Biblia w szkole

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia w szkole

Postautor: KAAN » 19 wrz 2019, 07:34

PavloxAufhebung pisze:Nie jest rolą publicznej szkoły wychowywać w duchu religijnym. Nie można wymagać w tej materii od nauczycieli innej postawy. Naruszałoby to konstytucyjną zasadę bezstronności światopoglądowej państwa i jego instytucji, która i tak jest bez przerwy łamana, traktowana lekceważąco. Pozostaje tylko ubolewać.W kwestii rozdziału religii od państwa jestem bezkompromisowy, a ten rozdział powinien być pilnie strzeżony. Fundamentem demokracji jest pluralizm, wielość światopoglądów i równouprawnienie ich głosicieli.
Dlatego jeśli tylko nadarzy się okazja trzeba uciekać od państwowej edukacji, która duchowo niszczy społeczeństwo. Moje wnuczki są uczone w nauczaniu domowym i nie mają problemu z trucizną ateizmu i politpoprawności.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
PavloxAufhebung
Posty: 5
Rejestracja: 15 wrz 2019, 13:10
wyznanie: Liberalny Kościół katolicki
Lokalizacja: Gdynia
O mnie: Permanentny heretyk o germańskiej duszy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia w szkole

Postautor: PavloxAufhebung » 19 wrz 2019, 07:43

KAAN pisze:Dlatego jeśli tylko nadarzy się okazja trzeba uciekać od państwowej edukacji, która duchowo niszczy społeczeństwo. Moje wnuczki są uczone w nauczaniu domowym i nie mają problemu z trucizną ateizmu i politpoprawności.


Izolacja dzieci od społeczności szkolnej pozbawia ich istotnych doświadczeń rozwojowych. Skąd taki antypaństwowy konserwatyzm?


"Boskości jestem beczką, w którą ona wpływa,
Jest morzem mym głębokim, co w sobie mnie zamyka
Bóg jest wiecznym słońcem, jam jego promieniem:
Mam to od natury, że wiecznie jaśnieję"- Angelus Silesius
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia w szkole

Postautor: marioosh666 » 19 wrz 2019, 08:03

PavloxAufhebung pisze:Izolacja dzieci od społeczności szkolnej pozbawia ich istotnych doświadczeń rozwojowych.

Proszę o sprecyzowanie jakich istotnych doświadczeń rozwojowych, bo mi wiadomo o np.: zapaleniu pierwszego papierosa, pierwszego skręta, piciu alkoholu na wycieczkach, zabawie w słoneczko, podglądaniu koleżanek podczas WFu, prześladowaniu młodszych i słabszych, a później wrzucaniu tego do Internetu, ośmieszaniu, szpanowaniu drogimi ubraniami lub poczuciu gorszości jeżeli ktoś nie jest w stanie albo nie chce.
PavloxAufhebung pisze:Skąd taki antypaństwowy konserwatyzm?

Troska o ojczyznę wypływa wprost z Nowego Testamentu i słów Jezusa Chrystusa, a nie z państwowego systemu oświaty. On jest natomiast tworem antybożym, bo pod przymusem odbiera rodzicom ich naturalne prawa i poddaje dzieci tej czy innej indoktrynacji. To element Świata w którym państwo staje się Bogiem.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia w szkole

Postautor: KAAN » 19 wrz 2019, 08:10

PavloxAufhebung pisze:
KAAN pisze:Dlatego jeśli tylko nadarzy się okazja trzeba uciekać od państwowej edukacji, która duchowo niszczy społeczeństwo. Moje wnuczki są uczone w nauczaniu domowym i nie mają problemu z trucizną ateizmu i politpoprawności.
Izolacja dzieci od społeczności szkolnej pozbawia ich istotnych doświadczeń rozwojowych.
To mit rozpowszechniany przez tych którym nie w smak jest wyrywanie dzieci od wpływu zawodowych demoralizatorów i niszczycieli sumień dzieci.
PavloxAufhebung pisze: Skąd taki antypaństwowy konserwatyzm?
Z mądrosci historycznej i duchowej. Obecne rządy większości państw opierają się o totalitaryzm i marksizm.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Pankracy
Posty: 263
Rejestracja: 11 gru 2018, 09:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia w szkole

Postautor: Pankracy » 19 wrz 2019, 16:49

Nie jest rola szkoły uczyc wiary lecz rola kościoła I rodziców, więc nie ma się co oburzać mozna jedynie uświadamiać. Publiczna edukacja nie jest nie była I nie Bedzie idealna :)

KAAN pisze:Obecne rządy większości państw opierają się o totalitaryzm i marksizm.

Obecne? Zawsze tak było i będzie. Takie są już rządy państwowe same w sobie niezależne w jakim to uztroju I epoce


Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia w szkole

Postautor: Riddick » 19 wrz 2019, 17:47

PavloxAufhebung pisze:Nie jest rolą publicznej szkoły wychowywać w duchu religijnym. Nie można wymagać w tej materii od nauczycieli innej postawy. Naruszałoby to konstytucyjną zasadę bezstronności światopoglądowej państwa i jego instytucji, która i tak jest bez przerwy łamana, traktowana lekceważąco. Pozostaje tylko ubolewać.W kwestii rozdziału religii od państwa jestem bezkompromisowy, a ten rozdział powinien być pilnie strzeżony. Fundamentem demokracji jest pluralizm, wielość światopoglądów i równouprawnienie ich głosicieli.

Pierwszy mit: bezstronność światopoglądowa państwa. Gdyby państwo było neutralne światpoglądowo, wtedy praktycznie nic nie mogłoby zrobić. Bo każda sprawa, której tyka się państwo, poprowadzenie tejże, to jest właśnie rozwiązanie, które wynika ze światopoglądu. Spróbuj sobie wyobrazić państwo, które nie działa w zgodzie z jakimkolwiek śwaitopoglądem. Jest sztywne, bo nie wie, co zrobić, do czego się odwołać. Państwo nie działa samo z siebie, działa zgodnie ze światopoglądem. Pytanie nie jest, jak państwo ma być neutralne światopoglądowo, ale jaki światopogląd mają ci, którzy państwem sterują.
Drugi mit: Bezkomromisowy rozdział kościoła od państwa. Kościół, i nie mówię o kościele rzymskokatolickim, tylko o Chrześcijańskim, również przekazuje pewien światopogląd, oddzielając całą warstwę soteriologiczną i teologiczną, najlepszy z możliwych. Dlaczego zatem ten najlepszy pogląd ma mieć zakaz wpływu na państwo, a każde dziadostwo jak lgbt lub inny marksizm może mieć? Taka postawa jest dla mnie przejawem czegoś okropnego, co się dzieje w duszy człowieka: zakazać dobro, uwolnić zło. To znaczy, że coś niedobrego dzieje się w człowieku. Zwłaszcza, kiedy bezkompromisowo blokuje dobro, ale nie wypowiada się tak samo o marksistach czy innych zwiedzionych przeez szatana. I to daje do myślenia.
Trzeci mit: mit demokracji. Demokracja jest to najgorszy system sprawowania rządów, jaki kiedykolwiek powstał. Takiego ucisku politycznego, jaki mamy obecnie, nie było praktycznie nigdy. I to jeszcze nie na drodze podboju zbrojnego, ale oddano lekką ręką wszystkie wolności, które zawarte były w porządku przed demokracją. Demokratyczne bajdurzenie, marnowanie niesamowitych ilości pieniędzy, celowe zubażanie całych społeczeństw, ingerowanie polityków w te sfery życia, które zawsze były autonomiczne względem polityki, jest to coś okropnego i wszystko wynika z demokracji, tyranii większości, w której uważa się, że większość ma zawsze racje. Trzeba być pijanym od ideologii, by zgadzać się bez oporu na taki system. Jaki jest pluralizm wśród głosicieli demokracji widać po tym, jak lewiznowi bojówkarze z hasłem demokracji na ustach terrorem i przemocą próbują wyniszczyć wszystko, co dobre. Rozbijanie rodzin, infamizowanie ludzi, którzy mają inny pogląd niż lewiznowy, wręcz terrorystyczne atakowanie nawet miejsc pracy takich ludzi, jest przejawem lewiznowo-demokratycznej sodomy. Ostatnio nawet odwołano spotkanie autorskie z rysownikiem komiksów, bo jest wierzący w i komiksach rysuje o wierze chrześcijańskiej. A odwołano z powodu lewiznowego terroru i zastraszania. Czy lewiznowego rysownika albo autora traktuje się w taki sposób? Głosiciele demokracji jest człowiekiem niepoważnym, to jakby słuchać pouczeć trzyletniego dziecka w sprawie operacji wojskowych.

Co do szkoły, fakt, że szkoła stałą się państwowa, to najgorsza możliwa rzecz, jaka mogła się stać. Bo doszło do sytuacji, w której moje dzieci są demoralizowane za moje pieniądze (no dobra, poszedłem za daleko. Dzieci moich krewnych). Nawet w pseudoprywatnej szkole jest dokładnie taka sama demoralziacja, bo niby prywatna szkoła nadal podlega pod ministerstwo, w którym siedzą zdemoralizowani ludzie. Dodatkowo w przeładowanych klasach, gdyż machina państwowa nigdy nie ma wystarczająco pięniędzy, bo już więcej kraść się nie da, dochodzi do demoralizacji między samymi uczniami. Obniżono poziom nauczania przez wprowadzenie szkół koedukacyjnych, które jak pokazują badania, mają niższy poziom niż szkoły z segregacją płci. Dodatkowo z powodu banialukowania o demokracji, nie można nawet przeprowadzić segregacji na uczniów dobrych i złych, żeby odpowiednio się się zająć każdym uczniem z osobna, bo każdy uczeń musi się dopasować do najniższego poziomu największego tłumoka w klasie. Już pomijam o takich rzeczach jak wzajemne demoralizowanie przez palenie papierosów, branie narkotyków, picie alkoholu za szkołą, czy innych wynaturzeniach, które powstają w szkołach. Dodatkowo prześladowania w szkołach to rzecz znana, ale bagatelizowana przez nauczycieli, katowanie jednych uczniów przez drugich, którzy nie potrafią nad nimi zapanować, bo w większości szkół są nauczycielami kobiety, a co taka kobieta może zrobić, gdy nad jednym chłopakiem znęca się takich piętnastu. Przecież jej przez przypadek przyłożą i będzie większa krzywda. Więc nauczyciele nie są w stanie sobie poradzić, więc mówią, że wszystko da się rozwiązać przez gadanie i mówienie, co nigdy nie działa. Tam, gdzie potrzeba zdecydowanych reakcji, tam ich nie ma i potem wyrasta pokolenie mentalnych słabeuszy, których nikt nie nauczył, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach, którzy poddają się, gdy coś pójdzie nie po myśli. Zniesienie kar cielesnych, a także jakiejkolwiek formy represji wobec popełnionych złych czynów wobec innych uczniów spowodowało, że uczniowie są faktycznie bezkarni. No bo co to za kara wpisanie uwagi do dzienniczka? Może pierwsza sprawi, że dzieciak płacze, ale kolejne sprawiają, że się śmieje, bo w szkolnym gangu kto ma więcej uwag, ten jest większym gierojem i ma posłuch. Jeszcze dodam, nie daj Boże, jak ktoś jest innej wiary w szkole. Jak Boga kocham, człowiek wierzący w szkole to najcięższa rzecz jaka może się przytrafić. A jeszcze nie daj Boże jak mówi inaczej i myśli inaczej, niż całą reszta... Nie wiem, czy jest możliwe nie nabawić się traumy na resztę życia. Chyba nie.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia w szkole

Postautor: KAAN » 21 wrz 2019, 07:31

Pankracy pisze:Nie jest rola szkoły uczyc wiary lecz rola kościoła I rodziców, więc nie ma się co oburzać mozna jedynie uświadamiać. Publiczna edukacja nie jest nie była I nie Bedzie idealna :)

KAAN pisze:Obecne rządy większości państw opierają się o totalitaryzm i marksizm.

Obecne? Zawsze tak było i będzie. Takie są już rządy państwowe same w sobie niezależne w jakim to uztroju I epoce
Nie zawsze tak było, marksizm to wymysł bardzo niedawny.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia w szkole

Postautor: marioosh666 » 21 wrz 2019, 14:45

Pankracy pisze:Nie jest rola szkoły uczyc wiary lecz rola kościoła I rodziców, więc nie ma się co oburzać mozna jedynie uświadamiać

Nawet nie kościoła tylko rodziców, a jak rodzice to zcedują na kościół czy dobrą szkołę to już ich odpowiedzialność. Znam kościół, który nie robi żadnej edukacji dla dzieci chcąc to dobitnie zaakcentować. W sumie to ma sens, bo wymusza na rodzicach ciągły wzrost duchowy i bycie dla dziecka autorytetem. Oddając do instytucji mogą odpuścić i może pojawić się rozdźwięk między tym co się mówi, a co się robi.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia w szkole

Postautor: pietrobus » 21 wrz 2019, 22:46

To co riddick przedstawia to są faszysystowskie poglądy. Były getta ławkowe. Do tego chcesz wrócić?


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia w szkole

Postautor: Riddick » 21 wrz 2019, 23:14

pietrobus pisze:To co riddick przedstawia to są faszysystowskie poglądy. Były getta ławkowe. Do tego chcesz wrócić?

Uau... po raz których ktoś mnie oskarża o faszyzm, co jest nader zabawne, biorąc pod uwagę, że faszyzm to ogólnie rzecz biorąc przekonanie, że państwu wszystk osobno, a ja jestem jak największym przeciwnikiem państwa. Widać nie wiesz czym był faszyzm, a takie rzucanie faszyzmem na prawo i lewo tylko dewaluuje to pojęcie. Poza tym, faszyzm jest zjawiskiem lewicowym, a ja jestem zdecydowanie przeciwny wszelkiej lewiźnie, o czym zaświadczam za każdym razem, gdy pojawia się temat polityczny. Czy zatem Ty wiesz czym jest faszyzm, że tak łatwo przyszło Tobie rzucić takie oskarżenie?
Poza tym, nie wiedziałem, że obalanie mitów to faszyzm :lol:
A przy okazji wnioskuje do moderacji o zajęcie się sprawą rzucania faszyzmami, bo to uwłaczające ludzkiej godności.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia w szkole

Postautor: KAAN » 22 wrz 2019, 00:57

pietrobus pisze:To co riddick przedstawia to są faszysystowskie poglądy. Były getta ławkowe. Do tego chcesz wrócić?
Za to otrzymałeś już drugi punkt karny, nie wiesz co to faszyzm to lepiej nie używaj tego epitetu w stosunku do kogokolwiek.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia w szkole

Postautor: pietrobus » 27 wrz 2019, 17:26

Wiem co to. Teraz nagminnie próbuje się robić lewaków z faszystów.


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Biblia w szkole

Postautor: Riddick » 27 wrz 2019, 19:49

pietrobus pisze:Wiem co to. Teraz nagminnie próbuje się robić lewaków z faszystów.

A znasz historie pietrobusie? Faszyzm jest zjawiskiem lewicowym, na lewicy powstał i póki co nie było czegoś takiego jak prawicowy faszyzm, byłby to zresztą oksymoron


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
pietrobus
Posty: 350
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:07
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Wrocław
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Biblia w szkole

Postautor: pietrobus » 09 maja 2021, 00:23

No a co to faszyzm?


https://m.youtube.com/watch?v=g0_J0Um98xk

Dobre świadectwo.Podoba mi się.

Juda 1:6
Aniołów zaś, którzy nie zachowali zakreślonego dla nich okręgu, lecz opuścili własne mieszkanie, trzyma w wiecznych pętach w ciemnicy na wielki dzień sądu;

Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości