grzesznymi ludźmi. Oczywiście żyjąc w Bogu stajemy się coraz
lepsi (powinniśmy),ale nigdy tu na ziemi nie osiągniemy doskonałości.


Nikt nie wie jak zbliżyć się do Boga


II Księga Kronik 19:11: Wyszedł przeto naprzeciw Asy i rzekł do niego: Słuchajcie mnie, ty Aso i wy wszyscy Judejczycy i Beniaminici! Pan jest z wami, jeżeli wy jesteście z nim, a jeżeli go szukacie, pozwoli wam się znaleźć, lecz jeżeli go opuścicie i On was opuści; Psalmu 24:4: Kto ma czyste dłonie i niewinne serce, Kto nie skłania duszy swej ku próżności i nie przysięga obłudnie; Księgi Izajasza 1:16: Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić!; Księgi Jeremiasza 4:14: Obmyj ze zła swoje serce, Jeruzalem, abyś było wybawione! Jak długo będziesz przechowywać w swoim wnętrzu zbrodnicze swoje zamysły?; Trenu 3:57: Zbliżyłeś się do mnie, gdy cię wzywałem. Mówiłeś: Nie bój się!; Księgi Zachariasza 1:3: Lecz powiedz im: Tak mówi Pan Zastępów: Nawróćcie się do mnie — mówi Pan Zastępów — a Ja zwrócę się do was — mówi Pan Zastępów; Księgi Malachiasza 3:7: Od dni waszych ojców odstępowaliście od moich przykazań i nie przestrzegaliście ich. Nawróćcie się do mnie, wtedy i Ja zwrócę się ku wam — mówi Pan Zastępów. Lecz wy pytacie: W czym mamy się nawrócić? (Biblia Warszawska);
Zbliżcie się do Boga, a zbliży się do was. Obmyjcie ręce, grzesznicy, i oczyśćcie serca, ludzie o rozdwojonej duszy.Jak.4.7

Zbliżyć się do Boga można tylko przez Jezusa Chrystusa, którego krew oczyszcza wierzących w Niego od grzechów. Bóg jest święty,czysty i sprawiedliwy-grzesznik nie może się do niego zbliżyć, dopóki sam się nie oczyści. W Jezusie jest to możliwe.

Jak więc możemy znać drogę?» 6 Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. (J.14). Nie ma "wielu dróg do Boga"- Jezus jedynie jest Drogą, Prawdą i Życiem. Będą niestety ludzie, którzy pójdą na wieczne potępienie- ci,którzy odrzucają prawdę i Jezusa.

Musisz narodzić się na nowo w Chrystusie. Uwierz w Niego i oddaj Mu swoje życie.


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: He.Lena » 04 sie 2019, 16:08

marioosh666
He.Lena pisze:
(...) dzieci wychowywane nawet przez najporządniejszych, bogobojnych rodziców mogą obrać drogę księżowsko-pastorską, a brat lub siostra wyrośnie na złodzieja, narkomana, bandziora-krótko mówiąc.

Lewacy często roztaczają taką wizję, że oni się wychowali w normalnych rodzinach, a jak się człowiek przyjrzy to zazwyczaj był alkoholizm, przemoc i różne patologie. O tym co się działo w domu Biedronia dowiedzieliśmy się niedawno i trochę przez przypadek. Poznałem lepiej jeszcze kilka osób. To nie są szczęśliwy ludzie. Z tym, że zamiast wybrać się na terapię wolą psuć życie innym. Często nieświadomie. A co do wychowania w tej samej rodzinie i innych efektach to też nie jest takie proste. Kształtują nas konkretne doświadczenia. Nie dom jako całość.


Ja was, drodzy forumowicze, naprawdę nie rozumiem. I przyznam się, że zaczynam się bać chrześcijan. Czytając i słuchając niektórych czuję się zagrożona z powodu poglądów.
Przede wszystkim chyba w genach macie potępianie każdego, kto ośmieli się wyrazić swoje zdanie, a nie jest ono odzwierciedleniem waszego.
Następnie macie potwornie krzywdzącą innych ludzi tendencję do dopowiadania tego, czego autor/ka wpisu nie sugeruje.
Już sama nazwa, jaką się tu posługujesz: "lewacy" jest mocno obraźliwa i niesmaczna. Nie każdy, kto ma inne zdanie jest lewakiem.
Nie wiem jaką wizję lewacy roztaczają, bo się tym nie interesuję. A alkoholizm, przemoc (rózga!), patologiczne rozmnażanie się itd. są domeną raczej prawicowców. I ja się z tym czujesz?
Nie wiem o Biedroniu nic poza tym, że rządził w Słupsku i to rządził bardzo dobrze (brat z rodziną tam mieszka i nikt złego słowa nie powie na tego człowieka). Osobiście, a żyję kikadziesiąt lat, nie znam szczęsliwych ludzi.
W każdej rodzinie jakaś łata psuje idealny wizerunek. Mogę powiedzieć jedno. Moi rodzice to bogobojni ludzie, katolicy. Ja i moje rodzeństwo zostaliśmy wychowani bez bicia, jedynie tłumaczeniem, wyjaśnianiem, rozmowami, dobrym słowem. Wszyscy mamy już własne rodziny i dzieci. Powielamy przykład rodziców. Wszyscy wyrośliśmy na porządnych ludzi, jesteśmy wykształceni, nasze dzieci też. Nie ma patologii w zrozumieniu tu sugerowanym.
Nie trzeba nikogo bić, aby wytłumaczyć mu co jest dobre, a co złe. O duchowości też wiemy bez bicia i dyscyplinowania.

Mając odmienne zdanie wcale nie napisałam, ani nawet nie sugerowałam, że popieram GRZECH, ale tak tu się odbiera nawet współczucie dla odmiennych preferencji.
KAAN, dziwne to, że z dziećmi swoimi rozmawiasz o dewiacjach. W mojej rodzinie jakoś nie było potrzeby, bo każdy wie, że dziewczynka to dziewczynka, a chłopiec to chłopiec. Tak się też złożyło, że moja córka w dzieciństwie wychowywała się wśród chłopców i raczej lalkami nie bawiła się wcale. Kiedy dorosła w naturalny sposób założyła normalną rodzinę.

Mnie nie przeszkadzają ludzie o odmiennych poglądach czy preferencjach, dopóki nie epatują tego publicznie, nie nakłaniają innych do swoich poglądów i zachowań. Co robią między sobą w swoich sypialniach nie obchodzi mnie, chociaż brzydzę się tym.
O wiele bardziej jestem zbulwersowana gwałtami i wykorzystywaniem dzieci przez księży.


marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: marioosh666 » 04 sie 2019, 16:18

Z tym biciem czy raczej karceniem to jest kwestia czasu, kiedy rozmowy do dziecka jeszcze nie docierają. Później raczej trzeba rozmawiać. Jak komuś się karcenie przypomni za późno, a wcześniej pozwalał na wszystko to mu dziecko zamiast zmięknąć zhardzieje, bo przecież nie można przesadzić, więc się odpuszcza i efekt jest przeciwny do zamierzonego.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: KAAN » 05 sie 2019, 00:36

He.Lena pisze:Ja was, drodzy forumowicze, naprawdę nie rozumiem. I przyznam się, że zaczynam się bać chrześcijan. Czytając i słuchając niektórych czuję się zagrożona z powodu poglądów.
To normalne, jak wierzysz temu co wygadują w telewizji, albo wypisują w GW to można się przestraszyć normalności. Dla tego pokręconego świata normalność jest nienormalna bo zagraża istnieniu zła.
Przede wszystkim chyba w genach macie potępianie każdego, kto ośmieli się wyrazić swoje zdanie, a nie jest ono odzwierciedleniem waszego.
To co piszesz śmierdzi lewacką narracją, jak coś nie pasuje do tej ideologii to natychmiast leci oskarżenie o nienawiść, nietolerancję, faszyzm i inne takie bzdury.
Następnie macie potwornie krzywdzącą innych ludzi tendencję do dopowiadania tego, czego autor/ka wpisu nie sugeruje.
No własnie robisz to przeciwko czemu występujesz, to też metoda obecnej antykultury; ciągłe oskarżanie o najgorsze rzeczy i motywy.
Już sama nazwa, jaką się tu posługujesz: "lewacy" jest mocno obraźliwa i niesmaczna. Nie każdy, kto ma inne zdanie jest lewakiem.
To jak działasz na tym forum dokładnie odpowiada lewackiej działalności w przestrzeni publicznej, nawet to twoje święte oburzenie to stały element tej narracji.
Nie wiem jaką wizję lewacy roztaczają, bo się tym nie interesuję.
Moze się nie interesujesz ale tego słuchasz i oglądasz, bo wykazujesz taką samo argumentowanie i przejawiasz podobny sposób komentowania.
A alkoholizm, przemoc (rózga!), patologiczne rozmnażanie się itd. są domeną raczej prawicowców. I ja się z tym czujesz?
No właśnie to jest przykład lewackiego gadania. Możesz na swoim zdaniu wiele się nauczyć o lewactwie jak nie wiesz co to jest.
Nie wiem o Biedroniu nic poza tym, że rządził w Słupsku i to rządził bardzo dobrze (brat z rodziną tam mieszka i nikt złego słowa nie powie na tego człowieka). Osobiście, a żyję kikadziesiąt lat, nie znam szczęsliwych ludzi.
No pewnie, święty gej.
. O duchowości też wiemy bez bicia i dyscyplinowania.
O czym można się przekonać z twoich postów... tak to rozumiem :) .
że popieram GRZECH, ale tak tu się odbiera nawet współczucie dla odmiennych preferencji.
Tu właśnie jest twoje wychowanie duchowe; współczucie dla grzechu.
KAAN, dziwne to, że z dziećmi swoimi rozmawiasz o dewiacjach.
Moje dzieci rozmawiają ze mną o wszystkim, maja do mnie zwufanie i uzyskają odpowiedź stosownie do ich wieku.
W mojej rodzinie jakoś nie było potrzeby, bo każdy wie, że dziewczynka to dziewczynka, a chłopiec to chłopiec.
A co z tym współczuciem dla grzechu który tu eufemistycznie nazwałaś preferencją?
Mnie nie przeszkadzają ludzie o odmiennych poglądach czy preferencjach, dopóki nie epatują tego publicznie, nie nakłaniają innych do swoich poglądów i zachowań.
Mnie też nie przeszkadzają w tej sytuacji, ale grzech nazywam grzechem a nie preferencją.

O wiele bardziej jestem zbulwersowana gwałtami i wykorzystywaniem dzieci przez księży.
A bulwersuje cię to że większość wykorzystywania dzieci jest dokonywana przez ludzi o, jak to napisałaś, różnych preferencjach? Że księża są małym procentem wszystkich przypadków wykorzystywania dzieci?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: marioosh666 » 05 sie 2019, 08:55

He.Lena pisze:Ja was, drodzy forumowicze, naprawdę nie rozumiem. I przyznam się, że zaczynam się bać chrześcijan. Czytając i słuchając niektórych czuję się zagrożona z powodu poglądów.

Za mało nas. Nie ma powodu do obaw. Może @KAAN jest groźny, bo rzuca tymi ostrzeżeniami na lewo i prawo, ale poza tym to jest spokojnie. Bardziej bałbym się lewaków. Ich w Polsce już jest sporo, a co zrobili za granicą to każdy widzi. Chrześcijanie rozumieją wolność normalnie, czyli dla każdego dopóki nie narusza wolności innych, a lewacy rozumieją specyficznie, czyli słynne nie ma wolności dla wrogów wolności i to oni decydują kto tym wrogiem jest...
He.Lena pisze:Następnie macie potwornie krzywdzącą innych ludzi tendencję do dopowiadania tego, czego autor/ka wpisu nie sugeruje.
Już sama nazwa, jaką się tu posługujesz: "lewacy" jest mocno obraźliwa i niesmaczna. Nie każdy, kto ma inne zdanie jest lewakiem.

Nie pisałem o Tobie w ten sposób. Odbieram Cię bardziej jako zainfekowaną ich ideologią. Uwierzyłaś, że Świat, który oni chcą po obaleniu chrześcijaństwa to będzie raj na Ziemi.
He.Lena pisze:Moi rodzice to bogobojni ludzie, katolicy. Ja i moje rodzeństwo zostaliśmy wychowani bez bicia, jedynie tłumaczeniem, wyjaśnianiem, rozmowami, dobrym słowem.

Średnio się sprawdziło ;)
He.Lena pisze:Mnie nie przeszkadzają ludzie o odmiennych poglądach czy preferencjach, dopóki nie epatują tego publicznie, nie nakłaniają innych do swoich poglądów i zachowań. Co robią między sobą w swoich sypialniach nie obchodzi mnie, chociaż brzydzę się tym.

Rzecz w tym, że oni tę wolność mają. Ataki zaczęły się, kiedy nasilili swoją propagandę. Jestem zdania, że należy wprowadzić ustawę, która załatwi wszystkie kwestie codziennie i ułatwi życie nie tylko im, ale parom hetero i singlom i zamknąć temat. Prezydent Duda coś przebąkiwał o statusie osoby bliskiej. Szkoda, że tego nie wprowadzili. W dobie elektronicznych dowodów osobistych byłoby to bardzo proste do wdrożenia. Informacje w szpitalu, listy na poczcie, jakieś codzienne sprawy.
He.Lena pisze:O wiele bardziej jestem zbulwersowana gwałtami i wykorzystywaniem dzieci przez księży.

Myślisz, że tylko jeden przypadek hetero w filmie Sekielskiego to przypadek?


Są ludzie i moderatorzy...
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: He.Lena » 05 sie 2019, 10:14

KAAN pisze:
He.Lena pisze:Ja was, drodzy forumowicze, naprawdę nie rozumiem. I przyznam się, że zaczynam się bać chrześcijan. Czytając i słuchając niektórych czuję się zagrożona z powodu poglądów.
To normalne, jak wierzysz temu co wygadują w telewizji, albo wypisują w GW to można się przestraszyć normalności. Dla tego pokręconego świata normalność jest nienormalna bo zagraża istnieniu zła.
Przede wszystkim chyba w genach macie potępianie każdego, kto ośmieli się wyrazić swoje zdanie, a nie jest ono odzwierciedleniem waszego.
To co piszesz śmierdzi lewacką narracją, jak coś nie pasuje do tej ideologii to natychmiast leci oskarżenie o nienawiść, nietolerancję, faszyzm i inne takie bzdury.
Następnie macie potwornie krzywdzącą innych ludzi tendencję do dopowiadania tego, czego autor/ka wpisu nie sugeruje.
No własnie robisz to przeciwko czemu występujesz, to też metoda obecnej antykultury; ciągłe oskarżanie o najgorsze rzeczy i motywy.
Już sama nazwa, jaką się tu posługujesz: "lewacy" jest mocno obraźliwa i niesmaczna. Nie każdy, kto ma inne zdanie jest lewakiem.
To jak działasz na tym forum dokładnie odpowiada lewackiej działalności w przestrzeni publicznej, nawet to twoje święte oburzenie to stały element tej narracji.
Nie wiem jaką wizję lewacy roztaczają, bo się tym nie interesuję.
Moze się nie interesujesz ale tego słuchasz i oglądasz, bo wykazujesz taką samo argumentowanie i przejawiasz podobny sposób komentowania.
A alkoholizm, przemoc (rózga!), patologiczne rozmnażanie się itd. są domeną raczej prawicowców. I ja się z tym czujesz?
No właśnie to jest przykład lewackiego gadania. Możesz na swoim zdaniu wiele się nauczyć o lewactwie jak nie wiesz co to jest.
Nie wiem o Biedroniu nic poza tym, że rządził w Słupsku i to rządził bardzo dobrze (brat z rodziną tam mieszka i nikt złego słowa nie powie na tego człowieka). Osobiście, a żyję kikadziesiąt lat, nie znam szczęsliwych ludzi.
No pewnie, święty gej.
. O duchowości też wiemy bez bicia i dyscyplinowania.
O czym można się przekonać z twoich postów... tak to rozumiem :) .
że popieram GRZECH, ale tak tu się odbiera nawet współczucie dla odmiennych preferencji.
Tu właśnie jest twoje wychowanie duchowe; współczucie dla grzechu.
KAAN, dziwne to, że z dziećmi swoimi rozmawiasz o dewiacjach.
Moje dzieci rozmawiają ze mną o wszystkim, maja do mnie zwufanie i uzyskają odpowiedź stosownie do ich wieku.
W mojej rodzinie jakoś nie było potrzeby, bo każdy wie, że dziewczynka to dziewczynka, a chłopiec to chłopiec.
A co z tym współczuciem dla grzechu który tu eufemistycznie nazwałaś preferencją?
Mnie nie przeszkadzają ludzie o odmiennych poglądach czy preferencjach, dopóki nie epatują tego publicznie, nie nakłaniają innych do swoich poglądów i zachowań.
Mnie też nie przeszkadzają w tej sytuacji, ale grzech nazywam grzechem a nie preferencją.

O wiele bardziej jestem zbulwersowana gwałtami i wykorzystywaniem dzieci przez księży.
A bulwersuje cię to że większość wykorzystywania dzieci jest dokonywana przez ludzi o, jak to napisałaś, różnych preferencjach? Że księża są małym procentem wszystkich przypadków wykorzystywania dzieci?

Mistrzostwo świata w erystyce, manipulacji, przeinaczania...jednym słowem - pozbywania się niewygodnych. Bo chyba już wiesz, i z ulgą przyjmiesz, że wywaliłeś kolejną osobę z tego chorego forum.
Każda rozmowa z tobą jest ealeniem głową w mur. Okropne świadectwo wydajesz protestantyzmowi i chrześcijaństwu. Taki wąż niedowartościowany, który w imię własnych przekonań jest gotowy upodlić każdego.
punkt karny za pisanie kłamstwa o wyrzucaniu z forum i paskudne określenia w stosunku do innego użytkownika forum
Noemi


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Marsze równości

Postautor: He.Lena » 05 sie 2019, 10:15

marioosh666 pisze:
He.Lena pisze:Ja was, drodzy forumowicze, naprawdę nie rozumiem. I przyznam się, że zaczynam się bać chrześcijan. Czytając i słuchając niektórych czuję się zagrożona z powodu poglądów.

Za mało nas. Nie ma powodu do obaw. Może @KAAN jest groźny, bo rzuca tymi ostrzeżeniami na lewo i prawo, ale poza tym to jest spokojnie. Bardziej bałbym się lewaków. Ich w Polsce już jest sporo, a co zrobili za granicą to każdy widzi. Chrześcijanie rozumieją wolność normalnie, czyli dla każdego dopóki nie narusza wolności innych, a lewacy rozumieją specyficznie, czyli słynne nie ma wolności dla wrogów wolności i to oni decydują kto tym wrogiem jest...
He.Lena pisze:Następnie macie potwornie krzywdzącą innych ludzi tendencję do dopowiadania tego, czego autor/ka wpisu nie sugeruje.
Już sama nazwa, jaką się tu posługujesz: "lewacy" jest mocno obraźliwa i niesmaczna. Nie każdy, kto ma inne zdanie jest lewakiem.

Nie pisałem o Tobie w ten sposób. Odbieram Cię bardziej jako zainfekowaną ich ideologią. Uwierzyłaś, że Świat, który oni chcą po obaleniu chrześcijaństwa to będzie raj na Ziemi.
He.Lena pisze:Moi rodzice to bogobojni ludzie, katolicy. Ja i moje rodzeństwo zostaliśmy wychowani bez bicia, jedynie tłumaczeniem, wyjaśnianiem, rozmowami, dobrym słowem.

Średnio się sprawdziło ;)
He.Lena pisze:Mnie nie przeszkadzają ludzie o odmiennych poglądach czy preferencjach, dopóki nie epatują tego publicznie, nie nakłaniają innych do swoich poglądów i zachowań. Co robią między sobą w swoich sypialniach nie obchodzi mnie, chociaż brzydzę się tym.

Rzecz w tym, że oni tę wolność mają. Ataki zaczęły się, kiedy nasilili swoją propagandę. Jestem zdania, że należy wprowadzić ustawę, która załatwi wszystkie kwestie codziennie i ułatwi życie nie tylko im, ale parom hetero i singlom i zamknąć temat. Prezydent Duda coś przebąkiwał o statusie osoby bliskiej. Szkoda, że tego nie wprowadzili. W dobie elektronicznych dowodów osobistych byłoby to bardzo proste do wdrożenia. Informacje w szpitalu, listy na poczcie, jakieś codzienne sprawy.
He.Lena pisze:O wiele bardziej jestem zbulwersowana gwałtami i wykorzystywaniem dzieci przez księży.

Myślisz, że tylko jeden przypadek hetero w filmie Sekielskiego to przypadek?

Szkoda. Dziękuję za opinię.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości