Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 15 gru 2019, 00:15

marioosh666 pisze:Rabin nie jest obiektywny. Może i wiele widział, ale przez swoje ortodoksyjne okulary.
Jako goj nie masz właściwej perspektywy do tego żeby oceniać tego rabina, nie wiesz lepiej od niego. Co według ciebie było ortodoksyjnego w jego mowie? Przeanalizowałeś jego słowa?
marioosh666 pisze:
KAAN pisze:No właśnie, syjonizm ma bardzo silne związki z komunistami.
Syjoniści do śmierci Żabotyńskiego byli raczej nazywani faszystami, a przez komunistów zwalczani.
Faszystami nazywają ich ludzie nie mający pojęcia o tym czym jest faszyzm, dzisiaj też gadają glupoty o faszyzmie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 15 gru 2019, 11:25

KAAN pisze:Jako goj nie masz właściwej perspektywy do tego żeby oceniać tego rabina, nie wiesz lepiej od niego.

Właśnie wszedłeś w narrację feministek :)
KAAN pisze:Co według ciebie było ortodoksyjnego w jego mowie? Przeanalizowałeś jego słowa?

Nie podobało mu się, że Żydzi swoimi rękami wywalczyli sobie państwo. Powinni cierpieć prześladowania, stawać się bardziej moralni aż Bóg uzna, że są godni żyć w Izraelu i ich tam przeniesie. Jestem przekonany, że jak się kiedyś spotkacie to zostaniecie bliskimi przyjaciółmi. Rozumiem, dlaczego tak podoba Cię się to co rabin mówi. Ortodoksyjny jest w sensie wierności judaizmowi.
KAAN pisze:Faszystami nazywają ich ludzie nie mający pojęcia o tym czym jest faszyzm, dzisiaj też gadają glupoty o faszyzmie.

Aby syjonizm mógł odnieść sukces, potrzeba żydowskiego państwa, z żydowską flagą i z żydowskim językiem. Osobą, która to rozumie, jest wasz faszysta Żabotyński.
Benito Mussolini

Faszystowski mainstream nie ominął również Żydów: z syjonistycznego pnia wyrosła w okresie międzywojennym, działająca w Polsce i w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, jak również w Palestynie, rozłamowa Nowa Organizacja Syjonistyczna, zwana potocznie Syjonistami-Rewizjonistami, na której czele stał Władimir Ze’ew Żabotyński (1880-1940); umundurowani w koszule koloru piaskowego członkowie jej oddziałów szturmowych Bejtar, witali swego wodza „rzymskim pozdrowieniem”, tzn. salutując mu wyciągniętą przed siebie ręką; „syjoniści-rewizjoniści” mieli doskonałe stosunki z faszystami włoskimi, a nawet, pomimo antysemityzmu hitlerowców, z nazistami, i byli przez nich szkoleni w niemieckich obozach treningowych.
Jacek Bartyzel

Nadal będziesz się trzymał swojej teorii?


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 15 gru 2019, 13:37

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:Jako goj nie masz właściwej perspektywy do tego żeby oceniać tego rabina, nie wiesz lepiej od niego.
Właśnie wszedłeś w narrację feministek :)
Głupszej tezy dawno nie czytałem.
KAAN pisze:Co według ciebie było ortodoksyjnego w jego mowie? Przeanalizowałeś jego słowa?
Nie podobało mu się, że Żydzi swoimi rękami wywalczyli sobie państwo. Powinni cierpieć prześladowania, stawać się bardziej moralni aż Bóg uzna, że są godni żyć w Izraelu i ich tam przeniesie. Jestem przekonany, że jak się kiedyś spotkacie to zostaniecie bliskimi przyjaciółmi.
To co piszesz nie należy do ortodoksyjności, nie rozumiesz judaizmu i prawdziwej wiary Żydów. To co piszesz to skrzywienie pastora Ch. Poczytaj Biblię i zrozum istotę istnienia Izraela.
Rozumiem, dlaczego tak podoba Cię się to co rabin mówi.
Nie rozumiesz, bo nie rozumiesz proroctw biblijnych dotyczących istnienia i dziejów Izraela.
Ortodoksyjny jest w sensie wierności judaizmowi.
No i dobrze że jest wierny wiary żydowskiej, bo ona ma swoje umocowanie w ST. Problem mają z niezrozumieniem szczegółów. Syjoniści mają gdzieś Biblię, są dalecy od Boga i Słowa.
KAAN pisze:Faszystami nazywają ich ludzie nie mający pojęcia o tym czym jest faszyzm, dzisiaj też gadają glupoty o faszyzmie.

Benito Mussolini
...
Jacek Bartyzel

Nadal będziesz się trzymał swojej teorii?
Twoje teorie są pomieszaniem różnych myśli z których powstaje kociokwik pojęciowy. Próbujesz w dziwny sposób usprawiedliwić syjonizm, wprowadzając fantazje polityczne co by było gdyby. Czym innym był faszyzm przed wojną a czym innym jest dzisiejszy faszyzm, a pomiędzy komunizmem i faszyzmem istnieje cienka granica; jedno przechodzi w drugie w sposób łagodny. Komuniści walczyli sami ze sobą, jak i faszyści, a tym bardziej walczyli pomiędzy sobą. To są podobne systemy totalitarne, lewicowe i oba te systemy są wrogie Chrześcijanom. Po wojnie Izrael był cały czas czerwony, ze swoimi komunistycznymi kibucami, swoimi lewicowymi przywódcami, Dawidem Ben Gurionem i Goldą Meir. Syjonizm od początku do końca jest świecki, lewicowy i wrogi wierze.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 16 gru 2019, 19:38

KAAN pisze:Głupszej tezy dawno nie czytałem.

One też są zdania, że mężczyzna nie ma właściwej perspektywy do tego, żeby oceniać kobiety, które dokonały aborcji, bo sam nie ma macicy, nigdy nie zajdzie w ciążę i nie urodzi dziecka. Ty wszedłeś w ich narrację. Jako goj...
KAAN pisze:To co piszesz nie należy do ortodoksyjności, nie rozumiesz judaizmu i prawdziwej wiary Żydów.

Przecież od tego co napisałem zaczął swój wywód...
KAAN pisze:Syjonizm od początku do końca jest świecki, lewicowy i wrogi wierze.

Świecki może i tak, ale reszta nie pasuje.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 16 gru 2019, 20:50

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:Głupszej tezy dawno nie czytałem.
One też są zdania, że mężczyzna nie ma właściwej perspektywy do tego, żeby oceniać kobiety, które dokonały aborcji, bo sam nie ma macicy, nigdy nie zajdzie w ciążę i nie urodzi dziecka. Ty wszedłeś w ich narrację. Jako goj...
Bardzo głupie myśli krążą w twojej głowie.
KAAN pisze:To co piszesz nie należy do ortodoksyjności, nie rozumiesz judaizmu i prawdziwej wiary Żydów.
Przecież od tego co napisałem zaczął swój wywód...
Masz dziwne pojmowanie przekazu...
(quote="KAAN"]Syjonizm od początku do końca jest świecki, lewicowy i wrogi wierze.
Świecki może i tak, ale reszta nie pasuje.[/quote]Nie ma innego, syjonizm jest świecki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 17 gru 2019, 19:02

PAN powiedział do Abrama: Wyjdź ze swojej ziemi, zostaw swoich krewnych i dom swojego ojca i idź do ziemi, którą ci wskażę, a wywiodę z ciebie wielki naród i będę ci błogosławił, rozsławię twoje imię i staniesz się błogosławieństwem. Będę błogosławił błogosławiącym tobie, a gardzących tobą przeklnę, i będą błogosławione w tobie wszystkie plemiona ziemi.
Rdz 12, 1 - 3

Tyle w temacie Żydów :) Stąd tak pozytywne do Nich nastawienie wśród prawdziwych chrześcijan. Tu już nie o Izraelu świeckim czy biblijnym, ale o Żydach.

Właśnie dlatego nigdy nie dam się przekabacić na antysemityzm.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 18 gru 2019, 09:51

marioosh666 pisze:Właśnie dlatego nigdy nie dam się przekabacić na antysemityzm.
Masz taką samą narrację jak lewacy, wystarczy że wskażesz grzech Żydowi to już jesteś antysemitą :D . Sprawdza się na tobie powiedzenie że antysemitą jest ten którego nie lubią Żydzi.
Słowo Boże mówi o tym kto jest Żydem i potomkiem Abrahama:

List do Rzymian 9:7 6 Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem;
7 I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje.
8 To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo.
9 Albowiem tak brzmi słowo obietnicy: W oznaczonym czasie przyjdę i Sara będzie miała syna.


Wiesz kim są dzieci obietnicy?

Hbr 11:11 Przez wiarę również sama Sara otrzymała moc poczęcia i to mimo podeszłego wieku, ponieważ uważała za godnego zaufania tego, który dał obietnicę.

Dziećmi Abrahama są wierzący. Syjoniści nie są wierzącymi, oni nie liczą się za potomstwo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 20 gru 2019, 17:14

Przecież to są dwa różne tematy. Paweł pisał o ich niewierze w Chrystusa. To co zacytowałem dotyczy podejścia do cielesnych Żydów. I nie chodzi o wytykanie im grzechów. Antysemityzm to pogarda i nienawiść do Żydów z powodu Ich przynależności etnicznej, a nie wiary lub niewiary. W Objawieniu Jana jest jeszcze sąd nad narodami dotyczący stosunku do Izraela. Sprawa jest dość prosta - Im dalej od Słowa Bożego tym większa pogarda i nienawiść do Żydów. Historia pokazuje, że to działa. Na jednym biegunie USA, a na drugim Arabowie, którzy zdegradowali się cywilizacyjne. Oni nie zawsze zajmowali się kozami.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 20 gru 2019, 19:10

marioosh666 pisze:Przecież to są dwa różne tematy.
Nie, to ten sam temat, Biblia przedstawia Żydów i pogan w jednoznaczny sposób.
W Objawieniu Jana jest jeszcze sąd nad narodami dotyczący stosunku do Izraela.
Tyle że to czas wielkiego ucisku i chodzi o stosunek do wierzącego Izraela, który nawróci się w wielkim ucisku. Próbujesz stosować dopasować proroctwa biblijne do niewłaściwych czasów i z tego wynikają błędne postawy do sprawy żydowskiej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 20 gru 2019, 21:16

Historia pokazuje, że Bóg błogosławi te błędne postawy, a Polacy nadal radośnie pluskają się w swoim bagnie :( Nastawienie do Żydów jak pod koniec II RP. A nasi sąsiedzi robią w ciszy swoją robotę.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 20 gru 2019, 21:27

marioosh666 pisze:Historia pokazuje, że Bóg błogosławi te błędne postawy, a Polacy nadal radośnie pluskają się w swoim bagnie :( Nastawienie do Żydów jak pod koniec II RP. A nasi sąsiedzi robią w ciszy swoją robotę.
Tworzysz fantastyczną wizję historii. Istotne w naszym chrześcijańskim życiu jest społeczność z Panem Jezusem i z tego wynikają wszystkie inne sprawy. Twoje zainteresowania reinkarnacją, pozabiblijnymi ideologiami wskazują że z definicji nie możesz znać właściwej biblijnej drogi dla wierzącego. Żeby mieć właściwe zrozumienie relacji pomiędzy zbawionymi a Izraelem trzeba mieś mocną wiarę chrześcijańską.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 21 gru 2019, 09:17

KAAN pisze:Tworzysz fantastyczną wizję historii.

OK, ale co nie jest prawdą? Skoro znajduję coś takiego jak zacytowany werset z Księgi Rodzaju to sprawdzam jak działa. Gdyby antysemityzm był premiowany to wiedziałbym, że coś źle zrozumiałem.
KAAN pisze:Twoje zainteresowania reinkarnacją, pozabiblijnymi ideologiami wskazują że z definicji nie możesz znać właściwej biblijnej drogi dla wierzącego.

Akurat reinkarnację poznałem znacznie wcześniej niż Pismo Święte. Później trafiłem na opracowanie, które tutaj wkleiłem. W międzyczasie trafiłem na badania profesora Iana Stevensona i nie potrafiłem ich obalić.
KAAN pisze:Żeby mieć właściwe zrozumienie relacji pomiędzy zbawionymi a Izraelem trzeba mieś mocną wiarę chrześcijańską.

Dokładnie tak :) Taką mocno wiarę chrześcijańską mają miliony Amerykanów będące przyjaciółmi Izraela (żydowskie symbole w zbiorach), a antysemitami tam jest lewactwo. Pewnie Ci Amerykanie też Ci nie będą odpowiadać. Oby się mylił, że kij na Żyda zawsze się znajdzie :(


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 21 gru 2019, 09:46

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:Tworzysz fantastyczną wizję historii.

OK, ale co nie jest prawdą? Skoro znajduję coś takiego jak zacytowany werset z Księgi Rodzaju to sprawdzam jak działa. Gdyby antysemityzm był premiowany to wiedziałbym, że coś źle zrozumiałem.
Tyle że twoja wersja zrozumienia antysemityzmu jest dokładnie taka jak obecnie funkcjonująca w środowiskach lewackich. Antysemityzm nie jest tym co tutaj przedstawiasz. Według twoich standardów to cała Biblia jest antysemicka.
KAAN pisze:Twoje zainteresowania reinkarnacją, pozabiblijnymi ideologiami wskazują że z definicji nie możesz znać właściwej biblijnej drogi dla wierzącego.
Akurat reinkarnację poznałem znacznie wcześniej niż Pismo Święte. Później trafiłem na opracowanie, które tutaj wkleiłem. W międzyczasie trafiłem na badania profesora Iana Stevensona i nie potrafiłem ich obalić.
Badania profesora nad duchowością nie są miarodajne i nie mają autorytetu wobec Słowa Bożego i autorytetu Ducha Świętego zamieszkującego wierzących.
KAAN pisze:Żeby mieć właściwe zrozumienie relacji pomiędzy zbawionymi a Izraelem trzeba mieś mocną wiarę chrześcijańską.

Dokładnie tak :) Taką mocno wiarę chrześcijańską mają miliony Amerykanów będące przyjaciółmi Izraela (żydowskie symbole w zbiorach), a antysemitami tam jest lewactwo. Pewnie Ci Amerykanie też Ci nie będą odpowiadać. Oby się mylił, że kij na Żyda zawsze się znajdzie :(
Amerykanie mają swoje problemy i najsmutniejsze jest to ze dzielą się tymi problemami z całym światem. Są oni źródłem wielkiej ilości herezji, fałszywych kultów, odstępstwa i wszelkiego zła. To widzą prawdziwie wierzący Amerykanie i są smutni i zakłopotani z tego powodu. Syjonizm nie reprezentuje prawdziwego, duchowego Izraela, nie ci są Izraelem, którzy szukają swojego korzenia u Abrahama, ale ci którzy sa synami obietnicy, to prawdziwy Izrael.
Patrząc z punktu widzenia eschatologicznego Izrael jest resztką na tym świecie i ta resztka będzie nawrócona do Pana Jezusa. Będzie to reprezentacja wszystkich plemion Izraela i w tym sensie będzie zbawiony cały Izrael (Ap 7, Rz 11).
Jak Żyd popełnia zbrodnię to nie nazwę tego pomyłką tylko zbrodnią, jak kłamie to nazwę to kłamstwem, jak nienawidzi Boga to nazwę to bezbożnością itd. Nie jest to antysemityzm tylko stwierdzenie faktu. Żydzi - syjoniści w tym świecie są winni antysemityzmu, to oni powodują antysemityzm swoim bezbożnym i plugawym działaniem.
Wierzący ludzie wierzą w Boże obietnice i wiedzą, że Izrael to naród wybrany i zostanie kiedyś oczyszczony ze swojego grzechu, a wszelkie obietnice, łącznie z odnowieniem królestwa będą spełnione. Królem który będzie zasiadać na tronie na Syjonie będzie Pan Jezus Chrystus.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: Anmarivero » 28 gru 2019, 12:07

Przeczytałam całą Waszą dyskusję.
Mam takie wrażenie, że prawda leży gdzieś pośrodku.
Czy spory naszej lewicy i prawicy nie prowadzą do podobnego odczucia, że prawda leży gdzieś poza nawiasem?

Co do istnienia państwa Izrael, na pewno nie jest to spełnienie się Bożych obietnic, jak to jest prezentowane w filmie o Izraelu (podobna narracja i mówcy, jak w filmie Bóg Cudów, ktoś może podrzucić link/tytuł?).

Obecny Izrael jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym dla mniejszości seksualnych, wysoka jest także sekularyzacja.

Doniesienia pielgrzymów o traktowaniu na granicy itd... No i zasada, że obywatelami mogą być tylko genetyczni Żydzi... Nawet z Egiptu wyszli z nawróconymi Egipcjanami, a sami stali się hermetycznie zamknięci pod tym względem. Dziwne to i odrzucające.

Zupełnie nie jestem ekspertką w temacie, dzielę się po prostu prywatnym poglądem.

A dokumenty takie jak o stopniu indoktrynacji dzieci w szkołach izraelskich, które obligatoryjnie odwiedzają niemieckie obozy zagłady na terenie naszego kraju w eskorcie ochroniarzy, tym bardziej zmieniają nastroje odnośnie funkcjonowania tego państwa.


Anmarivero
Posty: 1044
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: Anmarivero » 28 gru 2019, 13:39

* Chodziło mi o film "Odliczanie do wieczności"

Ogólnie bardzo interesuje mnie dzisiejszy Izrael i cały czas wyrabiam sobie opinię jak to z nim jest.
Szczególnie przemawiające są dla mnie dokumenty o problematyce zwyczajnych ludzi, takie jak "Czarny autobus"
https://www.youtube.com/watch?v=CeIcuOuxQoI

Wypowiedzi zwykłych ludzi:
Wypowiedzi o paleniu flagi państwa Izrael
https://www.youtube.com/watch?v=Z94M5dUidxk
Kim jest dla ciebie Jezus?
https://www.youtube.com/watch?v=UCUxTFt8pB0

A tu bardziej ewangeliczna nuta:
https://www.youtube.com/watch?v=vRHpthICsEM
https://www.youtube.com/watch?v=v7vtFDWBR3w



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości