Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Chrześcijańskie spojrzenie na wydarzenia polityczno-ekonomiczne - zarówno te krajowe jak i zagraniczne
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 11 lis 2019, 14:45

@KAAN, wulgaryzmu nie ma, a Oni się sami poniżają :(


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: magda » 11 lis 2019, 15:33

marioosh666 pisze: Afryka to samo


W Afryce to ich nie widać bo są bardzo nieliczni oprócz Madagaskaru wiec twoje dane to takie nieprawdziwe są.

marioosh666 pisze: Rzecz w tym, że chrześcijanin nie powinien iść jak zwierzyna na rzeź. Chyba, że odrzucasz wszystko co wniósł Apostoł Paweł


Że niby o co ci chodzi co Paweł napisał takiego ze trzeba zwalczać tych co cie zniewalają bo ja nie widzę zeby Paweł namawiał do jakiejś cielesnej walki o niepodległość czy coś takiego a raczej do walki duchowej

Ef 6:12 bw "Gdyż bój toczymy nie z krwią i z ciałem, lecz z nadziemskimi władzami, ze zwierzchnościami, z władcami tego świata ciemności, ze złymi duchami w okręgach niebieskich."

czy widzisz tu u Pawła jakieś problemy ze skośnookimi właścicielami straganów sprzedajacych gacie ?????

marioosh666 pisze:Nie każdy Żyd albo osoba o takim pochodzeniu wpisuje się w grupę, którą tak bardzo hejtujesz.


Nikogo nie hejtuję a stwierdzam fakty i daleka jestem od czepiania się zydów ale wiem że Żydzi działają jak monolit niezależnie od tego czy są zintegrowani z krajem w jakim zyją czy stanowią grupę przysnającą się do swojej narodowości i religii , zawsze działają dla wspólnego dobra. Biedy to naród ja im współczuję jak widzę jak udają ze są polakami i nawet antysemitami . Mam koleżankę żydówkę która nie wie że ja wiem kim ona jest i gada takie głupie hasełka antysemickie cos o zydach i smrodzie czosnku aż mi jej żal ze tak bardzo musi zyć w zakłamaniu ze aż żeby ktoś jej ne wziął za żydówkę to takie rzecyz gada to załosne i bardzo mi jej zal a nie hejtuję żadnych zydów , za to hejtuje to co robia finansowo bo wielokrotnie to jest złodziejstwo i rozbój a nie mogę mówić ze czarne jest białe i zamykać oczy na machlojki jakie robia na świecie , nazwę rzecz po imieniu i nie jest to hejt.

marioosh666 pisze:Ostro popłynęłaś[/quote

Bo już ostro jest , ja ich widzę bo mieszkałm w dzielnicy żydowskiej a le wiekszosć Ludzi ich nie widzi dlatego ci się zdaje że to co pisze to nie prawda a jednak tak wygląda sytuacja juz w tej chwili.

marioosh666 pisze: A psychiatra Żyd też się znajdzie w pobliżu


Nie bądź bezczelny to nie argument w dyskusji.

marioosh666 pisze:Skąd kurde wiesz, kiedy będzie i z której strony przyjdzie wielki ucisk? Podszywasz się pod Boga? Czy w powyższej sugestii jest ziarno prawdy?


No nie masz poczucia humoru to akurat był żart powinnam w dyskusji z tobą dodawać takie coś

no ktoś musi doprowadzic do wielkiego ucisku :rotfl: :lmao: ;P

to byś zrozumiał , poprawie sie na przyszłość

marioosh666 pisze:Narody pochodzą od Boga. Nie są ze Świata. Nawet w nakazie misyjnym się pojawiają narody.


1J 5:19 bw "My wiemy, że z Boga jesteśmy, a cały świat tkwi w złem."


Wszystko pochodzi od Boga bo Bóg wszystko stworzył ale niestety wszystko zeszło na złą drogę i zło się gniezdzi wszędzie cały świat to znaczy cały a nie częsć wiec te narody to teżw złem tkwią tylko wąska droga i ci co po niej podążają za Jezusem nie należa do swiata wiec po co chcesz się ze złymi rzeczami utożsamiać i i złe rzeczy walczyć skoro trzeba jednego iść za Jezusem bez zajmowania się narodami, patriotyzmem , szukania braci ze swiata z jakis narodów , jedyni bracia chrześcijanina to też tylko chrzescijnie i nikt inny

2Kor 6:14-16 bw "(14) Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością? (15) Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym? (16) Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, I będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim."

Ja bym dodała co za wspólnota między światowymi narodami a marioosh666 "chrześcijaninem"
napisałam chrześcijanin w cudzysłowie bo masz w niku 666 i nie wiem jak z toba jest w zwiazku z takim nikiem.

marioosh666 pisze:Kolejna negacja nauczania Apostoła Pawła.


Że niby jakiego nauczania konkretnie ????

marioosh666 pisze:Przywołałem Chińczyków, bo po ludzku dziwi mnie, że stosunkowo niewielka grupa etniczna w Polsce już teraz pozwala sobie na tak wiele


Na jak wiele chyba cie poniosło , jakis drobny incydent , nawet pojedyńcza osoba mogłaby cos takiego zrobić bo świat jest zły co się temu dziwisz co Polacy wyprawiaja za granicą to ty człowieku pojęcia nie masz , co cię dziwi że jakis przedstawiciel świata poprzepychał się z innym przedstawicielem świata , to ich sprawa obaj są w złem jak to apostoł napisał my idżmy wąską drogą a ci na szerokiej niech sami się martwią o swoje sprawy.

marioosh666 pisze: I pomyślałem co stałoby się gdyby to zrobili Żydzi.


Byłoby to samo jeśli to żydzi niechrześcijanie to też są ze świata i nie masza to rzecz , z reszta pewnie sie nie raz zdarzyło ze się zyd z polakiem poprzepychał , mnie to snu z powiek nie spędza . Taki jest świat mario i nic na to nie poradzisz.lepiej zawalcz o to zeby do swiata nie należeć a mieć społecznosc z Jezusem na wąskiej drodze i zostaw umarłym grzebanie umarłych

Łk 9:60 bw "Odrzekł mu: Niech umarli grzebią umarłych swoich, lecz ty idź i głoś Królestwo Boże."


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 11 lis 2019, 17:18

marioosh666 pisze:@KAAN, wulgaryzmu nie ma, a Oni się sami poniżają :(
Jest wulgaryzm, a aluzje do psychiatry to bardzo nieuprzejme teksty. Pilnuj swoich słów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: berecik » 12 lis 2019, 02:07

magda pisze:Też nie wiesz że sa tylko dwie grupy ludzi na świecie chrześcijanie i świat a każdy nacjonalizm jest ze świata

Nowy Testament wyróżnia znacznie więcej grup. Nie można Magda całej rzeczywistości sprowadzać do rzeczywistości duchowej. Wszyscy żyjemy w dwóch i Ty również, jesteś Polką, nawet jeśli tego nie akceptujesz (wielu Żydów ma to samo). Oprócz chleba duchowego musisz zabiegać o chleb powszedni. Wieczerza chrześcijan nie koncentrowała/koncentruje się jedynie na Słowie, ale również wieczornym posiłku. No właśnie, ilu chrześcijan spotyka się dziś na wieczerzy … wspólnych spotkań nie zaniedbujcie. Nabożeństwo nie jest wieczerzą.
Nacjonalizm oznacza – wbrew propagandy komunistycznej – umiłowanie narodu, patriotyzm zaś ojczyzny. Ty kojarzysz nacjonalizm z szowinizmem. Narodów, ich odrębności kulturowej, językowej, nie stworzył szatan, tylko Pan Bóg (widzę Mariusz też o tym mówi). Podobnie w wymiarze fizycznym nie ma jednego kościoła, ale wiele, by w razie upadku nie wszyscy poszli na dno. To też koncept szatana, czy Pana? - pytanie do KAAN-a, oczywiście retoryczne. Jeżeli narody są z powodu grzechu, to Prawo, Dekalog również są złem … Narody są też podzielone wewnętrznie - regionalnie, etnicznie, politycznie, by to wszystko je balansowało i korygowało. Tak zostaliśmy stworzeni i narzekanie na „projekt narodowy” jest narzekaniem na projekt stworzenia, obecne grzeszne ciała i grzeszny świat, który przecież jak płaszcz zostanie zwinięty, jako odzienie … (Hebr. 1:12) . W duchu nie ma mężczyzny ani niewiasty, dlaczego więc nie zrezygnować z podziału na płci? Byłoby to zbieżne z nowymi trendami ideologicznymi. Zauważ, jak łatwo się zapędzić.

KAAN może podać argument, że narody były powołane po „stworzeniu”. Drogi KAAN-e, stworzenie trwa cały czas, czego dowodem jesteś Ty, ja, kolejne pokolenia, przymierza rozłożone w czasie i cała historia. Obraz z La Linea troszkę tę kwestię przybliża

Dlaczego uczniowie nie poszli w politykę i zaciągnęli się do armii? Tak mało o tych rzeczach mówili, chociaż mówili? Bo do czego innego zostali powołani. Królestwo Boże ma inne cele niż królestwa tego świata. Mimo to Paweł akceptował miecz władzy rzymskiej, równocześnie miecza tego nie wprowadzając do kościoła. Akceptował administrację polityczną, nazywając to Bożym porządkiem, republikanizm i szacunek dla starszych w Zgromadzeniu Pańskim, nie akceptując w kościele instrumentarium, którym władza świecka się posługuje. Czy Korneliusz po nawróceniu porzucił swe rzemiosło? Kto miał wiarę większą, niż w całym Izraelu Mat. 8:10.

marioosh666 pisze:
berecik pisze:Twoje Magda są radykalne, nawet trochę bliskie Pawłowi.
Podaj mi proszę punkty styczne powyższej wypowiedzi i nauczania Apostoła Pawła - przynajmniej trzy lub jeden mocny.

Co do Magdy, Pawła i ich „bliskości”. Chodziło mi oczywiście o „radykalizm”, tak też zatytułowałem cały post. Przy czym poglądy Magdy są bardziej radykalne, bo Paweł akceptuje „cielesność”, Magda, przynajmniej w postach, ją odrzuca. Tyle, że Mariusz, musimy się chyba zgodzić, że my tu nie spieramy się o całą Ewangelię, ale jakieś 5-10% (trudno to obliczyć). Pozostaje więc ok. 90%, w których się zgadzamy (Magda i Paweł również). To rodzi pytanie, ile czasu poświęcać na 10%, a ile na 90%. Każde słowo w Słowie jest oczywiście ważne, każde przykazanie, ale jeszcze ważniejsza jest całość i Duch, w którym te nasze „wieczerze” przebiegają.

Radykalizm Pawła:
Nie jesteś związany z żoną? Nie szukaj żony (…) kłopoty doczesne (…) chcę, abyście byli wolni od trosk (…) żonaty troszczy się o sprawy tego świata (…) i żyje w rozterce (…) kto nie poślubia lepiej czyni. (1 Kor. 7:27-38).

    W sumie wszystko to prawda, a tam gdzie są trzykropki Paweł wyraża zrozumienie dla poglądu odmiennego. Radykalizm nie jest więc zły, dopóki akceptuje inne opcje
Radykalizm Magdy, żeby daleko nie szukać:
magda pisze:po co chcesz się ze złymi rzeczami utożsamiać i i złe rzeczy walczyć skoro trzeba jednego iść za Jezusem bez zajmowania się narodami, patriotyzmem , szukania braci ze swiata z jakis narodów , jedyni bracia chrześcijanina to też tylko chrzescijnie i nikt inny

Droga Magdo, pozwól, że przytoczę słowa inspirowane przez Jezusa, świadczące o Jego patriotyzmie, czyli umiłowaniu miejsca na ziemi:

Ps. 137:5-9
5. Jeśli zapomnę cię, Jeruzalem, Niech uschnie prawica moja!
6. Niech przylgnie język mój do podniebienia, Jeślibym nie pamiętał o tobie, Jeślibym nie wyniósł Jeruzalemu Nad największą radość moją!
7. Pamiętaj, Panie, synom Edomu dzień Jeruzalemu, Gdy wołali: Zburzcie, zburzcie je aż do samych posad!
8. Córko babilońska, pustoszycielko! Błogosławiony, kto ci odpłaci to, coś nam wyrządziła!
9. Błogosławiony, kto pochwyci I roztrzaska niemowlęta twoje o skałę.
(Bw)

Jak widzisz, nie jest to patriotyzm okolicznościowy, ale radykalny, dużo bardziej niż twój wobec niego sprzeciw. Pierwsza przyjście Jezusa było związane z poselstwem miłości i pokoju. Drugie będzie czasem wojny i sądu – walki z narodami o swój naród. Nawet nowe przymierze jest przymierzem nacjonalistycznym – bo dotyczy Izraela. My zostaliśmy do niego wszczepieni, przy czym pozwolono nam zachować odrębność etniczną - Jer. 31:31; Hebr. 8:8.

    Jer. 31:31-34
    Oto idą dni mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim nowe przymierze. Nie takie przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem - mówi Pan - lecz takie przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan: Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem. I już nie będą siebie nawzajem pouczać, mówiąc: Poznajcie Pana! Gdyż wszyscy oni znać mnie będą, od najmłodszego do najstarszego z nich - mówi Pan - Odpuszczę bowiem ich winę, a ich grzechu nigdy nie wspomnę. (Bw)

A tu coś o nacjonalizmie Pawła:

Rzym. 9:1-5
1. Prawdę mówię w Chrystusie, nie kłamię, a poświadcza mi to sumienie moje w Duchu Świętym,
2. Że mam wielki smutek i nieustanny ból w sercu swoim.
3. Albowiem ja sam gotów byłem modlić się o to, by być odłączony od Chrystusa za braci moich, krewnych moich według ciała,
4. Izraelitów, do których należy synostwo i chwała, i przymierza, i nadanie zakonu, i służba Boża, i obietnice,
5. Do których należą ojcowie i z których pochodzi Chrystus według ciała; Ten jest ponad wszystkim, Bóg błogosławiony na wieki. Amen.
(Bw)

magda pisze:Ne ma o co walczyc po w większosci krajów tak to wygląda, no ktoś musi doprowadzic do wielkiego ucisku .

Autorem wielkiego ucisku nie będą Żydzi, tylko szatan. Jeżeli pojawią się tam jacyś Żydzi, co jest prawdopodobne, to jako narzędzia, ale będą towarzyszyli im przedstawiciele innych narodów. Jeśli więc ograniczasz się do Żydów, to trudno mówić o obiektywizmie i braku uprzedzeń (ja bym to nazwał ignorancją). Podobnie w historii klasyfikował Żydów Kościół rzymski – jako bogobójców. Mimo, że to dzięki Żydom Kościół ten - niektórzy z jego członków, bo nie instytucja - stał się uczestnikiem zbawienia.


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 12 lis 2019, 10:57

berecik pisze:Podobnie w wymiarze fizycznym nie ma jednego kościoła, ale wiele,
Nie ma wielu kościołów, używasz złej nomenklatury wziętej z tradycyjnych wywodzących się z katolicyzmu pojęć. Myślę że chodzi ci o zbór lokalny, po prostu zbór; to lokalna społeczność świętych w ktorej bywają ludzie zbawieni i niezbawieni. Zbawieni są cząstką jednego Zgromadzenia Bożego - eklezji, reszta to ludzie nie należący co Zboru Bożego, mogą być członkami lokalnych społeczności. Ten wymiar materialny jest polem walki o dusze i terenem budowy ciała - Zboru Bożego - Kościoła.
Jeżeli narody są z powodu grzechu, to Prawo, Dekalog również są złem
To bardzo karkołomne stwierdzenie, o co opierasz swoje wywody.
Zauważ, jak łatwo się zapędzić.
Właśnie łatwo się zapędzasz stawiając dziwne tezy nie oparte o Słowo Boże. Podział na narody jest wynikiem buntu pod wieżą Babel, to bardzo klarowny obraz.
Drogi KAAN-e, stworzenie trwa cały czas
Stworzenie ma swoje różne wymiary; było stworzenie pierwotne, opisane w księdze Genesis Pan Bóg stwarzał chleb karmiąc tysiące, stwarza nowego ducha kiedy człowiek się nawraca i jest nowym tworzeniem, ale te akty stworzenia nie mają nic wspólnego z twoją teorią polityczną.
Dlaczego uczniowie nie poszli w politykę i zaciągnęli się do armii? Tak mało o tych rzeczach mówili, chociaż mówili? Bo do czego innego zostali powołani
Tak jak zbawieni zostali powołani do ogłaszania Ewangelii i budowania Zboru Bożego, a nie do grzebania się w brudzie polityki. Pomyśl jak funkcjonuje w społeczeństwie chrześcijanin; pracuje jako mechanik, rolnik, handlowiec i nie ma problemu, ale gdyby miał pracować jako sprzedawca wódki i papierosów to było by to niesmaczne i brudne połączenie wiary i działalności gospodarczej. Podobnie praca jako zawodowy polityk w obecnym systemie jest skrajnie trudne dla wierzącego. To dotykanie się rzeczy brudnych i robienie ścisłej wspólnoty z niewierzącymi. Słowo Boże uczy:

II List do Koryntian 6:14 Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?
15 Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?
16 Jakiż układ między świątynią Bożą a bałwanami? Myśmy bowiem świątynią Boga żywego, jak powiedział Bóg: Zamieszkam w nich i będę się przechadzał pośród nich, i będę Bogiem ich, a oni będą ludem moim.
17 Dlatego wyjdźcie spośród nich i odłączcie się, mówi Pan, I nieczystego się nie dotykajcie; A Ja przyjmę was

Królestwo Boże ma inne cele niż królestwa tego świata. Mimo to Paweł akceptował miecz władzy rzymskiej, równocześnie miecza tego nie wprowadzając do kościoła. Akceptował administrację polityczną, nazywając to Bożym porządkiem, republikanizm i szacunek dla starszych w Zgromadzeniu Pańskim, nie akceptując w kościele instrumentarium, którym władza świecka się posługuje.
Dlatego postępujemy jak Paweł; zajmujemy się sprawami duchowymi i oddzielamy politykę od Zboru Bożego.
Czy Korneliusz po nawróceniu porzucił swe rzemiosło?
Chrześcijanie także nie muszą porzucać zawodu policjanta, albo żołnierza, w naszych zborach są żołnierze uczciwie pracujący jako oficerowie wojskowi. Praca żołnierza nie jest działalnością polityczną, nawet nawrócony działacz polityczny może pracować jako polityk, tyle tylko że nie dojdzie do żadnych wysokich poziomów władzy, bo ten świat jest rządzony przez szatana. Pan Bóg powiedział nam w proroctwach jaki jest scenariusz funkcjonowania tego świata, kto nim rządzi i do czego zdążają narody. Końcem tego systemu jest sąd który zbliża się szybkimi krokami i w tych warunkach chrześcijanin powinien się skupić na ogłaszaniu Ewangelii zbawienia wobec rychłego przyjścia Pańskiego i nadchodzącego sądu.
Mimo, że to dzięki Żydom Kościół ten - niektórzy z jego członków, bo nie instytucja - stał się uczestnikiem zbawienia.
No tak, powiedzieli : "... jego krew na nas i na dzieci Boże...", ich upadek i odrzucenie Pana Jezusa spowodował, że zbawienie doszło do pogan, zbawieni jesteśmy dzięki ofierze Pana Jezusa, a nie dzięki jakimkolwiek ludziom.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
berecik
Posty: 178
Rejestracja: 12 maja 2015, 13:17
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: strefa anglosaska, w tym Netherlands
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: berecik » 14 lis 2019, 03:50

KAAN pisze:Nie ma wielu kościołów, używasz złej nomenklatury wziętej z tradycyjnych wywodzących się z katolicyzmu pojęć

Katolicyzm, czyli rzymska wersja ewangelii, musiał wiele pojęć przedefiniować, ponieważ wchodziły one w konflikt z ewangelią apostołów.
W Biblii nie ma słowa „kościół”. Jest słowo „zgromadzenie” oznaczające zgromadzenie, zgromadzonych. Jest to pojęcie wielokontekstowe. Dopiero kiedy je doprecyzujemy - „zgromadzenie Jezusa” będzie ono określało tych, którzy weszli w przymierze z Bogiem.
Zgromadzenie Jezusa nie ma jednej fizycznej lokalizacji. Lokalizacje – liczba mnoga – mają wspólnoty – zgromadzenia - kościoły, w których się spotykamy. Mamy więc jeden kościół Jezusa niewidzialny i wiele zgromadzeń widzialnych (listy z Objawienia Jana), których na marginesie nie wszyscy członkowie muszą należeć do kościoła duchowego. Podstawową jednostką organizacyjną kościoła apostolskiego był dom – rodzina: Codziennie też jednomyślnie uczęszczali do świątyni, a łamiąc chleb po domach, przyjmowali pokarm z weselem i w prostocie serca, (Dz.Ap. 2:46) W Świątyni nie łamano chleba i prawdopodobnie nie schodzono się jednocześnie. Spotykano się na placu w obrębie Świątyni, gdzie miały miejsca nauczania dla szerszego grona. Dopiero potem były one omawiane, dyskutowane i „spożywane” podczas wieczerzy.

KAAN pisze:To bardzo karkołomne stwierdzenie, o co opierasz swoje wywody.

Tak jak Prawo jest ochroną przed wchodzeniem w strefę śmierci, tak podział na narody (i nie tylko narody) jest zabezpieczeniem przed opanowaniem je przez idee, praktyki, ustroje polityczne i gremia prowadzące do upadku. Kolektywizm (wielopodmiotowość, wielogłosowość), negocjacje i wojna, służą balansowaniu.

KAAN pisze:Tak jak zbawieni zostali powołani do ogłaszania Ewangelii i budowania Zboru Bożego, a nie do grzebania się w brudzie polityki …
II List do Koryntian 6:14 Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi

Paweł w 2 Kor. 6:14-17 nie mówi o ograniczeniu relacje codziennych i zawodowych, w życiu społeczny i politycznym, ale w kościele. Gdyby wierzący, którzy sami się brudzą i grzeszą (1 Jan 1:8-10), odseparowali się od tego brudnego i grzesznego świata, przestaliby być jego solą, stali się bezużyteczni (Mat. 5:13).

    1 Kor. 5:9-11
    9. Napisałem wam w liście, abyście nie przestawali z wszetecznikami;
    10. Ale nie miałem na myśli wszeteczników tego świata albo chciwców czy grabieżców, czy bałwochwalców, bo inaczej musielibyście wyjść z tego świata.
    11. Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali.
    (Bw)
KAAN pisze:
berecik pisze:Mimo, że to dzięki Żydom Kościół ten - niektórzy z jego członków, bo nie instytucja - stał się uczestnikiem zbawienia.
No tak, powiedzieli : "... jego krew na nas i na dzieci Boże...", ich upadek i odrzucenie Pana Jezusa spowodował, że zbawienie doszło do pogan, zbawieni jesteśmy dzięki ofierze Pana Jezusa, a nie dzięki jakimkolwiek ludziom.

Ciekawe skąd poganie dowiedzieli się o Jezusie, kto napisał ewangelie i listy, kto nauczał ich w synagogach hebrajskich Pism (Dz. Ap. 15:19-21)?
Dzieje Apostolskie mówią, że Żydzi izraelscy, którzy uwierzyli w Pana, nie kierowali swego świadectwa do pogan, a jedynie Żydów. Do pogan kierowali się Żydzi z diaspory. Należał do nich Rzymianin pochodzenia żydowskiego, albo Żyd z obywatelstwem rzymskim, Paweł z Tarsu. Widać zatem, że w ewangelizację był zaangażowany cały Izrael, dokładnie przedstawiciele wszystkich jego warstw i regionów. Tam, gdzie nie było Żydów, nie było kościoła. Przynajmniej na początku.

    Dz.Ap. 11:19-20
    19. Tymczasem ci, którzy zostali rozproszeni na skutek prześladowania, jakie wybuchło z powodu Szczepana, dotarli aż do Fenicji, na Cypr i do Antiochii, nikomu nie głosząc słowa, tylko samym Żydom.
    20. Niektórzy zaś z nich byli Cypryjczykami i Cyrenejczykami; ci, gdy przyszli do Antiochii, zwracali się również do Greków, głosząc dobrą nowinę o Panu Jezusie.
    (Bw)
Jest jeszcze jeden fragment mówiący o roli Żydów. Zwraca on uwagę na to, że tylko niektóre z gałęzi zostały odłamane. Mówi też, abyśmy my poganie nad te ‘odłamane gałęzie’ się nie wynosili ... Ja zaś nawiązywałem do ‘gałęzi nieodłamanych’.


Daj mądrość wodzom w ich wojowaniach,
Błogosław Antka w nowych zadaniach,
Stół tych co Ciebie, miłosci szukają,
Daj pokój prawym,
Sąd... co zdradzają.

"Pan nierychły do gniewu i bardzo łaskawy przebacza winę i występek, choć nie pozostawia bez kary, lecz za winę ojców nawiedza synów do trzeciego i do czwartego pokolenia."
(4 Moj. 14:18) ... (Ps. 86:15) ...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 14 lis 2019, 10:14

berecik pisze:
KAAN pisze:To bardzo karkołomne stwierdzenie, o co opierasz swoje wywody.

Tak jak Prawo jest ochroną przed wchodzeniem w strefę śmierci, tak podział na narody (i nie tylko narody) jest zabezpieczeniem przed opanowaniem je przez idee, praktyki, ustroje polityczne i gremia prowadzące do upadku. Kolektywizm (wielopodmiotowość, wielogłosowość), negocjacje i wojna, służą balansowaniu.
To wszystko to wynik działania grzechu w człowieku, podział na narody nie zabezpiecza ludzi przed złem, to robi tylko Ewangelia, końcem narodów obecnego czasu jest sąd. Nawet w milenium oczyszczone narody nie zostaną zabezpieczone przed upadkiem; będą uczestniczyć w ostatecznej bitwie, zwiedzione przez szatana, który tylko krótki czas będzie ich zwodził. Końcem będzie sąd ostateczny.

Ap 20:7 A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego
8 I wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.
9 I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich.
10 A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.
11 I widziałem wielki, biały tron...


KAAN pisze:Tak jak zbawieni zostali powołani do ogłaszania Ewangelii i budowania Zboru Bożego, a nie do grzebania się w brudzie polityki …
II List do Koryntian 6:14 Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi

Paweł w 2 Kor. 6:14-17 nie mówi o ograniczeniu relacje codziennych i zawodowych, w życiu społeczny i politycznym, ale w kościele. Gdyby wierzący, którzy sami się brudzą i grzeszą (1 Jan 1:8-10), odseparowali się od tego brudnego i grzesznego świata, przestaliby być jego solą, stali się bezużyteczni (Mat. 5:13).
Słowo z 2Kor 6:14n wyraźnie uczy o relacjach ze światem a nie o relacjach w zborze, wersety które cytujesz nie dotyczą tego o czym ja piszę.

KAAN pisze:
berecik pisze:Mimo, że to dzięki Żydom Kościół ten - niektórzy z jego członków, bo nie instytucja - stał się uczestnikiem zbawienia.
No tak, powiedzieli : "... jego krew na nas i na dzieci Boże...", ich upadek i odrzucenie Pana Jezusa spowodował, że zbawienie doszło do pogan, zbawieni jesteśmy dzięki ofierze Pana Jezusa, a nie dzięki jakimkolwiek ludziom.
Ciekawe skąd poganie dowiedzieli się o Jezusie, kto napisał ewangelie i listy, kto nauczał ich w synagogach hebrajskich Pism (Dz. Ap. 15:19-21)?
To byli zbawieni z wiary, żydowskość straciła swoją wartość wraz z odrzuceniem Zbawiciela:

List do Filipian 3:5 Obrzezany dnia ósmego, z rodu izraelskiego, z pokolenia Beniaminowego, Hebrajczyk z Hebrajczyków, co do zakonu faryzeusz,
6 Co do żarliwości prześladowca Kościoła, co do sprawiedliwości, opartej na zakonie, człowiek bez nagany.
7 Ale wszystko to, co mi było zyskiem, uznałem ze względu na. Chrystusa za szkodę.
8 Lecz więcej jeszcze, wszystko uznaję za szkodę wobec doniosłości, jaką ma poznanie Chrystusa Jezusa, Pana mego, dla którego poniosłem wszelkie szkody i wszystko uznaję za śmiecie, żeby zyskać Chrystusa


Ostatni werset jest bardziej dosadny, w oryginale śmiecie = gnój. Paweł swoją żydowskość całkowicie deprecjonuje, nie ma ona żadnego znaczenia, więcej; Paweł uznaje to za szkodę. Do dzisiaj Żydzi są przeciwnikami Ewangelii i obrażają Zbawiciela.
Jest jeszcze jeden fragment mówiący o roli Żydów. Zwraca on uwagę na to, że tylko niektóre z gałęzi zostały odłamane. Mówi też, abyśmy my poganie nad te ‘odłamane gałęzie’ się nie wynosili ... Ja zaś nawiązywałem do ‘gałęzi nieodłamanych’.
To jest zabezpieczenie przed pogardzaniem Żydami i skupianiem się na sprawach ciała. To Pan Bóg panuje nad krzewem, a nie człowiek i my nie mamy się kierować sprawami ciała - pochodzeniem. Pan Bóg wypełni wszystkie obietnice dane Izraelowi co będzie świadectwem doskonałej miłości Boga do Izraela na świadectwo doskonałej miłości także do pogan. To świadectwo wypełni się w czasie wielkiego ucisku:

Rz 11:25 A żebyście nie mieli zbyt wysokiego o sobie mniemania, chcę wam, bracia, odsłonić tę tajemnicę: zatwardziałość przyszła na część Izraela aż do czasu, gdy poganie w pełni wejdą,
26 I w ten sposób będzie zbawiony cały Izrael, jak napisano: Przyjdzie z Syjonu wybawiciel I odwróci bezbożność od Jakuba.
27 A to będzie przymierze moje z nimi, Gdy zgładzę grzechy ich.
28 Co do ewangelii, są oni nieprzyjaciółmi Bożymi dla waszego dobra, lecz co do wybrania, są umiłowanymi ze względu na praojców.


Żydzi są wrogami ewangelii i taka jest ich rola dzisiaj, ale Pan Bóg ich nawróci i będą źródłem rozpowszechniania się Ewangelii o nadchodzącym Królestwie Pana Jezusa.


Ewangelia św. Mateusza 24:14 I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom i wtedy nadejdzie koniec.


To będzie czas kiedy Kościoła na ziemi nie będzie. Znowu na pierwszym planie dziejów będzie Izrael.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 20 lis 2019, 11:06

magda pisze:W Afryce to ich nie widać bo są bardzo nieliczni oprócz Madagaskaru wiec twoje dane to takie nieprawdziwe są.

Co najmniej od 20 lat obecność Chińczyków w Afryce jest bardzo wyraźna. W 2010 r. powstał film dokumentalny na ten temat. Do Afryki nie muszą przyjeżdżać w kilkumilionowych grupach. Kolonizacja ma charakter stricte gospodarczy co się przekłada na wpływy polityczne. My się bawimy w demokrację stąd imigracja z roku na rok rośnie.
magda pisze:Że niby o co ci chodzi co Paweł napisał takiego ze trzeba zwalczać tych co cie zniewalają bo ja nie widzę zeby Paweł namawiał do jakiejś cielesnej walki o niepodległość czy coś takiego a raczej do walki duchowej

Apostoł Paweł karcił tych, którzy pozwalali się wyzyskiwać. Opór jest wymagany. Tam nie ma obrazu baranów idących na rzeź.
magda pisze:czy widzisz tu u Pawła jakieś problemy ze skośnookimi właścicielami straganów sprzedajacych gacie ?????

Napisz może otwartym tekstem, żeby każdy wiedział, że nie przeszkadza Ci mordowanie ludzi z powodów politycznych, handel ich organami, wtrącanie do więzień za wiarę, wysokie kary finansowe dla fim kurierskich dostarczających Pismo Święte czy wreszcie zamykanie ust Twoim Rodakom na Ich i Twojej Ziemi. Apostoł Paweł nie miał też problemów z komunizmem w takiej postaci jak my go znamy i pamiętamy. Zło było, jest i będzie, ale forma będzie się ciągle zmieniać. Kolejne kłamstwa będą powstawać, bo tylko prawa jest niezmienna. Rzecz w tym, żeby to widzieć. Słowo Boże powinno otwierać oczy, a nie je zamykać. Dzisiaj to Chiny, Rosja i ich towarzysze realizują diabelskie plany.
magda pisze:Nikogo nie hejtuję a stwierdzam fakty i daleka jestem od czepiania się zydów ale wiem że Żydzi działają jak monolit niezależnie od tego czy są zintegrowani z krajem w jakim zyją czy stanowią grupę przysnającą się do swojej narodowości i religii , zawsze działają dla wspólnego dobra.

Tak... I pewnie znajomy Żyd, który wpadał do dziadka na wódkę i szynkę też Ci przeszkadza ;) Żydzi są między sobą bardzo mocno podzieleni i się wzajemnie zwalczają. Wystarczy spojrzeć chociażby na sytuację polityczną w Izraelu, a to tylko wycinek. Pewnym problemem jest stosunkowo nieliczna, ale bardzo wpływowa żydokomuna. W Polsce mamy ich nadreprezentacje.
magda pisze:Bo już ostro jest , ja ich widzę bo mieszkałm w dzielnicy żydowskiej a le wiekszosć Ludzi ich nie widzi dlatego ci się zdaje że to co pisze to nie prawda a jednak tak wygląda sytuacja juz w tej chwili.

Gdzie taką dzielnicę znalazłaś?
magda pisze:Nie bądź bezczelny to nie argument w dyskusji.

Skoro tylu Ich i są wszędzie to powinno się udać :)
magda pisze:no ktoś musi doprowadzic do wielkiego ucisku :rotfl: :lmao: ;P

Na dzisiaj nikt nie ma tak rozwiniętej infrastruktury w temacie powszechnej inwigilacji, kontroli i prześladowań jak Chiny.
magda pisze:Ja bym dodała co za wspólnota między światowymi narodami a marioosh666 "chrześcijaninem"
napisałam chrześcijanin w cudzysłowie bo masz w niku 666 i nie wiem jak z toba jest w zwiazku z takim nikiem.

Narody są podmiotem chociażby w kwestii czynienia uczniami.
magda pisze:Na jak wiele chyba cie poniosło , jakis drobny incydent , nawet pojedyńcza osoba mogłaby cos takiego zrobić bo świat jest zły co się temu dziwisz co Polacy wyprawiaja za granicą to ty człowieku pojęcia nie masz , co cię dziwi że jakis przedstawiciel świata poprzepychał się z innym przedstawicielem świata , to ich sprawa obaj są w złem jak to apostoł napisał my idżmy wąską drogą a ci na szerokiej niech sami się martwią o swoje sprawy.

Ja sobie wyobraziłem, że to zrobili Żydzi. Wystarczyło. Takie ludzie jak Ty i zwolennicy Konfederacji zrobiliby z tego aferę na całą Polskę, ale Chińczycy to co innego.

EDIT
Ta informacja była adresowana przede wszystkim do zwolenników Konfederacji i Brauna, który chce tutaj budować Fort Xi, bo wiem, że trochę Ich tutaj siedzi. Rzucili się na mnie zwolennicy życia zakonnego. Tacy co chcą się odciąć od całego zła tego Świata i oddawać się modlitwie aż do porwania na które w tej sytuacji z całą pewnością się załapią.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 20 lis 2019, 15:22

marioosh666 pisze:Ta informacja była adresowana przede wszystkim do zwolenników Konfederacji i Brauna, który chce tutaj budować Fort Xi,...
Akurat Konfederacja jest przeciwna imigracji, chyba ich źle oceniasz. A o co chodzi z tym fortem Xi, bo przyznam nie wiem o co chodzi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 20 lis 2019, 15:54

KAAN pisze:Akurat Konfederacja jest przeciwna imigracji, chyba ich źle oceniasz.

Poproszę o źródło. Tam jest sporo indywidualności. Jak była ta duża fala imigrantów z Syrii to obowiązywała wersja, że należy przyjąć tych, którzy chcą pracować, a nie przyjmować tych, którzy chcą żyć z socjalu. Innym razem, że najpierw zrobić dobre warunki dla Polaków, a jak zabraknie rąk do pracy to wtedy przyjmować. Generalnie nie kojarzę ani jednej osoby, która byłaby przeciwna inwestycjom zagranicznym w Polsce niezależnie od narodowości właścicieli kapitału, czyli np.: blokadzie chińskich czy rosyjskich inwestycji, ale nie o tym wniosek.
KAAN pisze:A o co chodzi z tym fortem Xi, bo przyznam nie wiem o co chodzi.

https://www.grzegorzbraun.pl/2019/04/29 ... a-fort-xi/

Jak Duda zapowiedział budowę Fortu Trump to Braun zaproponował alternatywę w postaci Fortu Xi.

Oni stawiają znak równości między USA, a Chinami... Stąd link. Chińczyków na razie w Polsce nie jest dużo, a już na takie coś sobie pozwolili.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 20 lis 2019, 21:08

marioosh666 pisze:https://www.grzegorzbraun.pl/2019/04/29 ... a-fort-xi/
Jak Duda zapowiedział budowę Fortu Trump to Braun zaproponował alternatywę w postaci Fortu Xi.

Oni stawiają znak równości między USA, a Chinami... Stąd link. Chińczyków na razie w Polsce nie jest dużo, a już na takie coś sobie pozwolili.
Posłuchaj tego do końca, to analiza historyczna i polityczna na temat wielowektorowej polityki zagranicznej, fort Xi to tylko figura retoryczna i nie ma tego co piszesz o równości USA i Chin. Posłuchaj uważnie i analizuj każda myśl Brauna, to łebski facet. Ja nie podzielam wszystkich jego poglądom ale w tym zakresie facet ma dużo racji. PiS postępuje jak sanacja przed IIWŚ, popychają Polskę do katastrofy przez bardzo głupią politykę, w tym zagraniczną.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 25 lis 2019, 07:53

KAAN pisze:Posłuchaj tego do końca, to analiza historyczna i polityczna na temat wielowektorowej polityki zagranicznej, fort Xi to tylko figura retoryczna i nie ma tego co piszesz o równości USA i Chin.

Zależy w którym nagraniu. Otwartym tekstem tego nie mówi, bo co niektórzy obudziliby się gdzie USA, a gdzie Chiny. To co robi to tzw. zwodzenie.
KAAN pisze:Posłuchaj uważnie i analizuj każda myśl Brauna, to łebski facet.

Łebski może i tak, ale swoje talenty, którymi Bóg hojnie go obdarzył wykorzystuje w złych celach.
KAAN pisze:Ja nie podzielam wszystkich jego poglądom ale w tym zakresie facet ma dużo racji.

USA są jedynym mocarstwem zainteresowanym silną Polską w Europie. Dodatkowo są tam ludzie, którzy gotowi są nam pomóc w ramach wdzięczności za naszych bohaterów walczących wieki temu o ich wolność.
KAAN pisze:PiS postępuje jak sanacja przed IIWŚ, popychają Polskę do katastrofy przez bardzo głupią politykę, w tym zagraniczną.

Próbujesz zamknąć bardzo skomplikowaną sytuację II RP w jednym zdaniu. Tego się nie da zrobić. II RP była państwem o silnych nastrojach nacjonalistycznych i na tym też wrogowie grali.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: KAAN » 25 lis 2019, 08:55

marioosh666 pisze:
KAAN pisze:Posłuchaj tego do końca, to analiza historyczna i polityczna na temat wielowektorowej polityki zagranicznej, fort Xi to tylko figura retoryczna i nie ma tego co piszesz o równości USA i Chin.
Zależy w którym nagraniu. Otwartym tekstem tego nie mówi, bo co niektórzy obudziliby się gdzie USA, a gdzie Chiny. To co robi to tzw. zwodzenie.
Nie nazwał bym tego zwodzeniem, to kategoria duchowa, a on jest po niewłaściwej stronie bo promuje odstępczy konserwatywny katolicyzm, daleko mu od prawdziwej Ewangelii. A w kwestiach politycznym uważam że ma rację; jak ruscy by zaatakowali to USA bardzo stanowczo pogroziłoby palcem a Polskę by traktowało tak jak Syrię, albo Liban gdzie wymordowano setki tysięcy chrześcijan a USA nic nie zrobiły aby ich ratować. Oni zachowują się tak samo w całej historii; do drugiej wojny przystąpili wtedy jak Japończycy rozwalili im Pearl Harbour, wcześniej im nic nie przeszkadzała wojna Hitlera, a w USA działała partia nazistwoska, komunistyczna i wszelkie inne barachło. Kiedy statek z uciekającymi Żydami popłynął do nich to oni przepędzili ich i nie pomogli. Kiedy raport o obozach koncentracyjnych doszedł do rządów na zachodzi to nie kiwnęli palcem zeby pomóc. Pomimo podpisanych traktatów Polska została osamotniona, a po wojnie sprzedano nas Stalinowi w Teheranie i Jałcie.
Myślisz że jakiś Anerykanin będzie ginął za Polskę? Zapomnij!
Sojusze trzeba zawierać, szczególnie z USA, ale nie wolno zapominać o sile swojego narodu i o jego godności. To jest takie tajemnicze słowo "polityka wielowektorowa" , spece wiedzą o co chodzi.
KAAN pisze:Posłuchaj uważnie i analizuj każda myśl Brauna, to łebski facet.
Łebski może i tak, ale swoje talenty, którymi Bóg hojnie go obdarzył wykorzystuje w złych celach.
To polityk i do tego katolik, co można wymagać od takiego człowieka? Ale ma troskę o nasz ziemski dom - Polskę i za to go szanuję, myśli rozsądnie i mądrze rozpoznaje zagrożenia.
KAAN pisze:Ja nie podzielam wszystkich jego poglądom ale w tym zakresie facet ma dużo racji.

USA są jedynym mocarstwem zainteresowanym silną Polską w Europie.
Ejjj nie wierz wszystkiemu co gadają politycy, USA chcą mieć w Europie chłopca na posyłki do intryg politycznych i na posyłki do swoich interesów gospodarczych. Gdyby USA chciały Polskę silną, to nie sprzedawały by awaryjnych i mało manewrowych myśliwców uderzeniowych F35, ale dały by technologię i kasę na rozwijanie najwyższej klasy broni rakietowej i sprzedały by wielkokrotnie więcej myśliwców F16, F15. Izrael tak ma, my nie. To USA zapłaciłoby za swoją bazę, a nie my, jesteśmy biedniejsi niż oni.
Dodatkowo są tam ludzie, którzy gotowi są nam pomóc w ramach wdzięczności za naszych bohaterów walczących wieki temu o ich wolność.
Akurat, Amerykanie nie wiedzą nawet gdzie jest Polska, a teraz są przepychane ustawy o nauce historii pisanej przez antypolskich pseudożydów, gdzie Polacy są pokazywani jako współwinni mordowania Żydów i współwinni rozpętania IIWW.
KAAN pisze:PiS postępuje jak sanacja przed IIWŚ, popychają Polskę do katastrofy przez bardzo głupią politykę, w tym zagraniczną.
Próbujesz zamknąć bardzo skomplikowaną sytuację II RP w jednym zdaniu. Tego się nie da zrobić. II RP była państwem o silnych nastrojach nacjonalistycznych i na tym też wrogowie grali.
Ale Polska była słabym krajem ponieważ rządzili tam socjaliści tacy jak dzisiejszy PiS, Polska nie mogła się rozwijać, z powodówideologicznych. Nacjonalizm jest dobry, to dbałość o nację - naród, wobec odzyskania przez Polskę niepodległości to najlepsze co Polacy mogli robić; dbać o naród. Komunizm, socjalizm, to internacjonalizm, socjaliści mieli i mają za nic naród, im chodzi o totalitarną władzę, taką jak robiła sanacja i obaj bandyci, piekłoszczyki Józef S. i Adolf H..
Każdego kto ma troskę o moją ziemską ojczyznę i moją wolność osobistą, będę popierał, moja dusza jest duszą człowieka wolnego, nienawidzę niewolnictwa uprawianego przez ludzi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
marioosh666
Posty: 400
Rejestracja: 02 gru 2018, 11:22
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: marioosh666 » 25 lis 2019, 10:18

KAAN pisze:Nie nazwał bym tego zwodzeniem, to kategoria duchowa, a on jest po niewłaściwej stronie bo promuje odstępczy konserwatywny katolicyzm, daleko mu od prawdziwej Ewangelii.

Dla mnie to zwodzenie, ale jeżeli prowadzenie na manowce bardziej pasuje to możemy zamienić. Rzecz w tym, że Braun kiedyś i dzisiaj to dwie zupełnie różne postaci. Uwiarygodnił się ubierając w szaty patrioty, a teraz mieszka ludziom w głowach.
KAAN pisze:A w kwestiach politycznym uważam że ma rację; jak ruscy by zaatakowali to USA bardzo stanowczo pogroziłoby palcem a Polskę by traktowało tak jak Syrię, albo Liban gdzie wymordowano setki tysięcy chrześcijan a USA nic nie zrobiły aby ich ratować.

USA są atakowane ze wszystkich stron i jak każde państwo obecnie są pęknięte na pół. Jak Trump ma nas wspierać skoro ma swój Komitet Obrony Demokracji? Zbyt dużo otwartych frontów na raz i gdzieś trzeba odpuścić, a rząd PiSu też stoi w rozkroku.
KAAN pisze:Pomimo podpisanych traktatów Polska została osamotniona, a po wojnie sprzedano nas Stalinowi w Teheranie i Jałcie.

Eh... Z tego co mi wiadomo to traktaty były podpisane z Wielką Brytanią i Francją, a nie z USA. Sprzedali, bo mieli starego, schorowanego i otoczonego agentami Stalina prezydenta. To nie były te czasy co teraz, że każdy wie jak podstępny potrafi być Rosjanin. Nie było wiadomo, że to Azjata. Cywilizowany człowiek myślał, że to Europejczyk. Dla nich ich dezinformacja to była nowość. Pomimo tego wcześniej i później starali się pomóc. Nie znam innego państwa, które tyle zrobiło dla Polski.
KAAN pisze:Myślisz że jakiś Anerykanin będzie ginął za Polskę? Zapomnij!

Jeżeli będzie mu się to opłaciło to będzie ginął. Interesy Polski i USA się przecinają. Jak pozwolą nas rozebrać i powstanie Euroazja to zostaną wysepką taką jak Australia.
KAAN pisze:Sojusze trzeba zawierać, szczególnie z USA, ale nie wolno zapominać o sile swojego narodu i o jego godności. To jest takie tajemnicze słowo "polityka wielowektorowa" , spece wiedzą o co chodzi.

Prostytutki też wiedzą o co chodzi ;) To nie o to chodzi, żeby się bać pełnego zaangażowania w sojusz. Trzeba wyciągnąć wnioski i oczekiwać czynów, a nie papierków.
KAAN pisze:To USA zapłaciłoby za swoją bazę, a nie my, jesteśmy biedniejsi niż oni.

Skoro rząd PiS się na to godzi to płaci naszymi pieniędzmi. Pamiętasz hasło Trumpa? USA są dla Niego na pierwszym miejscu i bardzo dobrze.
KAAN pisze:Akurat, Amerykanie nie wiedzą nawet gdzie jest Polska, a teraz są przepychane ustawy o nauce historii pisanej przez antypolskich pseudożydów, gdzie Polacy są pokazywani jako współwinni mordowania Żydów i współwinni rozpętania IIWW.

Przykre, że na takich Amerykanów trafiasz. Tam jest wielu ogarniętych ludzi, którzy mają Boga i wartości w sercu. Trzeba jedno zrozumieć - Wolność nie jest dla każdego i nikt nie będzie nas uszczęśliwiał na siłę i walczył za nas.
KAAN pisze:Każdego kto ma troskę o moją ziemską ojczyznę i moją wolność osobistą, będę popierał, moja dusza jest duszą człowieka wolnego, nienawidzę niewolnictwa uprawianego przez ludzi.

Mam wrażenie, że doszliśmy do ściany, która jest zbudowana na międzynarodowych paktach i układach. I to niedługo powinno się pokazać. PiS skapitulował nie w 100% tylko w co najmniej 200% i sam pacyfikuje patriotów dla których sam kilka lat wcześniej wytworzył przestrzeć na żołnierzach wyklętych.


Są ludzie i moderatorzy...
Awatar użytkownika
Jagodaczyk
Posty: 14
Rejestracja: 24 lis 2019, 13:47
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Jestem studentką, wierzę, ale chcę podążać ścieżką protestancką, a do tego celu, muszę ją lepiej poznać.
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Chińczycy zaatakowali Polaków w Warszawie

Postautor: Jagodaczyk » 26 lis 2019, 11:51

magda pisze:Dobrze piszesz Bereciku ale ja nie jestem radykalna ja tylko stwierdzam stan istniejący. Było juz zoś takiego w Afryce jak teraz w Polsce w indiach i kilku innych krajach też był to kolonializm rząd był innej narodowości niz obywatele ,l media też były w ich rękach kluczowe stanowiska a też ludzie innego narodu decydowali o losie państwa a teraz mamy to w Polsce , nie pierwszy to raz bo już za zaborów tak było, to co piszę to stwierdzenie stanu faktycznego , jak spojrzysz na plakaty wyborcze to twarze jak w Izraelu ani jednego Polaka co o tym myśleć czy w takiej sytuacji w ogóle jest o co się martwić w związku z Chińczykami, jeśli w ogóle to byli Chińczycy ci co tam podskoczyli Polakom, pewnie nie bo tu chińczyków mało a głównie ci co ich widac to wietnamczycy i koreańczycy . No ja bym w ogóle olała sprawę bo funta kłaków niewarta , jest jak jest i czekamy na wielki ucisk wedłóg proroctw , a kto go nam zafunduje to wszystko jedno i tak on się wydarzy czy to mniejszosć zydoska nas przygniecie czy chiny na nas wyrusza i zasypią straganami z gaciami , czy wietnamczycy czy araby , pol lich nie ma to zadnego znaczenia ,juz się pomalutku skrada ten wielki ucisk kto by nas nie najechał i zniewolił mamy pewne że będziemy uciskani jak i w ogóle innych krajach też tak będzie to siedźmy cicho i czekajmy na Jezusa i tyle.Pal licho skośnookich.

Z całym szacunkiem, ale Pani wypowiedź ma wydźwięk mocno rasistowski jak na moje oko. Czy Pani byłoby miło, gdyby ktoś na Panią mówił "białaska"? (Odniesienie do Pani "skośnookich"). Mnóstwo jadu mam wrażenie zawiera Pani wiadomość i nie wydaje mi się, że to jest właściwy sposób myślenia i wypowiadania się o drugim człowieku.



Wróć do „Polityka i ekonomia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości